bugün

entry'ler (1113)

beşinci nesil yazar

2649 gün önce dahil olduğum yazar grubu. yaşlandık tabi şifreyi mail'den aldık.

kemal kılıçdaroğlu

Bu adam bir kahve bile yönetemez bıdı bıdısı yapılmaması gereken adam. ssk genel müdürlüğü yapmış bir insanı bu şekilde eleştiriyor olmak o kahvede çaycı bile olmaması gereken insanların yorumu. işin siyaset kısmına gelecek olursak evet bu konuda oldukça yetersiz. karşısında kendi partisini geçelim koca bir kabineyi tek başına yöneten bir lider varken muhalefet sürecinde oldukça silik gözüktü. kaldı ki kendisi kendi partisinin içinde bile yeterli etkin güce ulaşabilimiş değil. bunun için zaman lazım ama muhalefetin bu kadar zamanı yok.

muharrem ince

Dürüst , efendi , oğulları gazetecilere çay getiren lider romantizminden kurtulup akp siyasetiyle başa çıkabilecek bir figür istiyorsa chp kurultaydan genel başkan olarak çıkmalıdır. 12 yıldır bir arpa boy yol alamamış türkiye siyasetindeki muhalefeti yakından takip eden bir vatandaş olarak bu konuda yalova milletvekiline oldukça şans veriyorum.

allah ın mükemmel bir şey yaratamaması

(bkz: kusursuz kusur)

bu vatan türk milletinindir

çok çektiğimiz ve gördüğümüz üzere daha da çok çekeceğimizi gösteren kafa çeşidi.

zaman kaybı filmler

(bkz: zamana karşı)

28 eylül 2011 göztepe güngören belediye maçı

göztepe'nin kazanmayacağı maç. hani şu emniyetin maçları gülerek seyrediyoruz dediği maçlardan bir tanesi. dikkatli izleyin sizede komik gelsin. rıdvan dilmen haklı bu bahisi kaldıracaksın tadavülden.

nuri bilge ceylan

cannes'da jude law , robert de niro ve uma thurman gibi oyunculardan oluşan jurinin özel ödülünü onların hayranlık dolu bakışları eşliğinde almış olan yönetmen. sözlüğe girdim acaba ne karalamışlar bu adamla alakalı diye bir de ne göreyim dingillik son sürat devam ediyor. adamın ödül aldığı son filmi iç anadolu boskırında geçiyor ve bende bir memur çocuğu olarak bu adamın bu filmine hayran kaldım. her kesimden insana ulaşan filmler yapıyor. filmin ulaşması konusunda tek sorun az biraz idrak edecek beyin.

michael sikkofield

emin olun sizlerin aklından geçen şu şeyi bloguna taşıyan kişi olacak olandır. bugün 6 ağustos , hiroşima'nın 66. yıl dönümü koy yanyana 666 şimdi 6'nın yanındaaaki 6'yı şaka şaka. adam hem cesur hem de blogu var yazsın tabi arkasındayız. hani diyorlar ya ibne basın bunu da yazın. ibne sikko bunu da yaz kaynatasız. görüldüğü üzere bu helikopter kazası da sikko'nun anlattığı 11 eylül saldırısı gibi bir satanist ritüelidir. aynı 11 eylül'de olduğu gibi islami teröre paslanacak olan bu olay yine mason amerika devletine mazlum edebiyatı olarak geri dönecek , yeni bir işgal alanı yaratacaktır. yani adamlar bir taşla 2 kuş vuruyor cahil adamların da vurulan kuşlardan haberi yok. daşşak geçiyorlar , eğleniyorlar.

edit : ulan benim sikkofield olduğumdan şüphelenip ne özel mesaj atıyorsunuz. gürbüz vural hesabı kıçımızdan yok yere kola içmek zorunda mı bırakacaksınız beni ibneler.

püskevit

bisküvinin devlet bahçeli tarafından söyleniş şekli. devlet bahçeli'nin danışmanları her kimse direk istifa etmeleri gerekmektedir. mesele bunu söyleyiş biçiminin komikliği değil yapmaya çalıştığı muhalefetin ucuzluğudur. etrafta görüyorum neden gülüyorsunuz çocukların güleceği bir söyleyiş biçimi bu diye eleştirel yazılar yazan insanları. bunların atladıkları en büyük husus çocukların gülebileceği bir gafa imza atmış olan insanın türkiye'nin en büyük 3. partisinin lideri oluşudur. karamelle , bisküviyle siyaset mi olur arkadaş. çıkın adam gibi söyleyin adamın koltuğuna saygımızdan kıvır kıvır kıvırıyoruz deyinde liseli ergenler sizi samimi bulup sessiz gülsün.

ne olur çıkmayın biraz taşak geçelim

(bkz: acımasızlık)

nihat kahveci

aldığı paranın haram olduğunu bir gazetede yayınlayan bir gazeteciye 'sen allah mısın da aldığım paranın haram olduğunu söylüyorsun' demiş ve gerekli cümleyi de kurmuş futbolcudur. bazı beşiktaşlılar da çıkmış diyorlar ki yatarak para kazanıyor oh ne ala memleket diye. arkadaşım sanki bunu adam kasıtlı yapıyor da sen onu bu şekilde yargılıyorsun. öyle bir futbol dünyamız ve medyamız var ki medyanın özgür bir şekilde bir futbolcunun aldığı paranın haram olduğunu beyan etmeye hakkı var , buna kızan topçunun bunu yazan gazeteciye abi dememe hakkı yok. afedersiniz de siktirin gidin. ayrıca quaresma olayına gelince o maçı quaresma güzel bir hareket yapsında ağzımızın suyu aksın mantalitesiyle izleyen futbol seyircisi zaten nihat'ın doğal tepkisini anlayamaz. quaresma sanki takım kendi tekelindeymiş gibi davranıp boş arkadaşlarına vermiyor ve ayağına aldığı topları ezip duruyor. bu durumda ise nihat'ın ona tepki göstermeye hakkı yok ha beşiktaşlılar? ulan burası dubai ligi mi ki bir tane top cambazını izlemeye gelen donsuz araplar gibi ağzınızın suyu aksın. sizin futbol mantaliteniz bu kadar mı ? galatasaray geldiği günden beri sakatlıklarla boğuşan ve galatasaray'a hiç bir katkı sağlamamış isveçli linderoth a sabır gösteriyor sen nihat kahveci'ye gösteremiyorsun öyle mi ? ulan nihat'ın aldığı yıllık 3 milyon gözünüze batıyorda takımın hiç bir bokta bir başarı elde edememesi ve diğer futbolculara harcanan paralar neden gözünüze batmıyor? sanki takım cl de final oynuyor türkiye liginde şampiyon oluyor da takımın tıkır tıkır işleyen dinamiklerinde bir bu parayı haketmiyen nihat kahveci oluyor ? beşiktaşlılık duruşu diye kafamızı sikmeyi biliyorsunuz da burda nihat'a sahip çıkmıyorsunuz ya o benim zoruma gidiyor. hatta yarın gazetelere demirören nihat'ı göndererek beşiktaşlılık duruşumuzu bir kez daha gösterdik derse düşer bayılırım amına koyim. bu ülkenin ağzı kokan medyasına ben de abi demiyorum ve bu olaydan sonra köşesinde bu hareketinden dolayı beşiktaş'dan nihat gönderilmezse beşiktaş yönetimine lanet okuyan turgay kardeş'in talebinin gerçekleştirilmiş olması en az medya kadar kokuşmuş bir yönetime sahip olduğunu gösteriyor beşiktaş'ın. aklımda bu olay bu paranın yönetimin de zoruna gittiğini ve bu olayı bahane ederek nihatı gönderidiği şeklinde hatırlanacak. tek kelimeyle yazıklar olsun bu kararı verenlere , bunu haklı bulanlara ve beşiktaşlılık duruşunun hala beşiktaş klübünde var olduğuna inananlara.

ryan giggs

efsane. kendisini bu kadar efsane ve ilgi çekici kılansa oynadığı mevkii ve hep mücadelenin içinde bulunan bir takımda top koşturmasıdır. bir adam düşünün ingiltere liginde , şampiyonlar liginde , fa cup'da maçlara çıksın kanat , orta saha veya forvet arkası oynasın ve 38 yaşında olsun. bütün bunların yanında takımında asistiyle golüyle skor belirleyici bir futbolcudur. maldini , costacurta , van der sar gibi oyunculardan daha büyüktür.

kepler laveran lima ferreira

bu zamana kadar boşuna stoper oynamış futbolcudur. zaten bize avrupa şampiyonası gruplarında attığı golle aslında kazma bir stoper olmadığını ispatlamıştı ancak bu kadarını beklemiyordum.

en güzel jose mourinho sözleri

(bkz: i am special one)

mar adentro

amerika'nın kendin pişir kendin ye tarzındaki birden fazla oskar alan zorlama filmlerini kucağına oturtur , sakso çektirir ve her türlü pozisyonda hunharca siker. zaten bu kendini beğenmiş amerikan film sektörü fazla da abartmayalım bu filme en iyi yabancı film oskarını da verelim ki tüm dünya suratımıza tükürmesin demişlerdir.

canan arıtman

vatanı kurtaracaz , vatan satılıyor edebiyatı yapanların asıl mücadelelerinin koltuklarını sattırmamak olduğunu bizlere göstermiş eski milletvekili.

cengiz han ın ordusu

celalettin harzemşah'ın yendiği ordu değildir. harzemşah cengiz han'ın oğlu cuci'nin ordusunu yenmiştir. savaş meydanında hiç bir zaman orduları karşılıklı savaşmamıştır.

cengiz han ın ordusu

zamanının en güçlü ordusu. türkler teşkilatlanma bilinci en üst seviyede olan bir ırk olduğundan cengiz han imparatorluğu'nun yönetim kademesinde yer buldular. halkının çoğunluğu türk değildi fakat yönetim kademeleri türklerle doluydu. türklerin piyon olduğu savı bilgisizliktir.

ak parti ye oy veren insana şerefsiz demek

bidon kafa , göbeğini kaşıyan adam ve dağdaki çoban'dan sonra bir de şerefsizler peydah oldu anlamına gelmektedir. aşşağıladıkça küçülen , küçüldükçe azalanlar yakında ana avrat da söverler.