1. 1.
  stephen king'in eşi tabitha'dan esinlenerek yazdığı aşk romanı. *korku öğelerine yer verdiğini, "aksi halde bunun bir stephen king romanı olması düşünülemez." lafıyla entelleşmediğini göstermiş kendisi.
  ... optio
 2. 2.
  okunası stephen king romanı. kitapta başkahramanlar scott landon ve eşidir. scott landon, tuhaf ve zor bir çocukluk yaşamış, kendi babasını öldürmek zorunda kalmış ünlü bir yazardır. lisey debusher ile tanışır ve aşık olur. lisey ile evlenirler ve lisey, scott'ın dünyasına girmeye başlar. evlilikleri boyunca pek çok korkunç olay yaşasa da, lisey, scott'ından vazgeçmez. lisey'in scott'ı geveze, çokbilmiş, sevimli ve olgundur. lisey scott'a her şeye rağmen aşıktır.
  scott'ın ölümüyle yavaş yavaş geçmiş perdesini aralamaya başlayan lisey, bu süreç içerisinde acılar, sevinçler ve özlemler yaşar. lisey'in sürükleyici hikayesi, okuyucuya usta bir anlatımla sunulmuştur, romanın her sayfasını ayrı bir zevkle okursunuz.
  1 ... ramazan pidesi
 3. 3.
  aşk babında hayatımı etkileyen ilk ve tek romandır. bana sorarsanız, oradaki aşk kapitalist bir aşk değildi, hele o aşkın sonu hiç kapitalist sonlu değildi. ve kitaptaki cinselliğe dair bazı ayrıntılar ise kesinlikle ilerideki cinsel yaşamımı şekillendirecek ayrıntılardı.

  not bahsettiğim kitap aşk kitabı değildir, korku romanıdır. fakat dikkatli bir okuyucu olduğumdan, oradaki bazı noktaları da kavradım.
  ... mahallenin muhtari