bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    bir müsabaka veya tartışmayı yöneten karar verme yetkisine sahip kişi ya da kurum.
    2 ... aabi
  2. 2.
    karar verme yetisinin çok hızlı işlemesi gereken.belki de dünyadaki en zor mesleği yapan kişi.
    1 ... baadir
  3. 3.
    tarafların aralarındaki anlaşmazlığı çözmek için yetkili olarak seçtikleri ve üzerinde anlaştıkları kişi manasına gelen sözcük.ayrıca profesyonel bir meslek olarak kabul edilmez,hobidir..aldıkları ücret il içerisindeki maçlarda 30 ytl civarıdır fakat klasman hakemi olduktan sonra hatırı sayılır bir para kazandıran meslektir..
    ... of anam nalan
  4. 4.
    kötü örneği için (bkz: cem papila)
    ... phyxius
  5. 5.
    (bkz: horacio elizondo)
    ... of anam nalan
  6. 6.
    hakem,hekim,hakim,hüküm
    ... imaginary
  7. 7.
    mevzuya hakim olmayan hakemler hüküm veremez.
    -1 ... monariza
  8. 8.
    küçükken taraf tutmadıkları için çok şaşırdığım ve hatta sırf 'galatasaraylı ya da fenerbahçeli değillerse cinsiyetleri de yoktur bunların' diye düşündüğüm tarafsız ya da tercihsiz olmanın cinsiyetsiz olabilmek olduğunu düşündüğüm meslek grubuna dahil insanlardı efendim bunlar.
    maçlarda edilen küfürler doğrultusunda da bu kanıya varmış olabilirim bilmiyorum ama ben ciddi ciddi cinsiyetsiz sanıyordum bunları.
    büyüdüm ve öğrendim ki; asıl maharet tarafsız olmaları imiş. ve çoğunluğunun cinsiyeti belli olmakla beraber bir kısmı gerçekten de hem cinsiyetsiz hem kişiliksiz olurlarmış.*
    ... kaytan biyikli dilber
  9. 9.
    (bkz: gunah kecisi)
    ... sobaninyanindayatanevkedisi
  10. 10.
    beceriksiz futbol takımlarının bir numaralı mazereti.

ha yediği bütün küfürleri hakedenleri de vardır, bunların çoğu da kötü niyet olmasa bile yapamayacakları işe girişmiş hakem olmuşlardır.
    1 ... nicome