bugün

Büyümek sürekli yeni sorunlarla karşılaşmayı da beraberinde getirir, ama Louie Anderson için bu sorunlar stand-up komedyen olarak çok başarılı meslek yaşamına temel oluşturuyor. Louie Anderson’un rolünü sahneden alıp çizgi film dünyasına taşıyor. Anderson’un kendi çocukluğundan ilham alan life with louie modern dünyada yetişen renkli kişilikli bir çocuğun neşeli ve yürek ısıtan talihsizliklerini anlatıyor.
jetix web sitesinden alıntıdır....

Eski adıyla fox kids yeni adıyla jetix kanalının en iyi ve en sevilen dizisi.Louie Anderson'un 11 kişilik büyük ailesinde yaşadığı eğlenceli olayları anlatıyor.Louie Anderson gerçek yaşamında yaşamış olduğu olayları çizgi dizide anlatıyor ve olaylar genellikle o ve babası Andy Anderson'un ekseninde gidiyor.Babası 2.dünya savaşında savaşmış bir amerikan gazisi olduğu için hayatında devamlı savaş anılarını mübala yaparak oğluna anlatıyor.
Andy-Tabi ki bunun dışında sarı dişlerini ve dinazor gibi nefesini saymassak büyükanneniz iyi biridir.
Tommy(louie'nin kardeşi)-Vay bea dinazor gibi nefes he...
Louie-Babamımkinden daha kötü olamaz.
Andy-Bunu Duydum!!!
r leri soyleyemeyen domuza benzettigim kucuk sevimli cizgi film karakteri.. aslen isveclidir kendisi
hasta bir çizgi filmdir..louie nin babası andy anderson karakteri ile gonullerde taht kurmustur.

ora : evlilik cüzdanımızda niye 27'si yazıyor
andy: belediye günleri şaşırmış. Dün gibi hatırlıom.
ora : dün günlerden neydi?
andy: pazar
ora : hayır pazartesi
andy: tamam ondan önceki gün gibi hatırlıom.*
büyükannesinin ölümüyle life with louie bölümü gözlerimi yaşartmıştır . düşündüren hepimizin içinden biraz parça bulabileceği bir çizgifilm aslında louie.
ilkokuldaki arkadaşlarının louie'ye yaptığı eşek şakalarıyla, kendimden birşeyler bulduğum müthiş çizgi film.
izlediğim en iyi,en komik çizgi film karakterlerinden biridir. Bir de dünya tatlısı kardeşi vardır louie'nin; tommy!Ayrıca hayatımda hiç tatlı patates yemesem de iştahım kabarır onların tatlı patateslerini görünce.Yine çok güldüğüm bir bölümden bir kısmını paylaşamak isterim sizinle;
Anne:Hayatta paradan daha önemli şeyler de vardır louie.
Louie:Biliyorum!Ama onları almak için de para gerekir.
jetix te yayınlanan müthiş çizgi film. louie nin babası andy anderson un "bunu duydum" demesi her daim yaran dialoglarda yerini alır.
gördüğüm en orjinal babaya sahip olan insanın maceralarının anlatıldığı çizgi film.sadece andy anderson için bile izlenir.

Edit : ayrıca denk gelirseniz louie nin koroya girdiği bölümü izlemeniz şiddetle tavsiye edilir.andy nin en sonda tuvaletini yaparken özgürlük diye bağırması en karizma sahnedir ve bölüm bittikten sonra bile dudaklarınızda bir tebessüm bırakabilir.
hala cine 5'te her gün yayınlanan çizgi film. hala izlemediyseniz kaçırmayın derim.
louie: baba bu makarna yeşil?
andy: ben savaştayken herşey yeşildi.yeşil domates, yeşil makarna, yeşil lahana.
louie: baba! lahana zaten yeşil olur!
andy: tabi onu biz başlattık.* *
andy birgün evine satılık tabelası asar;
louie: baba evi satamazsın!
andy: evet biliyorum bütün çocukluğun bu evde geçti, bu evi seviyorsun ama...
louie: hayır baba evi satamazsın çünkü ev bizim değil!
andy: detaylar detaylar... *
andy balık tutmak için yeterince hırs yapmış ama fazlasıyla küçük bir balık yakalamıştır. iyimserlikte rakip tanımayan eşi ora gayet mutlu resim çekerken yan komşulardan biri;

- ora balığın resimde gözükmesi için benim objektifimi ister misin?
cine5 te hem sabah hem akşam hiç bir bölümünü kaçırmadığım fakat hep aynı bölümlerinin verilmesiyle hayal kırıklığına uğradığım göz açıp gördüğüm gönül verip sevdiğim çizgi filmdir. favorim tommy ama şüphesiz en komik karakter andy.
-küçükken ensemden 12 iğne olmuştum. tam 12 iğne. su içtiğim zaman sular ensemden akardı.
hortumdan korkan louie ye korkusunu kabul etmesi için andy nin kıvranması da çok hoştur.
-ben karanlıktan korkuyorum, yükseklikten ve bahçe hortumunun gece gelip beni boğmasından. ya sen nelerden korkuyorsun. mesela hee hee
-hostes mi
-hayır. horr horr
-hoyoz mu.
direk yarar yani. güzeldir hoştur. like-able, love-able, cuddly, be-hugable dır.
muthis bir cizgi dizi fox kids klasigi.*
herkesin bunu izleyerek kendi hayatından bir kesit cıkardıgını soylemek mumkun.
cine 5 sabah 10 sularında yayınlamakta ve gune tebessumle baslamak icin ideal.

bir kesit ;

andy klasik arabasını satısa cıkarmıstır ama sonradan vazgecmistir , ancak bir adam arabaya talip olur o an louie oradadır ve arasında gecen pazarlık diyaloglarından sonra klasik hurdanın fiyatı 5000 dolara kadar cıkmıstır ancak louie arabanın kesin olarak satılık olmadıgını soyler ve adamı gonderir o sırada andy ise gitmek icin arabanın yanına gelir ve aralarında gecen diyalog :

louie : gunaydin baba
andy : gunaydın oglum
andy : az onceki kimdi?
louie : arabayı almak isteyen biri , ona artık satılık olmadıgını soyledim.
andy : iyi demissin , yine de merak ettim kac para verdi bu guzellige , tam olarak kac para?
louie : 5000 dolar.
andy : ne!?!?! 5000 dolar mı????
louie : ama baba bu arabayı seviyorsun.
andy : e anneni de seviyorum ama 5000 dolar mı??*
ise gitmeden once :

andy : louie , sana son bir sans.eger biri gelip de eve 1 milyon dolar verirse , dogru olanı yap ve beni ara..

ise giderken " bu araba icin 5000 dolar " diye feryatlar.**
klasik bir amerikan ailesinden kesitler içeren, büyümekte olan louie' nin gözünden yaşamı anlatan eğlenceli çizgifilm ötesi.
kaç kardeş oldukları çözülemeyen** bir ailede yaşayan küçük bir çocuğun büyürken başından geçen olayların ve ailesinin anlatıldığı , klasik olma yolunda ağır ve emin adımlarla ilerleyen muhteşem çizgi dizi.
(bkz: ben savaştayken)
80'lernden sonunda voltranlar, transformerslarla gelen 'çocukları geleceğe ve ileri teknolojilere hazırlama' temalı çizgi filmlerin kaynadığı bir dönemde samimiyeti ve a true story olmasının getirdiği doğallıkla çocukluğumun en çok sevdiğim dizisidir. Arada bakıyorum da, pukka, sünger bob, galaktik zırva futbolu gibi sakil çizgi dizileri gördükçe imreniyorum, özlüyorum.

ayrıca;

(bkz: bunu duydum)*
şu sıralar cine5'te boy gösteren ama ucu fox kids'e dayanan güzel çizgi filmlerden biri.
şüphesiz, şimdiki sponge bob ya da dora gibi çizgi filmlere bin basacak bir çizgi filmdir kendisi. bir karakter bu kadar mı tatlı olabilir diye sordurtur ayrıca en etkili bölümlerinden biri büyükannenin öldüğü bölümdür...
Louie Anderson adlı sinema oyuncusunun hayatını kısmen anlatan çizgi film serisi. Zamanımın en iyilerinden, en ders verenlerinden biriydi.

Bi bölümden kesit:

mahallenin ünlü iki polis memuru andy'i ve louie'yi komşunun evine gizlice yılbaşı süslemesi yaparken yakalar, ufak bi kargaşanın ardından.

1.Polis: Tamam evlat ellerini artık indirebilirsin.
( Louie ellerini montun kalınlığından dolayı yarıya kadar indirebilir )
2.Polis: Duymadın mı evlat elini indirebileceğini söyledi.
Louie: Onlar zaten inik efendim. *
türkiye'de de çok güzel dublajların yapılabildiğinin kanıtıdır.
basketbolla ilgili bölümünde bir hata fark ettiğim dizi. şöyle: andy anderson mutfağa girerken iş kıyafetleriyle giriyor, 5 saniye sonraysa günlük kıyafetleriyle** gözüküyor.
(bkz: ben bugün bunu gördüm)
--spoiler--
-amerika'nın en eski geleneklerinden birinden söz ettiğinin farkında mısın sen?
+halkın küçük düşmesi mi?
-politikadan söz ediyorum evlat. demokrasiden, oy verme hakkından. bu küçük şey bizi komünistlerden ayırıyor.
+kimden?
-louie bunu baban gibi kahramanların savaşa katılmasına borçlusun.
+askere alınmadığını sanıyordum.
-bunun konuyla ilgisi yok!
--spoiler--
Amerikalı komedyen Louie Anderson'ın küçüklüğünün anlatıldığı eskilerin Fox Kids, şimdilerin Jetix Play'inin efsane çizgi filmi... Zaman zaman Cine 5'te de karşımıza çıkmaktadır. 1994 - 1998 yılları arasında 39 bölüm olarak.
(bkz: görmüş geçirmiş bir surat)