bugün

entry'ler (96)

estatic fear

epi topu 2 albümle doom metali sevdiren, yaz kış hala dinlenen grup/proje.

sevgiliye söylenen en ağır söz

ayrılık kavgası yaparken kendinden daha iri kıyım olan kız arkadaşına ''recep ivedik'' diyen bir dostum vardı. Şakalaşırken filan değil, karşılıklı kombine laf sokuşturma aşamasında.. Haftalarca gülmüştüm. Bazen gerçekten komik sözlerdir.

dead can dance

16 yılın ardından anastasis isimli albümü ile harika bir dönüş yapan müzikal fenomen. Günlerdir playlistten çıkmadan loop yaptırıyor. insanların müzikal zevklerini ve estetik anlayışlarını ölçebilen bir kimyasal deney olsaydı, öyle tahmin ederim ki ayrıştırıcısı kesinlikle dead can dance olurdu.

oussama assaidi

izlediğim youtube videosuna göre çok iyi bir oyuncu. sağlı sollu bindirmeleri var. çalım yeteneği üst düzey. özel hayatına çok dikkat ediyor, iyi bir profesyonel. annesi ve 2 kız kardeşiyle amsterdam' da çatıkatı mütevazi bir evde yaşıyor. antrenmana bisikletle gidip geliyor. bir sonraki videoda da özel yaşamından bahsedicem.

7 haziran 2012 marmara depremi

büyük marmara depremini depiklemiştir.

7 haziran 2012 marmara depremi

her depremde kafayı kaldırım baktığım tavandan sarkmalı refleks ampülüm hareket etmemiştir. Monitor gitti geldi lan..

game of thrones

2.sezon 9.bölüm için:

--spoiler--
Joeffrey' nin blackwater savaşından kaçarken zırhının içine sıçtığı söylenmektedir.
--spoiler--

22 mayıs 2012 depremi

yok artık.. http://inci.sozlukspot.co...olmazsa-g%C3%B6t%C3%BCme/

22 mayıs 2012 depremi

az önce sarsan depremdir. tek ben mi hissettim acaba.. ?

edit: hey korku sen nelere kadirsin. entrye bak ne saçma olmuş lan :)

not: istanbuldayım

edit 2: merkez üssü bulgaristan'mış. şiddeti 5.9 muş. Benim ölçekte her depremin şiddeti üçbuçuktur orası ayrı.

metalci olacak birisine tavsiyeler

öncelikle metalci diye bir kavram yoktur. dost arkadaş sohbetlerine ''ben metalciyim'' diye lafa girersen inanılmaz antipatik olursun bunu unutma. heavy metal' i gerçekten seviyorsan dinle, asla üzerine bir imaj olarak yapıştırmaya çalışma çünkü zaten durmaz. niyetin sadece karı kız ortamı yapmaksa asla bu işe bulaşma madara olursun, çunku bu muzik stilini takip eden kızlar diğerlerinden bir tık daha akıllı olurlar ve çok guzel adam bozarlar bunu unutma. dinlediğin şeylerin sözlerini az da olsa anlamaya çalış, biraz araştır. zamanla ; araştırmak, heavy metalin özünde olan hayata karşı dik duruş ve icra ettiğin yada dinlediğin müziğin sana verdiği gücün faydalarını görmeye başlayacaksın, işte o dönemde şekilsellikten kurtulup beğendiğin müziği sadece zihninde taşayacaksın. işte o zaman belki bir ''rocker'' olursun.

Dur... çenendeki o küpeyi çıkar öyle git, o ne lan..

ceyda güven

facebook, reverbnation ve twitter gibi ortamlarda profilini görünce arkaya bakmadan kaçılası müzisyen hatun. genelde rock müzik temalı aslında fena olmayan besteleri var. Ve evet aslında yetenekli de denilebilir. Ancak bir an boş bulunup profilinize eklerseniz bu ablanın yorum ve gönderilerini anasayfada görünce sinirden çocuğunuzu kesmeniz olası. Geçen bir gönderisinde (dikkat ağır spoiler içerir) :

''bir gün kral tv müzik ödüllerinde ben de ödül alacağım''

yazmış.

Genelde profiline ekli olan bin küsür kişiyi 10 dk da bir kendi profilini yayınlamaları ve beğenmeleri için zorlayıcı gönderilerle uyarır. Arada eklediği ve ancak ortalama 2 yada 3 kişi tarafından beğenilen videolarının üstüne ''hadi bakalım beğenin gibi'' şeyler yazar. Bir insanın oturup sakin kafayla bunun nedenini bir kere olsun düşünmez mi?.

Az çok rock müziği seven ve takip eden biri olarak bu kadının iyi işler yapmasını, müziğini tanıtmasını can-ı gönülden istiyorum. Yalnız kaç kere direk yorum yada mesaj atasım geldi ancak bir terbiyesizlik yapıp hevesini kırmak istemedim. Anladığım kadarıyla sözlükleri sıkı takip ediyor. Umarım bu entryi bir ara görür ve aslında yetenekli olduğu bir konunun son derece yanlış bir prezentasyonla itici olduğunun farkına varır.

(bkz: sözlüğü iletişim aracı olarak kullanmak)

liseye yeni başlayanlara tavsiyeler

rengi şeffaf su gibiyse aldırmayın zamanla beyazlaşacaktır.

selçuk inan ın sigara içmesi

aynı resimde bir görünüp bir kaybolmaktadır.

atoma

albümü malum ortamlara düşen gruptur. haa... mutlaka orjinal edinilmesi gereklidir orası ayrı zira abartmıyorum uzun süredir bukadar özgün ve kaliteli bir projenin özlemini çekiyorduk.

moonspell

kariyerilerinin en kötü albümleri night eternal ve memorial olan grup. Maalesef Antidote efsanesinden sonra, pazarlama hadisesi-endişesi işin içine girince (bkz: steamhammer records) bitmiştir. 90'lı yılları yaşamayan güruh bilmez.

Ayrıca 30 Eylül 2012' de Türkiye' de 4. konserini verecek gruptur.

29 mart 2012 galatasaray mp fenerbahçe maçı

fanatizmin giderek kökleştiği ülkemde sporun saygı, centilmenlik, fair play boyutunun çoook uzaklarda olduğunu bir kez daha gözler önüne seren maçtır. Yok nasıl koyduk nasıl geçirdik. Korkarım Bu gidişatın sonu artık mahalle araları taşlı sopalı kavgalar olacak ve belkide önüne geçilmezse ölümler olacak. Şu başlığın altında yazanları okurken bile insanın tüyleri ürperiyor. Klavye arkasında Kelli felli göbekli adamlar, gencecik delikanlılar, yazarken ve konuşurken ağzından salyalar saçıp mutlu oluyorlar. Neyin kafasını yaşıyorsunuz beyler ? Bir spor müsabakasıyla deli gibi mutlu olup yine bir spor müsabakasıyla hayata küsmekte neyin nesi? Galatasaraylı' sı fenerbahçeli' sı ayrımı yapmadan her yıl hep aynı şeyler yaşanıyor. Eskilerin anlattığı Takım elbisesiyle tribünde oturup maç sonu beraber ayrılan taraftar portrelerine kim inanabilir ki? Hadi Varın eksileyin şimdi..

popüler kültüre bok at kültürü

Popüler kültürün ne anlama geldiğini iyi irdelemeden eleştirilmemesi gereken kültür(!)dür. zira popüler kültür; pop art kaynaklı, pekala altyapısı olan, Andy Warhol v.b isimlerce bir dönem ortaya atılmış ve zamanla serbest piyasa ekonomisiyle harmanlanmış batı uzantısı bir oluşumdur. Flash tv deki programlar yada ismail yk zaten popüler kültür değildir.

sana kızımı vereceğim diyen teyze

her düğünde ''hadi oğlum, sıra sende, ne zaman evleneceksin'' diyen teyzeyle bunlar kapı komşusudur, örgü arkadaşıdır.

james alan hetfield

adını solframede görünce bir an ''YEA-UHH'' demeyi bıraktı zannettiğim... http://www.facebook.com/p...d/120790434605685?sk=info

digiturkwebtv

yayını parasını ödemesine rağmen izleyemeyen arkadaşların şuradan http://www.digiturkplay.com.tr/Contact/ ulaşarak şikayette bulunması ve hakkını araması gereken oluşum

Edit: Kesin çözüm için 0212 473 73 73 Digitürk çağrı merkezini arayın. Menüde bir süre dolaştıktan (canlı temsilciye ulaşmak gerçekten güç, sabırlı olun) canlı bir temsilciye ulaştığınızda derdinizi anlatıp kayıt açtırın. bir süre özür diledikten sonra paranızı bir hafta içinde iade edeceklerini söylüyorlar. Şahsen ben öyle yaptım. mağdur arkadaşlara umarım yardımı olur.

Edit 2: Dün maillerime bakarken farkettim, yaşadığım mağduriyetten dolayı kendilerini affettirmek adına hem paramı iade edip hem de 1 aylık süperlig maç paketi hediye etmişler.