1. 1.
  orlando magicte oynayan guard.boyundaki insanların yapamayacağı smaçları vardır.houston rocketsta beraber oynadığı ekürisi cuttino mobley ile oynarlarsa rakip takımı halley-hoop manyağı yaparlar.
  1 ... uieat
 2. 2.
  genellikle kendi istatistikleri için oynayan, takımdan gönderilmesi ile orlando magic'in çok daha güzel bir basketbol oynadığı ve hatta neredeyse play-off'lara katıldığı oyuncudur..
  ... insomniac
 3. 3.
  isminden ötürü kendisine franchise lakabı takılan fakat houston rockets haricinde oynadığı hiçbir takımda değil takımın efsanesi olmak takımın istenmeyen sevilmeyen faydasından çok zararı olan bir oyuncusu olarak gözükmüştür. hala bir yerlerde ilk 5'te sahaya sürülüyor olmasını houston'daki başarılı dönemine borçludur, bir bakıma geçmişte edindiği sermayeden yemektedir.
  ... schenardi
 4. 4.
  new york knicks'in ölü yatırımıdır kendileri. neyse ki kendisini draft eden isiah thomas bu oyuncunun bir hayrının dokunmayacağını anlayabilmiştir ve kendisini takas edecek takım aranmıştır. bu konuda da portland trail blazers ilaç olmuştur. zach randolph takasında zach'in kontratını karşılayacak oyuncu olarak portland'a gönderilmiş ve yeniden yapılanırken sorunlu oyunculardan kurtulmaya çalışan portland'a yamanmıştır. portland'da kalıcı olup olmayacağı ise şu an için bilinememektedir; kontratının buy out edilme olasılığı dahi mevcuttur. *
  editsel dip not: beyzade lütfetmişler, new york'un son 4 maçında * 20+ sayı atmışlar. acaba portland yönetimi buna aldanıp bu bizde gene yıldız olur düşüncesi besliyor olabilir mi bilmiyorum; bildiğim bu düşünceyi besleyen hangi takım olduysa bu kişi o takıma o düşüncesini yedirmiştir... kendisinin portland gibi sıfırdan geleceğin takımı olarak kurulan bir yere alınmasının temelinde salary cap dengesi ve cap'te francis'ten kurtulunca yaratılacak boşluk olduğunu düşünüyorum; öyle düşünmek istiyorum...
  ... schenardi
 5. 5.
  kendisi cok guzel topu potaya attirip super zamanlama ile smac yetenegine sahip olma haricinde fazla bir ozelligi bulunmayan ve spud webb e benzettigim basketci.
  -2 ... vermilion
 6. 6.
  (#1838571)de olma ihtimalinden bahsettiğim durum gerçekleşmiş ve portland trail blazers kendisini serbest bırakarak bu oyuncunun takas edilme nedeninin finansal denge sağlanması olduğunu ortaya koymuş; böyle bir sorun yumağı için kendi takım kimyasını bozmamıştır. işin ilginç yanı bu oyuncu serbest bırakıldıktan sonra minimum kontrata transfer etme niyetiyle olsa gerek birçok takım kendisine talip olmuştur. yani hala kendisinden medet uman camialar mevcuttur. bunlardan rockets ile anlaşıp kendisi karşılığında orlando magic'ten alınan tracy mcgrady ile aynı takımda yer almıştır. lakin kadrosunda zaten rafer alston bulunan sene başında da mike james'i takas yoluyla takıma dahil eden rockets yönetimi francis'i ne yapacaktır ve bu francis hamlesini hiç yao ming'e danışmışlar mıdır bilinmez... alston'ı takas edeceklerini varsaysak onun karşılığında da kimden neyi alacaklar... neyse transferi francis'e ve takımına hayırlı olsun; francis de mümkünse biraz adam olsun demekten başka elimizden bir şey gelmez...
  1 ... schenardi
 7. 7.
  bildiğin balon.

  zeke ile t.şşak geçmeme sebebiyet veren unsurlardan en büyüğüydü. yani oynatsan olmaz, versen kimse almaz. derken birden zach randolph karşılığında portland a gitmiş oyuncu olmuştur. yanında gereksiz, istikrarsız biri daha vardı portland a giden. sırf sorun çıkaran birinden kurtulmak için 20 sayı 10 ribaund a yakın istatistiki değeri olan bir adamla karşılaştırılması bildiğin abestir.

  durant yerine oden ı seçmiş yönetimden başka bir şey beklenmez gerçi neyse. ee parayı da verdiniz ama.

  kıssadan hisse: kötü oyuncu. houston minimum ücrete belki alır. hala seviliyor oralarda. yoksa avrupa yolu gözüktü.

  bir de adam zamanında t-mac lerle falan rakas edilmiş. oeh.

  jordan ve olajuwon un arasında seçilen dombili arkadaştan bile daha gereksiz bir basketçi.
  ... balon
 8. 8.
  portland trailblazers basketbol direktörü kevin pritchard ın en önemli hamlelerinden biri olarak gönderilmiş basketbolcu. böylece 30 milyon dolarlık bir salary imkanı oluştu. ama oden mı durant mı olayında haklı veya haksız olduğunu sezon başladığında göreceğiz. *
  ... serander
 9. 9.
  houston rockets´a geri dönen guard.kendisine memleketine hosgeldin deyip,eski günlerine dönmesini bekliyoruz.
  ... delonte
 10. 10.
  Portland TrailBlazers tarafından kontratı satın alınarak serbest bırakıldıktan sonra beş sezon boyunca başarılı bir performans gösterdiği Houston Rockets ile anlaşmıştır.
  ... blakkheim