bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Simpson'larin yaraticisi Matt Groening'in en son dahiyane eseri, animasyon komedi dizisi. Amerika'da oynuyor, Turkiye'ye gelmesi sevindirici olur.
  Hersey 31 aralik 1999 da, pizzaci cocuk Fry'in garip bir laborotuar'daki sahte bir isme pizza siparisi getirmesiyle baslar. Bir hata sonucu Fry zaman makinesinde donarak uyuyakalir ve uyandiginda kendini 1000 yil sonrasinda bulur.
  Gelecekte kendine bazi arkadaslar edinir. bunlar, tek gozlu Leela ile Robot Bender'dir. Hep birlikte issiz gucsuz kalan bu grup, sonunda Fry'in gecmisten uzak bir akrabasi olan Profersor'u bulurlar ve ondan para isterler.
  Ama profesor onlara para yerine is teklif eder.
  Artik, galaksiler arasi bir kargo sirketinde calismaya baslarlar. Bundan sonra her bolum ayri bir bilim kurgu macersina donusur. Hep birlikte yeni dunyalar kesfederler. Fry, 31'ci yuzyila ayak uydurmaya calisirken basina turlu turlu isler acar.
  en az Simpson'lar kadar komik olmayi basarmis super bir cizgi dizi.
  5 ... notdolllab
 2. 2.
  bender derim baska bir sey demem futurama dendigi zaman.*
  2 ... shyer
 3. 3.
  business channel'da yayınlanacak olan komik ve eleştirel cizgi film.
  ... halitkin
 4. 4.
  5 nisan'da 1. bölümü yayınlamış olan ve her perşembe 19:30'da business channel'da gösterilecek olan dizidir.
  ... muhasebeye giris
 5. 5.
  göndermelerin yakalandığı andan itibaren mutluluk katsayılarını yükselten. geç de olsa artık türkiyede de gösterilen süpersonik çizgi dizi.
  ... burungen
 6. 6.
  Senaryosu super, akil dolu espriler barindiriyor. Kurgu da mukemmel, grafikleri vasat olsa da dizi oldugunu unutmamak lazim. Sonuc olarak, Izlendikce izlenir.
  ... fenasi kerim
 7. 7.
  --spoiler--
  amerika bayrağının sol üst köşesinde mavi alan içindeki yıldızlar yerine dünyayı yerleştirerek varılmak istenen noktayı çok iyi gösteren çizgi dizi. bu yönüyle normalde eşek kadar oldun hala çizgi film izliyosun* diyen annemi de kendisine çekmeyi başarmıştır. ayrıca mahkeme salonu önündeki justice heykelinin gözleri bağlanmış, bir kefesine para çuvalı konup diğer kefesi boş bırakılmıştır. dolayısıyle para çuvalı olan taraf ağır gelmektedir.

  (bkz: detay)
  --spoiler--
  3 ... spaltula
 8. 8.
  "bender's big score" adında uzun metraj bir bölümü de olan, manyak ötesi düşünülmüş çizgi dizidir.
  2 ... pachuko
 9. 9.
  içinde barındırdığı bender gibi olağanüstü karakterle, family guy, southpark gibi çizgi dizilerin eline verebileceğini düşündüğüm aşmış çizgi dizi.
  2 ... hoporlo
 10. 10.
  yapımcısı, the simpsons'ın yapımcısı ile aynı zattır. yani Matt Groening.
  ... heros