bugün

(bkz: goyanın hayaletleri)
türk insanının yüzde 46' sında bulunan hastalık.
(bkz: fenerbahçe taraftarı)

not: bunca rezalete karşın aziz'in her istifasından sonra bağdat caddesi'nde yürümelerinin başka açıklaması var mıdır ki?
http://www.posta.com.tr/y...tkisi.htm?ArticleID=43003
muse'un nadide eserlerinden birisi. matt'in şarkıyı söyleyişinden bahsetmeme gerek yok zaten.
dersim syndrom.
Senarist ve yönetmenlerin çokça etkilendikleri durumdur. Ayrıca muse'un en iyi şarkılarından birisidir.
benim de sahip olduğum sendrom.
ekseriyetle özgüveni sümsük hanımlarda görülen saplantik duygu.
(bkz: 12 haziran 2011 genel seçim sonuçları)
(bkz: ali nin sekiz günü)
kız kaçırmak gibi bişi.

hani kızı beğenirsin, kaçırırsın, sonra kız sana alışınca sevmeye başlar galiba böyle bişey.

bir türk filmine de konu olmuştur. filmde cüneyt arkın ve hülya koçyiğit rol almış olup, filmin adı da istasyon dur.
Türkiye cumhuriyeti halkının yarısının nasıl olduğu anlaşılamayan bir şekilde tekrar ve tekrar AKP'yi seçmesi.

(bkz: akp nin trabzon da % 60 oy alması)
kemal kılıçdaroğlu'nun seçim analizi.
Suçlu kişiye belirli bir süre sonra sempati beslemek, ona yardım etmek/aşık olmak boyutlarına ulaşan sınır bilim psikolojisi bence.
alevilerle chp arasındaki ilişkiyi anlamamıza yardım edecek olan ve bu ilişkinin tek izahı olan sendrom.

(bkz: dersim katliamı)
türkçe'de 4 s kuralını açıklayan bir sendromdur. bu hastalık için en güzel örnek dersim isyanıdır.
çocukluğumdan beri hissettiğim ama adını daha bugün şimdi burada öğrendiğim sendromdur. daha 8-9 yaşlarımdayken beni kaçıran adamları ve onlara hizmet ettiğimin hayallerini kurardım, ama şöyle bir şey var ki birisine aşık olmaktan çok daha mutlu eden bir duygu oluşturuyor insanda.
kemal kılıçdaroğlu'nun akpye oy verenlerin bir kısmına koyduğu teşhis.
(bkz: türk halkı)
ülkemiz gündemine gelmesiyle içine sıçılan, sulandırılan bilimsel gerçeklerden bir başkası.
chp nin hala aynı zihniyette olduğunu göstermiştir bahane üretmeye devam.
gerçekten de çok mantıklı bir açıklamadır. kemal kılıçdaroğlu tarafından akpnin oy oranına mahsuben yapılmış tespit ve mantıklıdır da, belki kiminize çok romantik, kiminize "bilinçsiz bir chp linin son çırpınışları" gibi gelebilir fakat gerçekten mantıklı düşününce bu oy oranının başka bir açıklaması yok. tekrardan aynı konulara girmek istemiyorum fakat bütün gerçekler ortada; zonguldak, öldürülen öğretmen ve artvin, fındık üreticisi ordu, siyanürlü kütahya ve oy oranları! işte bütün bunları toplayıp, akp nin üçüncü dönemde başa %50 ile gelmesini birleştirirsek, romantik değil mantıklı bir benzetmedir.
bu soygun türkiye de olsa idi farz-ı misal trabzon' da, tüm dünya bunu trabzon sendromu olarak bilecekti.

millet olarak bunu da kaçırdık. kısmet.
altına imza atabileceğim kılıçdaroğlu tespiti.

bozuk saat bile günde iki kez doğru zamanı gösterir. kılıçdaroğlu da kırk yılın başı doğru laf etmiş işte...
güncel Önemli Başlıklar