bugün

Amerika ve dünya gündemindeki önemli ve yapımcılarına göre yanlış** olayları eric, stan, kyle ve kenny isimli dört gencin gözünden anlatan komik, politik ve her şeyiyle amerikalı çizgi film.*
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
büyükler için çizgi film. amerikan kültürüne yakın olmayanlar için bazı kısımları anlaşılmaz olabilir. paris hilton'un içine bir ağacı aldığı bölüm özellikle tavsiye edilir.
1997 yılında 2 coloradolu gencin düşük bir bütçeyle yarattığı, amerika nın bütün değerleriyle hiç çekinmeden dalga geçebilen bağımlılık yaratan çizgidizi..
(bkz: mr garrison)
(bkz: cartman)
(bkz: eric cartman)
(bkz: stan)
(bkz: kyle)
(bkz: kenny)
(bkz: mr hanky)
izlerken insanın kıçının yırtılabileceği +18 lik bir çizgi dizi.
Dünyanın en küfürbaz çocuklarının toplandığı, süper komiklikteki çizgi dizi. Benim için Simpsons bir, south park iki.
mr. slave ve paris hilton'un kapıştıgı, "kim daha orospu?" yarısmasının oldugu bolumu de kapsayan komik dizi. su sıralar cnbc-e de yayınlanmaktadır.
bir diger unutulmaz cizgi dizi icin
(bkz: the simpsons)
papadan cenıfır lopeze kadar giydirmedikleri ünlü kalmamıştır. amerikan toplumunun ne kadar aptal, kokuşmuş, gereksiz insanlar olduğunu çok iyi anlatan gerekli bir çizgi dizidir.
insana ayar üstüne ayar veren animasyon. şöyle ki; iblis yeryüzüne inmiş ve mesihle boks maçı yapacaktır. iblis inanılmaz güçlü, kaslı ve korkutucuyken mesih çelimsiz bir görünümdedir. bütün southpark halkı maçın yapılacağı salona dolmuş ve çılgınca mesihe destek vermektedir. gong çalar ve mesih iblise zayıf bir yumruk sallar. yumruğun gelmesiyle iblis yere 2.80 uzanır. o ana kadar yıkılan salondan adeta çıt çıkmaz. hakem 10a kadar sayar ve mesihi galip ilan eder. sonra iblis kalkar ve gülerek "hepiniz mesihe tezahürat yaptınız ama ona bahis oynayan tek kişi vardı ve o da bendim" der. işte burda insanın karakterine ilişkin inanılmaz bir tespit vardır. herkes iyiliği över ona sahip çıkılmasını ister ama menfaati söz konusu olunca iyiye-kötüye bakmaz daima güçlüyü seçer.

south park Başlığındaki Önemli Entry'ler

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.