bugün

entry'ler (712)

dinar bandosu

2008 den bu yana gözleri aradığı adamlar.

malt

ekim kasım araları sıkça bursaya uğrayacak grup.

bandista

tekrardan , tam da zamanında gelmişler ;

http://tayfabandista.org/ki-buradayiz-hala/

doğu akdeniz üniversitesi

zamanında hukuk fakültesi kaliteli eğitim veren okul.kampüsü ve çevresi de gayet iyidir.

izmir de konya plakalı bir arabayla gezmek

yanlış yere park edilirse çekilebilir.

passolig

öyle ya da böyle almak zorunda kalınacak hede.Ha doğruluğu yanlışlığı tartışılır.Futbolu iyice endüstriye ve ticarete dökmüştür o doğru fakat futbol daha yeni bu elbiseleri giymiyor.Tuttuğunuz takım milyon dolarları bonservislere yatırırken veya oyunculara çatır çutur borsaya bildirirken nerdeydiniz derler adama madem bu kadar sporun ticarete bulaşmasına karşısın.E bunun da bir gün olacağı belliydi.ikinci tarafı ise yaklaşık 20 yıldır tuttuğum takımın iç saha maçlarını kaçırmam giderim.Tribünün havasını koklamış biri olarak diyebilirm ki bu bire ikilerle bedava biletle giren adamların çoğunun derdi futbol değil olay çıkarmak.Bunu da biraz düşününce hak verirsin çünkü sen stres dolduğunda nasıl haftasonu gidip mekanda iki bira çakıp açılıyorsan bu adam da cepte 5 kuruş yok.maça gelecek kalabalığı orda görecek hatta kadınlara bakacak.elitin barı varsa varoşun stadyumu var olmuştu yani biraz maçlar son zamanlarda.bu uygulama bunun önüne geçer mi?zaten en elle tutulur tarafı bu bunu da beceremezse bi boka yaramaz paso lig.geçme ihtimalini ben pek vermiyorum ama hazır meydanın kan gölüne döndüğü bir zamanda iyi bir tedbir sayılabilir.Rant meselesine gelince sadece stadlar vs değil ki be canım belediyler bile yıllardır kaldırım kenarına park eden arabaların bile rantını yedirecek adam buluyor stadlara gelene kadar daha çok yer var.Böyle gelmiş böyle gider tarzında bir öküzlük var bu coğrafyada ne yazık ki.

cezmi ersöz

kendisini para kazanmak için yazdığı aşk hikayeleriyle tanıyan yeni nesil sözde edebiyast severleri tarafından edebiyatçı değil diye saldırılan , yaklaşık 15 yılı aşkın bir süredir yer yer modern türk edebiyatına öncülük eden kişi.

eminem in eminem olduğu yıllar

ikibinlerin başı , bir dönem neslinin çiki çiki silim şeydi diye ortalıkta dolanmasına sebep olmuş yıllardır.

godot

beckettin beklentilerin toplamına verdiği isimdir.

bu yaz

kışın ortasında ilkbahar gibi hissetiren sıcacık su soley şarkısı.

korkuyu beklerken

hayatımda ilk kez bir kitabı okumaktan,sayfalarını çevirmekten korktum.Çünkü yıllardır kendime sakladığım gerçek ben'i anlatıyordu bu kitap.insan psikolojisini Sabahattin Ali'den sonra kanımca en iyi ele alıp işleyen Oğuz Atay'ın saklanmışlıkları,acımasızca dışa vurduğu eseridir aynı zamanda.

uludağ üniversitesi

yüksek lisans koşulları ve başvuru zamanları ile ilgili keşke bir sözlüktaş mesaj kutuma bilgi atsa dediğim,binaları biraz eskimiş üniversite.

bursa

trafik çilesi arttıkça artan,ee bunu gören soğuk havanın yerinde durmayıp "benim neyim eksik" mottosuyla fena estiren şehir.

avukat

En büyük düşmanı hakim savcı vey karşı taraf değil bizzat müvekkili olduğu, çetrefilli,bir daha dünyaya gelinse olunmayacak meslek.

kürtcell

(bkz: lazofone)

görükle

bünyesinde doğru dürüst bar barındırmayan yer.

bursa

25 yıl adanada yaşadıktan sonra bursaya yerleşmiş biri olarak bursanın adanayla karşılaştırılmasının bile bursaya yapılan adaletsizlik olacağını düşündüğüm, trafiği berbat,havası son 15 gündür iyi,doğalgaz faturası inim inim inleten şehir.

adana valisinin belediye başkanını azarlaması

Bugünkü 29 ekim protokolü sırasında vuku bulmuş hadise.Esas olay anlatılanlar kadarıyla tören yerinde dağıtılan Türk bayraklarının altına belediye başkanının ismini yazdırmasına valinin atarlanması ile gelişiyor.Bayrağın üzerinden reklam yapmanın savunulacak bi tarafı yok ama valinin belediye başkanını çocuğu gibi azarlanmasınında kabul edilecek bi tarafı olmadığını düşünüyorum.Bu arada hatırlatmak gerekirse ilgili valinin daha önceden bir ildeki diğer parti üyelerini dinleme iddiaları ortaya atıldığı gibi ağır bir akp li olduğu bilinmektedir.Buda sinir bozan ilgili video ;

http://webtv.hurriyet.com...kani-vekili-tartisti.aspx

gecenin şarkısı

girişiyle hakeden;

http://www.youtube.com/watch?v=NduqttXVKmA

20 ekim 2013 adanaspor demirspor maçı

Bu başlığı ziyaret eden taraflı tarafsız herkesin iki dakikalığına bu heyecanını bir tarafa bırakıp şu yazdıklarıma bir göz gezdirmesini diliyorum.Şahsım 25 yıldır adana demirspor taraftarıdır lisede okulu ekip üniversitede sınavları ekip iş hayatında dosyaları sallayıp bu takım nereye gittiyse peşinden gitmişimdir.Ancak son zamanlarda Adana'da yaşananlar aynı zamanda 25 yıldır adanalılık görevini başarıyla yerine getiren beni fazlasıyla üzüyor.insanların duyarsızlığıda cabası.

Sene 2013 aylardan 10. ay yani ekim.Adana,4. mü 5. mi bunu tartıştığımız şehir,nüfus almış başını gidiyor 3 milyonlara dayanacak neredeyse.Büyükşehir,büyükşehirin göbeğinde bir stadyum.O stadyumda oynayan mazileri başarıyla dolu 2 takım,taraftarları.Fakat gel gör ki bir takıma deplasman trübünü veriliyor ve 2.000 bilet.üstelik internet satma opsiyonu yok,adanada hiç olmamıştır zaten,taraftarlar bırakın geceyi dün akşam 17.00 sularında sıraya giriyorlar bu sabah saat 10.00 da başlanacak bilet satışı için.

Evim stadyum yakınlarında,zira öyle olmasa bu olayları hiçbir şekilde duyamazdım,adanada basın namına birşey de yok çünkü.Üstelik en acı tarafı taraftar gruplarıda bu olaya bir başkaldırıda bulunmuyor bile.Kimsenin umrunda değil yani.Neyse efendim gece 00.00 sularında taraftar sayısı oldu size bine yakın o civarda.Ee çevik kuvvet durur mu.Gezi olaylarından sonra eli kaşınan bir ilkokul öğretmeni edasıyla sorgusuz sualsiz girişmeye başladı o çocuklara.öyle cop kalkan değil sadece,plastik mermi bile var.

Ve sabah oldu efendim.Dün gece hiç bişe yaşanmamış gibi bizimkiler hala adanaspora sallamaya devam ediyor.Gece 13 saat 15 saat gişe önünde yatan,polisten cop yiyen,bacağına plastik mermi isabet eden çocuklar belki de bilet dahi alamadan evlerine döndü.Demirspor taraftarları ise bu olaylar hakkında bir basın açıklaması yapmayacak,eminim.Ama yarın deplasman trübünü 'biz halkın takımıyız' sloganıyla inleyecek,ona da şüphem yok.