1. 1.
  içinizde büyük bir boşluk oluşur. gözleriniz görmez, kulaklarınız duymaz olur. burundan solumak deyimi o andaki ruh halinizi çok güzel bir şekilde açıklar. genel itibariyle züğürtlüğün akabinde oluşan bir durumdur. sigara satan bakkalın uzaklarda biryerlerde olması da bu sonucu doğurabilir. bu fiili ve ruhi sıkıntıdan kurtulmak için kilometrelerce ötedeki sigara satıcısına gidilebilir. bu gidilme atraksiyonu öğlenin sıcağında güneşin altında olabilir. ancak şikayet edilmemelidir. sigarasız kaldıktan sonraki yakılan ilk sigarayla yeni doğmuş gibi olunur. mutluluk hormonu bütün vücüda yayılır.
  2 ... leoking
 2. 2.
  gece uyumayan yazarların kabusu.
  1 ... legend of the stranger
 3. 3.
  (bkz: asksiz kal)
  ... faati
 4. 4.
  gece gece mağdura açık benzinlik büfesi aratan durum
  1 ... spec
 5. 5.
  bir sigara tiryakisi için yaşanabilecek en vahim durumların başında gelir.
  evinizi paylaştığınız insanın ya da insanların da sigara kullanıyor olması bunu yaşama ihtimalinizi biraz da olsun azaltır ama yaşandığı takdirde de dünyayla bütün bağlantınızı keserek tek amacınızı tek bir dal bile olsa sigara bulmak olarak belirlemenize sebebiyet verir.
  gecenin ilerleyen saatlerinde veya sigara satılamayacak kadar ücra bir yerde bulunulması durumunda çok sancılı geçecek dakikaların habercisidir.

  en güzeli böyle bir durum yaşandığın da bunu fırsat bilip bırakıyorum lan seni deyip sigarayı bırakmaktır.
  en azından sigaraya ulaşabileceğiniz uygun ana kadar sizi avutabilir.
  ... gozluklu kedi
 6. 6.
  bir tiriyaki için oldukca zor bir durum olup, insanın tüm düzenini altüst eden bir olaydır. insanın sinir kat sayıs tavan yapar, başka bişey düşünmenizi engeller. zordur hem de çok zor.
  1 ... marla singer
 7. 7.
  aç kalmakla eş değer bir durumdur.
  ... fatal
 8. 8.
  pis bir duygudur, karşıda açık bakkal vardır ama para yoktur. *
  ... sleepless
 9. 9.
  lanet olası bir durumdur.
  ... lazio
 10. 10.
  söndürülmüş yarım sigarayı hatta yarımdanda az tek nefeslik kalan eski sigaralarını toplayıp, tek tek yakıp içmeye kadar insana cinnet geçirtebilecek hadise
  ... zezukka