bugün

entry'ler (1769)

sınavlardaki 15 dakika kuralı

Bir lavuk gördüm tranvayda sınav saati gelmiş adam istanbul aksarayda okul soruyor. ama ösym değil aöf sınavı. hıyarın gireceği yer şehremini civarında ama bu hıyar fatih ilçesini fatih semti ile karıştırıyor ve o istikamete gidiyor. gittiği yer doğru bile olsa gene geç kalacak. yani hıyarlık parayla değil bedava.

şimdi öğrenciler 1 yıl boyunca çalışmış. sınava hazırlanmış. salonda hazır kıta bekliyor. sonra topuklu ayakkabıları ile sınav başladıktan sonra salonda koşturan yavşaklar yüzünden tüm dikkat dağılıyor. sinir bozuluyor. ses ve hareket yüzünden okuduğun paragrafın anlamı kayboluyor. Zaten disiplinli, çalışkan insanlar zamana da uyarlar. Bu geç kalanların tamamına yakını zaten hiç bir hedefi olmayan tiplerdir. iyi bir yer kesinlikle kazanamazlar. yazık olan bir durumda yoktur.

kural kesin ve nettir. uymayan sınava girme yeterliliğine uymadığı için sınava giremez. bu bir ceza değil yeterliliktir. sınava geç kalan cezalandırılmış olmaz sadece sınava girebilme yeterliliğine sahip olmadığı için sınava girememiştir. Aslında ilk elemedir. yetersiz ve disiplinsiz olanların elenmesidir.

bu kuralı uygulayan ve öneren kimse allah ondan razı olsun.

agnats com

anlaşılan 2009 seçmen listelerini eline geçirmiş.
nasıl mı anladım.listedeki aile isimlerini inceledim. soyadımız başkasında yok. 2009 yılı belediye seçimlerinde bir akrabamın aralık doğumlu kızının oy listesinde adı vardı, 1991 ve sonrası doğanların listede adı yok.

mehmet şimşek

bir zaman şakşakcılar dolar çöküyor abd battı diyorlardı. dolar 1.20 lerden çıkışa geçti şimdi hergün rekor kırıp uçuyor. 3,5 tl ye geldi.

şimdi şakşakcılar çıkıp avrupa birliği batıyor diyor. aferin kuma kafayı sokmaya devam edin.

bakan demiş ki

alıntı-----------------
AB çökmüyor! Tam aksine büyük bir başarı hikayesi.

Yaklaşık 510 milyon insan huzur ve refah içinde yaşıyor...

------------------------

yalan mı lan. avrupa bizden bilmem kaç fersah yukarıda refah seviyesinde.

tamamen doğru söylemiş. yalan mı. euro türk parası karşısında şu an deli gibi yükselmiyor mu.

son haftalarda % 20 devalüasyon olmadı mı.

avrupa birliği batıyor diyenler bir durup ekonominin ve dış siyasetinin haline baksınlar.

belki de istemeden söyledi. ama tespit tamamen doğru. helal olsun.

vatan bilgisayar

internetten satış sonrası müşteriden kredi kartının fotokopisini, nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisini, yazılı dilekçe isteyen şirket. neymiş kredi kartı dolandırıcılarana önlemmiş. kabul etmedim hemem siparişi iptal ettiler. para iadaesini de keşke hemen yapsalar. 15 gün beklerim en az.

satış yapıp parayı çektikten sonra kredi kartının fotokopisini istemek nedir ya. nasıl bir ticaret anlayışı. nasıl bir güvenlik düşüncesi.

ama kartın şifresini ve anne kızlık soyadını istemediler. isteselerdi de şaşırmazdım.

devam edin. aferim.

cataflam

bu ilaç benim hayat akışımı değiştirmiştir.

yıllar yılar evvel, bu sözlükte bir çok yazar daha doğmamış portakalda ıspanakta vitamin iken.

çenemin son kısmında bir diş çıkıyor. bu ne la deyip kürdanla incelerken kürdan bu diş ile diğer dişin arasına sap9landı. iyi de kanadı. bu yeni diş aslında buzdağının görünen kısmıymış. etin içinde diğer dişlerin 2 katı yatık bir 20 yaş dişi varmış. neyse.

dişim apse yaptı. zonglamalar şiddetli ağrılar. dayanılacak gibi değil. lan ölüyorum. biri beni görse can çekişiyor biraz sonra ölecek der.
ne yapsam ağrı dinmiyor. apranax v.b. neyse. ağrı geçse bile bir iki saat sonra tekrar daha şiddetle geri geliyor.

halam bir eczacı arkadaşından bu ilacı almış. bana verdi. bu ne dedim mercimek tanesi mi. bu koca koca ilaçları avuç avuç içiyorum bana mısın demiyor. bu ne ya.

neyse bir tane aldım. tık yok. 15-20 dakika sonra ağrı gidiyor ve uzun süre geri gelmiyor.

bir gece saat 3 de bir sancı, bir ağrı, bir zonklama deli gibi zıplıyorum. üstüne kus kus kus öleceğim acıdan. nerde lan bu mercimek tanesi. ulan hemen geçirmiyor da. bekle bekle sonra la bi tane daha alayım bu geçemeyecek gibi. acı yavaş yavaş azalıyor. ve ben o sabah erken saatte bir üniversitenin memurluk sınavına giriyorum. surat dağılmış acıda. sınavda soruları birbirine giriyor, bir sersemlik bir uyku hali neredeyim la ben. sınavdayım hangi soruda kalmıştım. la ben bu paragrafı okudum ya neden tekrar tekrar okuyorum. bu şıklar hangi soruya ait.

neyse halama anlattım. halam sağlıkçı tabi. oğlum o ilaç sersemlik yapar uyku yapar neden aldın ki. peh keyfimden aldım bu ilaçdan başka hiçbir şey apseli dişi geçirmiyor.

eeeee noldu sınav bok gibi geçti. o sınavda 70'lik barajı geçemedim. ama bir sonraki sınavda ise derece yaptım o ayrı tabi.

57000 şehit verilen savaşta 70000 suriyeli şehit

ver otu. yiyen çok olur.

suriyeliler e vatandaşlık referandumu

sonuç hayır çıkarsa başbakan ve cumhurbaşkanı siyasetten çekilsin. ingilterede ki gibi.

bahoz erdal

bu kroyu 2014 yılında işid öldürdük dedi. o zamandan bu zamana kadar bu kronun bir görüntüsü, konuşması yada yaşadığına dair teyit edilmiş bir durumu var mı.

teröristlerin lider kadrosundaki bu davarın bu kadar uzun süre görünmemesi olası değil.

ölmüştür.

ttnet

robotlaşmış müşteri temsilcilerinin olduğu şirket. bu zihniyet ile müşteri kaçırtmayı bırakın lanet okurtturmaya bağırtmaya başlarsınız. hiç yapıcı değil bilakis kışkırtıcı. kendilerini milli güvenliğin çağrı merkezi mi sanıyorlar anlamadım. lüften bu şekilde devam edin.

koray aydın

çıktı kürsüye ;

kendi isteğiyle yüce divana gittiğini, elinizden geleni yapın beni suçlu çıkarın diyerek posta koyduğunu ifade etti.

kendisi için 11 hakimin oy birliği ile beraat kararı alındığını, şuan malum eski bakanlarının ise yüce divana gitmemek için yalvardığını söyledi.

son olarak kürsüden , bakarak "hırsızlık yaparken yakalana hırsız denir" diyerek kapağı oturttu.

yüzyılın ayarı böyle olur. kapak tam böyle oturtturulur.

helal olsun.

tunceli merkeze inen köpekleri zehirlemek

köpek derken kendinden bahsetmek budur işte. azılı köpek kendini korumak için herkesi ısırır. herkes ona düşmandır kendi bölgesine kimseyi yaklaştırmaz. devlet baba yap bu zihniyetteki kudurmuşlara bir aşı.

devlet bahçeli

tunceliye giderek akp'ye ayarın kralını vermiş kapağı iyi oturtmuştur.

13 ekim 2014 letonya türkiye maçı

şerefli beraberlikte iyidir.

(bkz: görünen köy kılavuz istemez)

bilal kısa nın letonya ya attığı gol

karabüksporda kadroya bile giremeyen bir oyuncunun milli takımdaki performansıdır.

edit : akhisarda tamam la tamam , çok akıllısınız. akhisarda doğdu ve sadece orada top oynadı. aferin size. 10 puan 10 puan toplam 40 puan veriyorum sizlere.

cem garipoğlu

çocuk canına kıymış. hala internette öfke nefret. saldırmalar sallamalar.bir de ailesine ...

bu ölenin olayından öncede sonrada yüzlerce cinayet işlendi. internette bile görebileceğiniz onlarca cinayet haberi var sevgilisinin kafasını çuvala koydu, ellerini kesti, çantaya koydu gibi. neden onlar konuşulmuyor. zengin çocuk olmak suç mu.

vıcıklaştı toplum medyatik linç kültürü oluştu.

yeter be olmuş bitmiş. ailelerini ne karıştırıyorsunuz. mezarda bile huzur yok.

chp ve mhp yerine hepar a oy verin

ayrıca tuvalete gitmeyin yatağa sıçın. kim bilecek. kimse sormazda.

ışidin militan maaşlarını 20 bin dolara çıkarması

bir uçak bombası 5o kişi ölüyor. bir manikalı tüfek kol bacak beden süzgeç gibi.

para ile olacak iş mi lan bu. aldığın maaşı tüfeğe mi sarcan ayrıca.

oraya gidenler hangi görüşten olursa olsun yarını olmayan insanlar (?). gelecek ne arar la savaşta.

ceylina nın sözlüğü bırakması

3 yıl olmuş gidememiş. şifreni hatırlayamacağın şekilde değiştir bari.

9 ekim 2014 bingöl il emniyet müdürüne saldırı

bu olaylar akp nin fıkratında var.

kürtler okul yakmalara neden sessiz kalıyor

kürtün olduğu yerde huzur , huzurun olduğu yerde kürt olmaz kanunu nedeniyledir. bu kanun yerçekimi kanunu gibi değişmez bir gerçektir. yazılı ve sözlü değildir.

devlet bize bakmıyyiiiii. okul yakma yağmalama özgürlüğümüzü elimizden alıyorlar falan.

kafatascı bölücü ırkçı diyenlere soruyorum kızınız kız kardeşiniz karınız öğretmen olsa hakkari, van, diyarbakır gibi illerin merkezine mi gönderirsiniz yoksa kastamonun bir köyüne mi. ilk seçeneği seçenlere nobel barış ödülü verecekler.