1. 1.
  kevin spacey ve samuel jackson un başrollerini paylaştığı, güzel bir film.
  polis-suç-gizem-kurgu var.
  kurgusu da müthiş.
  filmin son anına kadar sonunu kestirmeniz oldukça zor hatta imkansız denebilir.
  1 ... cahil profesor
 2. 2.
  --spoiler--

  polis helikopterleri, şehrin merkezinde, içinde chicago polisinin iç ilişkiler bürosu nun da bulunduğu binasının 20. katını saralar. s.w.a.t ın adamları, ateş hattındaki iç ilişkiler bürosu nun şefi danny roman ve adamlarına nişan almış, beklemektedir. roman, bir rehine kurtarma uzmanıdır. işlemediğini ispatlayamadığı bir cinayet ve zimmet suçlamasıyla hayatı alt üst olmuştur. haklı olduğunu kanıtlayabilmesi için tek çare, en iyi bildiği yolla kendisinin dinlenmesini sağlamaktadır. danny böylece, birilerini rehin alır. bu durumda onu bütün dünyanın dinleyeceğini bilir. bilir, çünkü kendisi de kurtarıcısıdır. danny nin onu dinleyecek birine ihtiyacı vardır. kendisi gibi saygın bir rehine kurtarıcısı ve polis olan chris sabian dan arabuluculuk etmesini ister. sabian böylece, her an kontrolden çıkabilecek bu durumu değiştirmek için hazırlıklara başlar.

  --spoiler--
  1 ... mendoza
 3. 3.
  hayatımda izlediğim en iyi filmlerden biri. hatta filmi izledikten sonra böyle az entry girilmiş olmasına bayağı şaşırdım. kevin spacey oyunculuk dersi vermiş resmen. filmin sonuna kadar kimin ne olduğunu anlamanız imkansıza yakın.

  sonunda gözlerim doldu lan. öyle her filmde olmaz bu. bundan önce sadece 1 filmde daha olmuştu olm. ama bu film cidden çok iyi. samuel reyize yapılanlar içimi dağladı allahıma.
  1 ... maca ikilisi
 4. 4.
  ing. "uzlaşmacı, arabulucu".

  f. gary gray'in 1998 yapımı polisiye filmi.

  http://en.wikipedia.org/wiki/The_Negotiator

  son yıllarda (özellikle 80'lerden itibaren) birbirine yakın/benzer senaryolarla, farklı filmler çıkarmaya çalışan hollywood'un beğendiğim nadir yapımlarından biri. bu beğenide, karşılıklı döktüren samuel l jackson'ın [a.k.a. king of cool] ve tabii ki inanılmaz mükemmellikteki kevin spacey'nin etkisi büyük.

  --spoiler--

  lieutenant chris sabian [kevin spacey]: "i'm a stranger to you. you have no idea what i am capable of."
  lieutenant danny roman [samuel l jackson]: "when your friends betray you, sometimes the only people you can trust are strangers."

  --spoiler--
  1 ... pastafarian angel
 5. 5.
  mükemmel bir kurguya ve harikulade oyunculuklara sahne olmuştur. özellikle samuel jackson kariyerinin en etkileyici performanslarından birini bu filmde sergilemiştir. ama "e bu kadar iyi filmse niye hiç duymadık?" diye sormayın, bilmiyorum.
  ... sokrat usta
 6. 6.
  Bende digitürk var demek.
  1 ... devirdaim