entry'ler (133)

diş hekimlerinin kendilerini doktor sanması

doktorla hekim eş anlamlı değildir. zaten doktor ünvanını da kullanamaz diş hekimleri. tıp doktorunun diplomasında "tıp doktoru ünvanını kullanmaya hak kazanmıştır" yazar. çok bir derdim yoktur istedikleri unvanı kullanabilirler. kimsenin diş hekiminin aldığı fizyoloji dersiyle sağlık meslek y.o.da ki fizyoloji dersini karıştırmamak gerektiği gibi tıpda alınan fizyolojiyide diş hekimliğinde ki ile karıştırmaması gerekir.

dt: dentist diş hekimi (yeni çıkan bir ünvan önceden diş hekimi ünvanını kullanıyorlarmış dt olunca daha mı bir havalı duruyor anlamadım)( diş. dr. değildir)
ecz: eczacı
hb: herbalist (aktar)
vet. hek. : veteriner hekim ( vet. dr. değildir)

hea aq

1.5 yıl sonra ilk defa az önce yazmış olan adamdır.

yağmur yağarken dinlenebilecek şarkılar

Ray Charles - Come Rain or Come Shine dinlenir ama güzel bir koltuğa oturup yağmuru geniş ve büyük pencerenizden izleyip fransız konyağı içerken plaktan dinlenir

lustral

18-35 yaş arası aşk acısı çekenlere daya gitsin. endikasyonunun özeti budur. birde bir anda bırakmayın çok fena yan etki yapar azaltarak bırakın.

kızların genellikle kötü erkeklere aşık olması

gidince kötü olur hep ama pij diye tabir ettigimiz sifata haiz zümrelerde mevcut olup ziyadesiyle ihtiyat i mutlak ile sebat etmelidir ordan kizlarimiz zira ilişkide elzem olan zaruret şudur ki hemen bağ ı müşterek i tesis de ihtiyatı imtiyaz a tercih i ivediyle hal i duhul dil i darbeye sebep olur.

pakistan

4 ay sonra ordayım diplomat arkadaşım sağolsun kültür turizmine vuralım.

kim jong un

böyle zıplamaya devam ederse turuncu elbiseler içinde kafası kazınmış halini görmemizin muhtemel olduğu döl.

dünya tarihindeki en etkili kişi

benim o benim.

öğrenci evinde yaşanan diyaloglar

-çöpleri atalımmı
+yarın atarız lan
-iyi peki
..........

-evi toplayalımmı lan
+yarın toplarız lan ama kesin toplıyacaz tamammı
.............

-evi bok goturuyor lan
+yarın toplarım lan
............

yaz gelince ahlaksızlıkların tavan yapması

yaz olunca biyolojik coşma durumudur doğaldır en işim olmaz diyen insan bile saga sola bakmaya başlar

akil adam olabilecek sözlük yazarları

bu akıl adamlık da fransa entellektüel komitelerinde özenilerek getirilmiş heralde ama isimleri duydumda tam akp ye yakışacak magazinsel tipler entellektueliteyi geçtim adamlar bağımsız hareket edebilecek tipler dahi değil üstümde yazmış olan 4 yazar fevkalade akıldirler görece.

bir kürt ün yakasına yapışıp türküm de lan demek

nedir bu kurdofillik bu ara moda nerdeyse lanet edip türk oldukları için lanet edecek bir kitle var biraz az tv seyredip çok kitap okurlarsa şifa bulunur umarım.

boş çerçeveye 100 bin dolar veren işadamı

3 milyar dolar sadece kişisel serveti olan ülker'in sahibidir bahsettiğiniz adam kimse kimseye o parayı vermez bedri baykamla aralarında belki bir iddaa vardı belki bedri baykam'ın bir yönü hoşuna gitti belkide bir şekilde reklam yapmak için aldı. şahsen şirketinin küçük ortağıyımdır iyi kar payı dağıttı kral. adam piskeviit kralı harcasın.

evlenmek için gereken minimum maaş

toplam 8000 lira olacak olmazsa ev alacam diye kisarsin ev aldiktan sonrada çoluk çocuğa harcarsın yine evden çıkamazsın öyle geçer gider ölürsün sonra.

karşı cinste ilk dikkat edilen unsurlar

duygusal epizodaysam ses tonu, provakatif hormonal manipulasyonlar durumunda meme meme meme.

ot içtikten sonra yaşanan tripler

ot içilmez ki ot yenir ki insan ot yemez ki yerse sindiremez otu ki barsak phı değişir ki flora bakterilerini coşturur ki o otların üstünde bakteri fajları da varsa daha kotu olur sepsise kadar gider ki mutlaka başka bakterilerde vardır koenfeksiyon yapar ki doktor yoksa ölebilirsin de.

yazarların hergün kendilerine sordukları sorular

yatakta bir 5 dk daha uyusammı. işte ne işim var lan benim burda.

yazarların çocuklarına koymak istemediği isimler

bir arkadaşımın kardeşlerinin isileri oğuzhan neslihan perihan alihan olup han takısıyla giderken arkadaşımın adını babası dilara koymuştur ki babası maksim duayenlerinden eski bir sanayicidir sahne ismi lan dedim bu arkadaşımda bende kıllanmıyor değilim dedi ismimden.

sözlük yazarlarının rol almak istediği filmler

birzamanlar anadolu'da filmindeki muhtari oynamak isterdim.yavşak ne kadara gerçekc, oynuyor.

bira içecek kadar fakir olmak

tüm biralarda fermentasyon sonrasi prinç tanesi kadar şeker kalır bilgisini veririm öncelikle.biradan başkasi dokunuyor bana yoksa bok gibi param var.