bugün

entry'ler (278)

merve soydemir

sigortamedia da şemsiye dergisinin neşeli ve çalışkan muhabiridir. işini çok iyi yaptığından mütevellit ' ki şahsen tanımasam da dergiden sürekli takip ediyordum ' yaptığı röportajlarla ışık tutmuştur. şu sıralar işinden ayrıldığını duyduğumuz başarılı muhabir, gazeteci, şen şakrak insan * kocaeli üniversitesi iletişim fakültesi mezunu olduğu ise duyumlarımız arasında..

edit: kendisi gazeteciliği bırakarak moda sektörüne adım atmış ve kişiye özel tasarımlar üreten bir butiğin sahibi olan yeni jenerasyon modacı da bir insandır..

kırılmak

yanlış anlaşılma sonucu gündeme gelen bir mevzuudur.
ve iş bu hal ile meydana gelirse yanlış anlaşılan da kırılır.
hülasası; yanlış anlaşılmaları gideriniz, tabularınızı yıkınız efenim. önyargılı olmayınız..
yoksa kimin kime neden niye kırıldığı belli olmuyor yahu..

yazarların 2011 genel seçim oy oranı tahminleri

akp 38
chp 32
mhp 11
has parti 10.8
bdp 5.5
saadet 2
etc...

zamana ihtiyacım var diyen sevgili

dur bi şimdi seçenek çok, bakalım bi değerlendirmeye alıcam, senle iyiydik mutluyduk ama bi eldeki verileri tekrar değerlendirmek lazım zira bakarsın senden iyisini bulurum, ne diye sana kalayım hahayt! hem o kadar kısmetim çıktı ki bi anda özgüvenim tam, egom tavan halde. biraz egomu pışpışlattıriyim de belki dönerim. içimde kalıyosun, seni seviyorum, istiyorum ama zamana ihtiyacım var.

evet dostar, cümlenin tamamı budur, bektaşi gibi kafanıza uyan kısmını algılarsanız üzülürsünüz, zira ben eşşeğim diyene semer vuran çok olur..

ps: ben o semer vurduran güruhtan ucuz yırttım..

t bag

(#10795690)
kısa..

2023

----bu bir komplo teorisidir----

lozan antlaşmasında 200 e yakın açık ve 17 gizli madde var. bu gizli maddelerden birisi de yüz yıl boyunca güneydoğu da petrol aranamayacağı ile ilgili. yani 2024 den itibaren ırakta gürül gürül olan suriyede gürül gürül olan ama türkiyede olmayan petrol birden peyda olacak ve gürül gürül akmaya başlayacak. amerika kalkıp ta oralardan afganistna uyuşturucu ırağa petrol için geldiğiyse hepimizin malumu.. iş bu tarafından bakıldığında kadim dostu olan türkiyeye savaş açamayacak olan amerika bir şekilde oralara erişmek isteyecektir. en azından israil kanalı ile. bu mayınlı araziler ile denendi. zira temizlenme ihalesi 2020 de bitecek, üst yapılanma ve inşaat aşamaları 4 yıl kadar sürecek ve 49 yıllığına israilin olacak o topraklarda israil istediği kadar alıcaktı o petrolü, olmadı. şimdi şimdi konuşulan başkalık sistemi ise b planıdır. meclis aynı matematikte olursa, yani akp 300 küsür chp 180 küsür mhp 30 küsür ve bağımsızlar şeklinde olursa son 8 senedir olandan farklı bir durum olmayacaktır. bu da şu sıralar çokça dillendirilen başkanlık sisteminin önündeki engeli kaldıracaktır. başkanlık sistemine geçildiği takdirde ise eyaletler kaçınılmaz olacaktır. zira başkanlık sisteminde ülke eyaletlere bölünür ve eyaletler kendi yasaları ile kendi ekonomileri ile kendilerini yönetir ve başkana bağlı kalır. ve bölünen eyaletler sonucunda güneydoğu ve güneydoğu petrolleri suya sabuna dokunmadan uygun yasal ve ekonomik gerekçeler gösterilerek kadim dostumuz amerikaya ve israile sunulacak ve ırakta afkanistanda olduğu gibi tek kurşun atmadan dünya tekeli olma amacındaki amerika türkiye petrollerinin de tek hakimi olacaktır.

----bu bir komplo teorisidir----*

19 yaşında hamile kalan kız

kürtaj olmadan son bi şu eyleme de katılayım demiş kızdır..
yoksa cidden çocuğunu düşünecek olsa öyle bir hengamede işi ne ?

tkp den başbakana müthiş yanıt

tkp ye açık mektup;

o yandaş dediğin rektörler senin değil de benim görüşümde olduğu için mi yandaş oluyor, kötü oluyor kaka oluyor. şimdi beni de sırf bu sözümden dolayı yaftalamak nedir peki ? demokratlık mı ? sosyalistlik mi? komünistlik mi? yoska söylemeyi çok sevdiğiniz faşistlik mi?

ya da sayın tkp, kollektifler ve dğier "marjinal" guruplar, harçlar arttırılacağı zaman beraber döküldük sokaklara, kantin zamlarında omuz omuza karşı durduk, bir mayısta birlikte yürüdük taksime, biz o salonda burhan kuzuyu dinlemek isterken sizin bizi dahi taciz etmeniz, bizlere yobaz diyerek, yandaş diyerek, satılmış diyerek yaptığınız bizi güzele götürmek için olacak şey mi ? o attığınız yumurtaların sebebi o adamı o üniversitede istememeniz ya hani, biz de o salonda bu densizliği yapanları istemiyorduk, biz de size yumurta mı atsaydık ?

peki sayın tkp nasıl bir demokrasiden bahediyoruz ? kastımız nedir demokrasiden ?
özgür ve hür irade ile sandığa gidip oy verdiğimizde aziz nesin iyi rakam vermiş demek, ülkenin yüzde 58i aptal diyerek mi demokratik bi ülke oluyoruz ? ya da senin benim verdiğimiz oylarla seçilen o vekillerin kurduğu hükümetin yanlışlarının karşısında duralım, kabul, ama ona oy veren bana da çoban diyerek, cahil diyerek, aptal diyerek mi siz komünist, siz özgürlükçü, siz ifade özgürlüğü savunucusu oluyorsunuz?

hayır biz bilmiyoruz da demokrat olmak sizle aynı fikirde olmak anlamına mı geliyor? hür irade sizinle aynı iradeyi paylaşmak mı oluyor? özgürlük dediğimiz şey sizin kanatlarınız altında olmakmı?

ya da sayın sizler, adınızın anlamını bilmediğinizin farkında mısınız? taşıdığınız kavramları kirlettiğinizin, antipatikleştirdiğinizin ve yaptıklarınızla yeni nesli de kendinizden soğuttuğunuzun farkında mısınız ??

düşlerini kurduğumuz o tam bağımsız tam özgür türkiye, işçilerin, köylülerin, emeklilerin, ve bütün halkın refahının yükselmesi sizin yöntemlerinizle olacağınızı zannediyorsanız, ki son 10 yıldır yaptıklarınızı gözden geçirdiğinizde ne dediğimi anlayacaksınız, ciddi yanılgılar içersindesiniz. ve inanın 68 kuşağının kemiklerini sızlatıyorsunuz...

öyle bir entry yazmak ki 600 artı oy almak

(bkz: @2 entryleri)

sevişmeyi yasaklayan bir dini tanımıyorum

sevişmeyi yasaklayan bir dinin olduğunu varsayan eziğin cümlesidir.
halbüsü din sevişmeyi yasaklamamış, nikah dışı olursa günah demiştir.

yani sorun dinde değildir, kimse vermiyodur bu çocuğa, o da ne yapsın, suçu kendinde değil dinde arıyordur..

çok yüklenmeyin...

pucca günlük

author dan 52 kat daha kaliteli, ve dolu olan bir yazar olan pucca nın blogunun http://passiflora-rapunzel.blogspot.com giriş yazısıdır.

son bir aydır neredeyse yaptığım tek şey bu günlüğü okumak.
hani farklı pencereden bakmak gibi duruyor, olaylara bir de öbür açıdan göz atmak gibi.
iyi bişey, okuyun, ama bok atmayın.
sevmediysen okumayacaksın it, ne bok atıyosun!! deyin bok atana da..

adalet ve kalkınma partisi

lpg ye deli divane zam yaptı bu arkadaşlar...
o isviçre banka hesapları mevzuunu reddetti, cesur başbakanımız tüm dünyanın hakkında söz söylemeye cesaret edemediği belgelerle ilgili palavradır açıklaması yaptı.
inceden bi gurur duydu liberal olduğunu zannedip kapitalist akp yi destekleyen yurdum insanı.
sonra bu partinin bakanlarından biri uluslararası ilişkilrimiz o kadr iyi ki, dış ilişkilerde o kadar başarılıyız ki, paso bizim ismimiz geçiyo wikilikis belgelerinde dedi. afferim dediler ona da.
garip bi hal almaya başladı ufaktan ufaktan..
bakalım, daha nelere ee evet, tabi diyeciiz...

istanbul kızlar zirvesi

erkekler gitmeyecekse wuhuu kızlarından başka hiç bir kızın katılmayacağı zirvedir. niye heycan yaptıysak..

lost un bittiği gün yapılacaklar

hanginiz ne yaptınız lan!!!!!

türk kızı

küçük göğüs, büyük kalça..

fix..

richard dawkins in kızına mektubu

(bkz: copy paste in ustasıyım gözlerinin hastasıyım)

insan bi önizler de bi hataları giderir diyor insan richard a, kız nasıl okusun yazık diye düşünüyor insan....

ben bu yazıyı kendime yazdım

(ara: ben bu * * yazdım)

cem adrian, çok pis harcadılar seni...

björk

sesin resmi nasıl olurun cevabı..
dilini anlamasam da her şarkısında kafamda bir resimler oluşuyor, bir kompozisyonlar yakalanıyor, bir perspektifler akıyor ve dahi bir klipler çekliyor ki, ya şizofreni başlangıcı var, ya bu kadın insan değil!!
nasa bunu açıklayacak bile olabilir..

iki günlük sevgiliyi arkadaşa tercih etmek

(bkz: iki günlük arkadaşı sevgiliye tercih etmek)

beterin beteri var dimi..
aman aman..

bekle beni

son nefestir. usulca verilen, içi kanata kanata, yüreği yaka yaka verilen son nefestir.
bekle diyen adamın tarafından bakmayız çünkü, ya dışardan bakarız bu söze, ya ters tarafına empatiyle yaklaşırız..
anlamayız bekle diyen adamı. sevdiceğin kollarına bırakmak varken kendisini, o huzuru yaşamak varken, o sıcaklığı hissetmek varken, o mutluluğu yaşamak varken uzakta kalmasının sebebini anlamayız, işimize gelmez çünkü. biz bekleriz, o bekle dediği andan itibaren artık bizden çıkmıştır iş, çünkü biz o gittiği için bekleriz. o geldiğinde bir anlamı olmaz. o elini uzattığında bir önemi kalmaz. böylece değersizleşir o tüm beklemeler, o hasretler değersizleşir. hemen yeni bir sevgili ararız. hemen yeni insanlarla tanışırız. yeni hikayelere katarız kendimizi. hemen yeni bir güne uyanırız. hemen yenilikler oluverir hayatımızda. bir anda. hani deli divaneydik ya, hani kopamıyoduk ya, geçiverir. bir anda..
çünkü gelmiştir ve bir anlamı kalmamıştır artık. şimdi çekilen acının tek sebebi yanlız olmaktır. etrafında çocuklarımın babası/annesi olabilecek bir aday bulamadığın içindir. ve sağa sola duyurma çabasıdır, yanlızım hey tadında. o acı artık çirkinleşmeye başlamıştır. çünkü beklenen gelmiş ve önemini yitirmiştir. kabul etmessin geldiğinde ve artık tamam dersin. o acı bitti, şimdi biri bana gelsin, acilen, hemen gelsin...

kabullenmek gerek, herkes gerçekten hangi kalpte ne kadar yer ettiğini bilir. kendine itiraf ettiğinde gerçekten bilir bunu. ama itiraf edemez bunu, ya da itiraf edemez neyi neden beklediğini, ya da itiraf edemez o söylemeye korktğu şeyi...

hadi yalan de *