bugün

nba da bir takim..
resmi sitesi: http://www.nba.com/knicks/

an itibariyle barindirdigi oyuncular su sekildedir:

Trevor Ariza
Jackie Butler
Jamal Crawford
Eddy Curry
Channing Frye
Anfernee Hardaway
Jerome James
David Lee
Stephon Marbury
Quentin Richardson
Nate Robinson
Jalen Rose
Malik Rose
Maurice Taylor
Qyntel Woods

koçlari: larry brown
nba'de salary cap toplamı en yüksek takım. yani oyuncularına en çok para dağıtan takım. başka takımlarda daha yüksek paraları hakeden oyuncular varken onlar benchindeki oyuncularla bile astronomik rakamlar veriyorlar.
isiah thomas biraz daha görevde kalırsa ilk beşini point guardlardan çıkarabilecek takımdır. (nate robinson, stephon marbury, steve francis, jamal crawford...)
4 ve 5numarada neredeyse oyuncusu olmayan takım.
(bkz: ne olacak bu knicks hali)
bu sene takıma 2 si forvet olan 4 yeni çaylak transfer eden nba takımı...bakalım bu sene napıcaklar...
feci kadro kurma politikasına rağmen hala kar eden ve hala nba'in en büyük bütçeli takımı olan şaka gibi kavramını tamamen karşılayan kurum kuruluş. bu sene larry brown'ı gönderip GM isiah'ı coachluğa getirdiler. bu sene de play-off zor gibi görünüyor.
salary cap ı kullanamayan transfer yanlışları takımı. bu sezonda harcayacakları,harcadıkları bazı miktarlar:

larry brown ......... kovuldu son 2 yılı için 40 milyon $ aldı.
allan houston........ emekli oldu bu yıl 20,718,750 $ alacak.
maurice taylor....... neredeyse hiç oynamıyor 9,750,000$ alacak.
shandon anderson.. miami'de ancak 8.5 milyon $ alacak.
jerome williams...... yaşlandı emekli, oldu. 6.425.000$ alacak.
jerome james......... katıksız yarma, şişmanlıktan oynayamıyor. 5.4 milyon $ alacak.

dikkat ederseniz jalen roseserbest bırkılması için 17 milyon $ lık hayvani sözleşmesinden bahsetmedim ya da steve francis` in 15 milyon $'lık sözleşmesinden. starbury,e ise laf yok hakkıyla alacak 17.275.781 dolarını.
Dolan gibi zengin bir başkana sahip olan issiah gibi bir dengesizin Gmliğini yaptığı bir türlü eski günlerine dönemeyen NBA'in en köklü 2.klubü olmakla beraber benim tuttğum takım diyebiliceğim Spike Lee'nin takımı...
son yıllarda büyük düşüş içinde olan nba takımı. yapılan yatırımlara büyük bütçeye rağmen 99 yılında yakaladıkları final başarısına ulaşamıyorlar.bu takıma patrick ewing gibi bir lider gerek.
new york knickerbockers takiminin bilinen adi..
99 finaline ciktiktan sonra yapilan inanilmaz vefa sozle$meleri yuzunden sonraki 10 seneyi cikaramayacaklarini belli etmi$lerdir. ama koymaz onlara, nba'in en zengin takimi ne de olsa. salary cap'i 100 milyon dolarla a$salar o luks vergisini yine oderler. bir diger turevi icin: (bkz: new york yankees)
1999'da playofflara 8. sıradan girip nba finallerine yükselmeyi başaran takım. 1970 ve 1973 yıllarında kazandığı iki tane şampiyonluğu bulunmaktadır.
nba in en populer 2 takımından biri..bir digeri icin (bkz: los angeles lakers)
nba dogu konferansi atlantic grubu takimi. maclarini 19763 kisi kapasiteli madison square garden'da oynayan takimi tecrubeli coach isiah thomas calistiriyor. nba'in populer bir takimi olmasina ragmen son yillarda istikrarsiz bir takim olma goruntusunu veren takimda quentin richardson ve orlando magic ten 2005 2006 sezonunun icinde gelen steve francis gibi oyuncular bulunmaktadir.
Yıllardır ligin dibini süpüren takımlardan. Hala Knicks taraftarıysam bunun sebebi Nate Robinson'dır...
malum durumuyla ilgili taraftarlarınca yapılan espri beni ziyadesiyle güldürmüştür.

"knicks'in çöküşünü üç farklı terorist grubu üstlendi"
yeni başkanının Isiah Thomas'ı coach görevinden alarak taraftarlarını bir nebze olsun sevindirdiği NBA takımıdır...
yeni koçu mike d'antoni olan NBA takımıdır...
nba in maddi olarak en güçlü takımı.
ilk nba finalini 1951 yılında oynamıştır fakat rochester royals *e karşı kaybetmiştir.
yeni koçları mike d'antoni'nin zach randolph ve eddy curry gibi kıçlarını dilekçeyle kaldırabilen oyuncularla run'n gun tarzı oyun planını takıma nasıl benimseteceği merak konusudur.
ikinci patrick ewing dönmini başlatan takım.
(bkz: patrick ewing jr)
memphis grizzlies'i 103-132 yenmiş hayvan öküzü nba takımı.
dün gece itibariyle tam bir takas şova imza atmış takım.

önce jamal crawford'u golden state warriorsa al harrington karşılığında yolladılar, yaklaşık üç saat sonra da zach randolph ve mardy collins'i tim thomas ve cuttino mobley karşılığında los angeles clippers'a gönderdiler.

2010 yazı için cap boşaltma çalışmaları tam gaz devam ediyor görüldüğü kadarıyla, donnie walsh'a selam ediyorum buradan.

(bkz: belediye çalışıyor)*
(bkz: lebronum nerede)
salary cap'i boşaltarak ilk hedef lebron olmak üzere 2010 yılı için yıldız bir oyuncuyu kadroya katma imkanı yaratmış takım. lakin takıma katsalar bile yanına koyabilecekleri uyumlu oyuncular olmazsa bu yıldızların gelebilecğeini sanmıyorum. lebron james cleveland'da bu sene geçmişe nazaran en iyi kadroyla birlikte oynuyor. dwyane wade ise miami'nin shawn marion'un yanına draftta 2. sırada michael beasly'i seçmesiyle birlikte yine iyi işler çıkarabilecek imkana sahip. amare ise phoenix suns'da yaşlanıyor olsada steve nash'le oynuyor.
kısaca new york'un salary cap'i boşaltmaktan fazlasına ihtiyacı var.
ne olursa olsun john starks'lı new york'lu dönemi yakalayamamış takım.