1. 1.
  Uzak Doğuya özgü,mavi gözlü bir kedi türü.
  2 -1 ... italiano
 2. 2.
  nerden geldikleri ve tarihçeleri hakkında bir çok hikaye anlatılmış kedi türüdür.bugün tayland olarak bilinen siyama özgü bir kedi türüdür.ozamanlar siyam kedileri çok değerli bir tür olarak kabul edilir,eğer ki biri saraydan kedi çalmaya teşebbüs ederse ölümle cezalandırılıyor,kediler öldüğü zaman kraliyet ailesinden bir fert ölmüş gibi özel törenler yapıldığı söyleniyor.kedi türlerinin kral ve kraliçesi olarak nitelendiriliyor.evimde iki tane bulunan bu kedi türü insanlarla en fazla konuşabilen nasılsın kızım sorusuna genellikle size çok tatlı gelen miyavlamasıyla cevap verebilen kedi türüdür..
  2 ... blacksoul
 3. 3.
  pek bir yemek secerler. heleki bir krakere alıştıysa oyle kolay kolay et süt yediremessiniz. sessiz sakin takılırlar. cok anlamlı bakarlar.
  2 ... strife
 4. 4.
  bir kere cok akıllılar, cok sadıklar, cok kibarlar. dahasi cok cok bagimlidirlar, size bi alıstı mı, konusur, kopek gibi yanınızdan ayrılmaz, bakkala bile gelir gidersiniz. kör bir asıktır siyam kedisi, gozleri surekli sizdedir, olecegini anladıgın an oyle bir uzaklara gider ki, dayanamaz sizsizlige.
  2 ... duygusuz
 5. 5.
  Siyam kedileri kulakları, patileri, arka ayakları ve kuyrukları renkli noktaları olan açık renkli bir kürke sahiptir. Yavru siyamlar doğuşta krem veya beyaz renkte olurlar ve ilk aylarda vücutlarının çeşitli bölgelerinde görünür hale gelen noktalar gelişir. Dört haftalık olunca bu noktaların renkleri daha belirgin hale gelirler. Yaşı ilerledikçe siyam kedilerin renkleri koyulaşır ancak sıcak iklimlerde yaşayan yetişkin siyam kedileri soğuk iklimlerde yaşayanlardan daha açık bir kürke sahiptirler.

  Siyam kedileri badem şekilli, parlak mavi renkli gözlere ve kısa tüylere sahiptir.

  akıllı, insan odaklı ve dost canlısıdır. Arkadaşları olan insanlarla sevecen ve samimi bir şekilde ve farklı tonları olan miyavlamaları ve hırıltılarıyla konuşurlar. Sakin tabiatları sayesinde bir evdeki ya da apartman dairesindeki hayata uyum sağlamakta hiç zorluk çekmezler, küçük çocuklara karşı hoşgörülüdürler.

  Sıkıldıkları zaman sadece ortalıktan yok olurlar. Çoğu, insanla oynarlarken tırnaklarını kapatır, bu yüzden onların patileri tarafından tırmalanmak az rastlanılan bir olaydır.

  Siyam kedileri çok zekidirler, fakat bu kolay eğitilebilecekleri anlamına da gelmez. Diğer kedi ırklarında olduğu gibi her siyam kedisinin farklı bir karakteri olabilir. Bazıları eğer erken yaşta eğitilirlerse sorun çıkarmadan tasma takmayı öğrenirler.

  kaynak: wikipedia

  not: kedilerden nefret eden birisi olarak kedi alasım geldi vallahi.
  3 ... tekyoldevrim
 6. 6.
  üçüncü nesil hoşgelmiş kedi. aman, yazar.
  1 -1 ... yasakani
 7. 7.
  aşırı hareketli kedilerdir.
  ... dave mustaine
 8. 8.
  o da sözlükteki kedilerden.
  1 ... kasgarli tost
 9. 9.
  bir tanesine sahip olduğum, kedi ötesi harika bir kedi.
  miyavlama tonlamaları ile resmen konuştuğunu gözlemlediğim, ben rakıyı götürüken onun balığı götürdüğü şeklinde birlikte rakı-balık yaptığımız, çocuklardan pek haz etmeyen, son derece kıskanç, gururlu ve karizmatik kedi tipi.
  2 ... sauron
 10. 10.
  koreli ve çinlilerin gözünde zayıf ama güzel yemeği olacak canlıdır.
  1 ... tinnitus