bugün

entry'ler (1969)

askerde komutana naber lan ibiş demek

eğitim zahiyatına sebebiyet verir.

kürtler olmasaydı dünyanın kaybedeceği şeyler

tecavüze uğramış eşekler.

2007 öncesi akp vs 2007 sonrası akp

görünürde ilk teşhis dikta psikolojisi gibi görünsede nedenler başkadır.

hepimizin malumu bu ülkede partiler yada hükümetler halkın arasından seçilerek temsil edilerek çıkmıyor. bütün liderler önce abd ziyareti yapar gerekli vaadleri verir gerekli desteği alır ve seçime girer/hükümete gelir.

akp'de bir proje partisidir. ilk 5 yıllık süreç ülke içinde kaybedilmiş ekonomik ve idari istikrarı gerekli desteklerle sağlamıştır. bundan sornra ki süreç tamamen verilen vaadlerin yerine getirilmesi (kürt açılımı, ortadoğu ilişkileri; bildiğiniz üzere komşularla sıfır sorun politikasından nerelere geldik vb. süreçler) bu vaadler yerine getirilirken ortaya çıkan sorunlar da (askerin müdahalesi) balyoz ve ergenekon süreçlerini getirdi.

cemaatle girilen ortalık kopya skandalları, yargıyı ele geçirmeleri ve kendilerine yan bakan ve bakmış rahatsız oldukları herkesi ve askerleri içeri aldırmaları, yargıyı keyfi kullanmaları vs vs.

tüm bu süreçler son 7 yıldır ortaya çıkan bütün sorunların en büyük nedenleridir. filler kendi aralarında kavga edince millette arkasından neler çevrildiğini azda olsa gördü inanan inandı inanmayan inanmamaya devam ediyor.

sıçan teyze sizce kime oy verdi

https://www.youtube.com/watch?v=4QBkrc5fjoc

emekli maaşlarına yapılacak zam

çok güzel zamdır. bu yıl zamlar ve dolar kurunda ki artış nedeniyle elektrik faturalarına yansıyan "kayıp kaçan bedelinin" 6 aylık fatura tutarını ödemeye yarayacak tutardır.

diğer zamlar içinde umudumuz 10 yıl içinde yapılacak diğer 100 TL'lik maaş zammıdır.

devletimiz yine halkını unutmadı(!)

31 mart 2015 savcı mehmet kiraz ın rehin alınması

vatan sağolsun.

bir vatan evladı daha şehit oldu. bu eylem ne berkin elvanı ne de şehit savcımızı geri getirecek.

beyni yıkanmış iki aptalın eylemi bundan sonra ki yaşanacak olan süreci çok daha zorlu geçmesine neden olacak, yarın öbür gün berkin elvan için protesto gösterisi yapmaya çalışanlara devletin tavrı çok daha sert olacak. hele ki bir savcının şehit edilmesine yol açtığından halkın diğer yarısı bu sert müdahaleleri meşru görecek.

adalet için bu eylemi gerçekleştirdiğini söyleyenler ve bu kafada yaşayanlara tek sorum olacak.

Bu eylem kutuplara ayrılmış milletimizi biraz daha ayırmaktan başka ne işe yaradı?

fırat çakıroğlu ittir ölümü hak etmiştir

nöbet tutan askeri şehit eden, yalnız yakaladığı ülkücüyü toplanıp dövüp bıçaklayan hainlerin beyanatıdır. bir kerede erkek olmayı deneyin şerefsiz hainler.

hollanda nın türkiye ye döşeyeceği boru

bir kasa portakal ile izleyeceğimiz(!) (maçı verecek kanal yok ya artık hollanda kanallarından birinden izleriz) karşılaşma.

emre belözoğlu lu milli takımı desteklemiyoruz

sonuna kadar desteklenen kampanya.

en iyi yerli diziler

(bkz: behzat ç)

bu öyle bir dizi ki; behzat amirin tek başına sessizce içip göz yaşı döktüğü kocaman bir bölüm bile size sayısız duyguyu aynı anda yaşatır.

yazarların uzay gemilerinin markası

aikon 1033.

tülay babuşcu

ülkede ki milletvekili kalitesini net bir şekilde gösteren tiplerdendir.

işte bu ve bunun gibi bir ton insan orada senin benim hakkımı koruyacak diye bekliyoruz.

açılın ben doktorum demek için 6 sene tıp okumak

https://www.youtube.com/watch?v=N4mgc4vhiTw

27 şubat 2015 ağrı da 3 askerin şehit olması

yazık olandır.

bu işe artık bir el atılsın savaş çıksa düşmandan önce komutanına, arkadaşına kurşun sıkacak askerler var bunun nedeni araştırılmalı, önlemleri alınmalı yeter artık!

26 02 2015 sözlükteki ahlaksız olay

polise intikal eden olay olmuştur. ilgili kişiler en kısa sürede ip adreslerinden tespit edilir ve mahkeme celpleri adreslerine ulaşır herkese ibret olur. böyle terbiyesizlikle cezasız kalmamalı ve kalmayacaktır.

cumhurbaşkanı konuşunca doların yükselmesi

komiktir.

abi ne olur konuşmasan yani bir kere de sus. bu işin okulunu okumuş adamlar bu işin içinden geliyorlar. yarın öbür gün fed faiz arttırınca mb kura nasıl sahip çıkacak?

Allah aşkına bu eleştiriyi neye göre yapıyorsun? adamların bir kurşunu var onuda sırf sen istedin diye önceden sıktıracaksın. yeter gözünü seveyim yeter!

özgecan da özgecan

aynı durum ananın başına gelseydi anan da anan diyecektik.

tanım; olması gereken beyandır.

suudi kralı için yas ilan etmek

emperyalizmin kölesi olmuş bu köleliği tüm dünyaya göstere göstere yerine getiren bir uşak için yapılmış bir harekettir. bu ülkedeki yaşayan herkes için hakaret niteliğindedir.

karagöl

büyük timsahlı bir amerikan filmidir.

ergenlik döneminde kız arkadaşımdan ayrıldığım o gece çektiğim acıyla o gece uyuyamamıştım. o gece sabahlarken bu filmi izlemiştim. çok dandik bir filmdi ama 8 yıl geçti bende acayip bir trip etkisi bıraktı.

şimdi o kız başkasıyla evlendi bende başkasıyla evleneceğim birbirimizi çoktan unuttuk bile ama nasıl bir tripse bu film aklıma gelince o gece aklıma geliyor. o kız falan umurumda değil de o acıyı hatırlamak kötü ediyor beni.

nihat doğan

ülkede ki bazı "sanatçı" ların kalitesini gösteren adamdır.

bu tür insanlar bu ülkede sanatçı olarak lanse ediliyor ve para kazanıp çoğumuzun hak ettiğinden daha bir lüks ve rahat bir hayat sürüyor.