1. 1.
  psikolojide rehine-rehineci yakınlaşmasına verilen adın ingilizcesi. peki nedir bu? şöyle ki; rehineler kurtarılmaya direnirler, suçlular lehine tanıklık bile edebilirler. ilk kez stockholm'de görüldüğü için bu ad verilmiştir.
  36 -1 ... bahdeniz
 2. 2.
  bir tür pisikolojik bozukluk olarak adlandırılır. yaklaşık 30 sene önce isveç'in stockholm kentinde bir soygunda ilk olarak çıkmıştır. rehinelerin üzerinde..

  tam tanım olarak stockholm sendromu baskıcı kişilerin baskı yaptıkları kişi üzerinde şiddete kadar varan uygulamaları neticesinde; baskı yapılan kişinin baskıyı uygulayan kişiye karşı duyduğu sempati, sevgidir.

  bu olayda rehinelerin baskı gösteren kişilere karşı duydukları sevgi o kadar yoğun olmuştur ki 1 haftanın sonunda kişiler kendilerini kurtarmak isteyen polislere karşı direnmiş, daha sonra da soyguncular için mahkemede avukat bile tutmuşlardır.

  ancak bu sendromun ortaya çıkmasında polisin inanılmaz sert tavrı da etkili olmuş bir nevi halkı ve rehineleri soyguncuların yanına çekmiştir.

  günümüzde hala görülen bir vakadır.

  sadece rehinelerde değil, arkadaş grubu arasında ezilip hor görülenlerde, aşırı şiddet gören savaş esirlerinde veya aile içinde küçük yaşlardaki kız ve erkek çocuklarında da görülür.

  kızlarda erkeklere göre daha çok rastlanır.
  52 -1 ... citizen erased
 3. 3.
  stockholm sendromu'nu kullanarak the negotiator filminde samuel lee jackson eski arkadaşları ve yeni düşmanları olan fbi ajanlarını kandırmıştır.
  7 ... legend of the stranger
 4. 4.
  (bkz: stockholm syndrome)
  4 ... guilt and regret
 5. 5.
  (bkz: tecavüzcüsüne aşık olan kadın)
  11 ... beyazyelkenli
 6. 6.
  (bkz: 4s kuralı) *
  21 -1 ... cnkt
 7. 7.
  rehinenin kaçırana vurulma durumu (bkz: allah korusun)
  2 ... fichemoilapaix
 8. 8.
  (bkz: pkk ya destek veren insanlar)
  14 -6 ... rweasley
 9. 9.
  anlaşılan "kurbanın celladına duyduğu aşk"a benzeyen bir sendrom.
  12 -2 ... bettyboop
 10. 10.
  ezilen çiftçinin yine akpyi seçmesi, bu sendroma güzel bir örnektir.
  49 -8 ... hyperion