1. 1.
  amerika'nın kuzeydoğusundaki soğuk eyalet.stephen kingin memleketidir,hikayelerine de mekan teşgil etmiştir.dünya üzerinde sittin sene yalvarsalar gitmeyeceğim yerlerden biridir ayrıca.
  4 ... veritaserum
 2. 2.
  başkenti Augusta, kısaltması me olan amerikan eyaleti.
  1 ... altan
 3. 3.
  üçbuçuk ayımı geçirdiğim, yazın tişörtle üşüdüğüm, baharda haftada en az üç gün yağmur yağan, kışın metrelerce kar olan, amerikanın atlas okyanusu kıyısında en kuzeydeki eyaleti. nüfusunun çoğunu irlandalı, ingiliz, fransız, italyan ve kanadalı fransızlar oluşturur. zenci yok denecek kadar azdır. yüzölçümünün büyük bölümü ormanlarla kaplıdır. dünyanın dört bir yanına ıstakoz ihraç edilir. medcezir olayı sıkra görülür. kıyılarında toplam 68 tane denizfeneri vardır. kafa dinlenebilecek, parası olan için emeklilik geçirilebilecek bir eyalettir.
  2 ... phial
 4. 4.
  Adını eski Fransız şehri "Maine"den alan, kumsal alanlar ve dağlık alanlardan oluşmuş, Amerika'da sabah güneş ışığını alan ilk yer. Stephen King' in memleketi.
  (bkz: The Pine Tree State)
  1 ... dalton ana
 5. 5.
  Bir heceli olan tek Amerikan eyaleti. Aynı zamanda Dunkin Donuts'ın önünde park etmek yasaktır bu eyalette...
  1 -1 ... fibertombik
 6. 6.
  (bkz: maine red claws)
  ... tearsofcold
 7. 7.
  tess gerritsen'in ikametgahı. kitaplarında da sıkça ismini duyduğumuz yer.
  1 ... crazymafya
 8. 8.
  stephen king sayesinde karış karış bildiğim eyalet.
  1 ... billyhalleck
 9. 9.
  Maine eyaleti, Amerika Birleşik Devletleri'nin 50 eyaletinden biridir. Avrupa'dan gelen göçmenler ilk defa 1607 yılında buraya yerleştiler. 1652 yılında Maine, Birleşik Krallık'a bağlı olan Massachusetts Körfez Kolonisinin bir parçası oldu. 1776 yılında Amerika Birleşik Devletleri bağımsızlığını ilan ettiği zaman hala Massachusetts eyaletinin bir parçasıydı. Ancak 1820 yılında nüfusunun çok artmış olması ve Massachusetts eyaletinden çok uzakta kalması nedeniyle ayrı bir eyalet olarak ayrılmasına karar verildi. Eyalet, ABD'nin kuzeydoğusunda New England bölgesinde yer alır. En büyük kenti olan Portland'ın nüfusu sadece 65.000 civarındadır. 1832 yılına kadar başkenti Portland kenti iken, bu tarihte başkent Augusta kentine aktarılmıştır.
  ... turkmen balasi
 10. 10.
  Hayatımın uzun bir bölümünü geçirdiğim, doğduğum/büyüdüğüm mükemmel ormanları/sahilleri ve insanları olan, Amerika'nın en harika ve sakin eyaleti.
  New England'ı oluşturan eyaletlerden birisidir. Eğitim seviyesi Amerikan sıralamasında 2.sıradadır. insanların belki de Amerika'da bulabileceğiniz en elit insanlardan oluşmaktadır. Gezilecek fazla bir yeri olmamasına karşın, harika ormanları/gölleri ve kıyısı vardır. Kanada'ya komşudur. Başkenti Augusta çok boş, görülmeye değmez bir yer olmasına karşın: Portland harika bir yerdir. iklimi soğuk, Danimarka-Kuzey Fransa tarzı bir iklime sahiptir. Eyaletin %97'sinin beyaz olması ile Amerika'nın en beyaz eyaletidir. Yaşayan insanların %70'inin etnik kökeni Norveç - isveç ırklarına aittir. Bu yüzden eyalette birçok yerde Norveççe tabelalar, ve Norveççe konuşan insanlar bulabilmek mümkün. %36'sı Hristiyan, geri kalanı başka dinler/dine inanmama sınıfına sahiptir. Ekonomik gücü 52 milyar Amerikan Dolları'dır. Naval Air Station Brunswick'e ev sahipliği yaptığından dolayı, ordunun birçok üssüne sahiptir. Bir nevi ordu limanı eyaletidir. Ayrıca USA'in en çok meşe ağacına sahip olan eyaletidir. Büyüme oranı 2011 verilerine göre %7.9'dur. 2012 seçimlerinde elde edilen sonuçlara göre %56 demokrat, %44 cumhuriyetçi iken; son yıllarda yapılan anketlere göre büyük bir düşüş ile %39 demokrat, %61 cumhuriyetçi görüşe sahiptir.
  5 ... israyaret