bugün

entry'ler (12)

kadınları itici yapan detaylar

kepek sorunu. fazlasıyla detay ama detaydan bahsetmiyor muyuz zaten?

hayatın anlamsız geldiği an

içinde bulunduğum an. yani çaylak olup da yazarlığının onaylanmasının beklendiği an. şuan yazdıklarımı kimse okuyamıyor diye anlamsızlıklar kümesi içine hapsettim kendimi. horoz, tavuk kümesi değil yalnız. hayatın boş kümesi. ne ditorum ben. dedim ya hayatın anlamsız geldiği anlardayım. aslında ben de anlamsızım.

sevmediği halde bir kızla sevişebilen erkek

sevmek ve sevişme kavramını henüz ayırt edememiş erkektir. hıı siz öyle sanın o nasıl bilir işini.

öğrenci evinde kalmanın yan etkileri

uykusuzluk. öğrenci evlerinde " ben düzenli uyuyorum" diyen hiç görmedim. gelen gidendi, şuydu buydu derken uyuymuyor abi millet. uyuyamıyor. kimi zaman oluyor ev sahibi kapıyı çalıyor, gerekli gereksiz oturuyor. e hadi onu geçtim evde 4 kişi kalınıyorsa hergün eve birinin arkadaşını getirdiğini düşünün, konuş, kaynaş, batak derken ıı ıhh uyuyan görmedim ben hiç o evlerde. işin kötüsü uykusuzluk alışkanlık yapıyor. uyumayınca uyumuyorsun. kötü yan etkisi bu.

ağda yapmak

şu sıralar erkekler arasında da yaygınlaşmış olay. ilk i.melih gökçeğin ankara sokaklarında asılı olan afişlerind egörmüştüm. adam bariz göğüs kıllarını aldırmış. onun o kıllarını ağda haklar anca. yapmayın iğrençsiniz ya.

kaş aldırmak

şimdilerde birçok erkek kuaföründe yapılıyor olan eylem. yoo ben aldırmadım da görüyorum hani öyle şeyler.

aşk acısı

güneş yanığı gibidir. yakar kavurur insanı. tek fark aşk acısını hafifletmek için kullanılan bir krem olmamasıdır.

hep böyle mi olur

üniversiteden sonra hayatında çok şeyin değişeceğini düşünen körpe bireylerin çevresindekilere sorduğu soru.
- 1,5 yıldır işsizim. hep böyle mi olur? herkese böyle mi bu dünya ?

satranç hakkında ne dediler

aldığım sıkı duyumnlara göre hatunlar satranç oynayan erkekleri evlenmek için tercih ediyorlarmış. doğruluğunilemem ama böyle dediler bana. bunu duyar duymaz da hemen bir satranç kursun ayazıldım. öncesinde da şah ve mat dışında satrançla ilgili hiç bir ilgin yoktu. şimdi takır takır oynuyorum. bakalım henüz hiç bir hatun satranç bildiğimi duyunca ağzı açık "beni seç beni seç" diye etrfıma dönmedi ama bekleyin kızlar henüz oyun bitmedi.

aşkım

birbirine aşık bünyelerin sarf ettiği kelime.
hiç bir zamn duymak istemiyorum bu kelimeyi. henüz çözemedim bu kelimenin sırrını ama çözersem sırra kadem basacağım sanırım. hangi kıza aşkım ediysem hep ayıldık. işin kötü yanı bu lafı duymayan kızlar da bir tirip yapıyor, bir mızmızlanıyolar ki sorma hacım. yani ilişkide sonuç yine ayrılığa çıkıyor. ne anladım ben bu işten.

aşk

beni hep yanıltan bir duygu. aşık olduğum hatunların da bana olan aşklarını dile getirmelerinin ardından ayrılmalarımız yanıldığımın göstergesi. ben mi şansızım yoksa gerçekten bu kelimeyi kullanınca ilişkilerin büyüsü bozuluyor mu anlamış değilim.

eski sevgili

değişmeyen tek gerçektir. günler, haftalar hatta ayakkabılar eskir. donlar bile dğiştirilir gün be n moda da değişir. gözden düşer bir çok şey eskide kalır ama bu eski sevgililerin popülerliği değişmez. adı sadece eski olarak kalır ama sanki yeni sevgiliymişçesine eski sevgiliyle yaşanan anılar taptazedir akılda. dedim ya değişmeyen tek gerçektir eski sevgililer.