1. 1.
  bilgisayarinizin, belirlediginiz belli bir sure sonra kapatilmasini saglayan program.
  1 ... posion
 2. 2.
  kameralarda ve fotoğraf makinelerinde ışığın filmin üzerine düşecegi süreyi ayarlamaya yarayan mekanizmaya ingilizcede verilen isim. türkçesi örtücü'dür. obdüratör de denir.
  3 ... stirkof
 3. 3.
  2004 yılında yapılmış bangkok nereye bağlıysa, o ülkenin yapımı olan ciddi ciddi korku filmidir efendim. emsallerinden daha mantıklı senaryosu korku katsayısını arttıran etkenlerdir.
  2 ... schizofrenne
 4. 4.
  psikopat bir bünyeden çıkmış, uzak doğu korku filmleri içerisinde en iyisidir. gece +2 de izlenmesi, yaşa bakmaksızın ters etkiler yaratabilir. bir fragmanı vardır ki* akıllara gelmesi bile tüyleri diken diken etmektedir.

  filmin özeti ise "alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste" dir.

  --spoiler--
  hatunun tek başına lab gibisinden bir yerde sürekli fotoğraf çekerek hayaleti aradığı yer, adamın amına kor. yorganın altına sokar. filmin sonu ise "yuh" luktur.
  --spoiler--

  tüylerim diken diken oldu lan yine..
  3 ... micro cuts
 5. 5.
  filmin sonunda derinden bir "ohaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa" çektiren filmdir evelallah.
  ayrıca film bittikten sonra herkes " ay omzum -sırtım- ağrıdı sanki ya "diyecektir ve omzunu hareket ettirecektir.*
  ayrıca adam da biraz şerefsizdir hani. *
  şiddetle tavsiye edilmektedir. vardır böyle bir korku filmi!
  3 -1 ... pirqul
 6. 6.
  izlenmesi gereken olağanüstü diyebileceğim korku filmi. zaten yönetmenin masayuki ochiai olması seyirciye bir mesaj vermiştir. filmin en önemli ve en baba kısmı sonudur. resmen 'yuh artk' denilecek bı finalle bitiyor.
  4 ... turmalin
 7. 7.
  serbest çağrışım: shuttle
  ... powerpuffgirl
 8. 8.
  08 ağustos 2008'de vizyona girecek olan, basit-kötü bir afişe sahip film.

  http://www.sinemalar.com/...m/6370/Resimdeki-Hayalet/
  ... ebeda
 9. 9.
  "resimdeki hayalet" ne lan. film öyle boktan bir hale geliyor ki bu isimle, sanki 3. sınıf "madem genciz hepimiz ölelim" türünde bir korku filmi shutter. tahminimce amerikan versiyonu bu şekilde olacaktır. ama shutter'ın orjinal versiyonu şatır'dır. böyle sertçe söylenmesi gereken bir filmdir. şatır!
  2 ... skydancer
 10. 10.
  8 ağustos ta vizyona girecek olan korku filmi.
  joshua jackson ve rachael taylor başrollerde.

  konusu:
  'fotoğraf sanatçısı ben ve eşi jane, bir çekim için tokyo’ya gitmektedir. mt. fuji dağ yolunda bir kadına çarparlar, ancak arabadan indiklerinde kadından hiçbir iz bulamazlar. ben, pahalı bir fotoğraf çekimi sonrasında, fotoğraflarda insana benzeyen beyaz karaltılar görür. jane fotoğraflardaki bu beyaz karaltının çarptıkları kadına ait olduğunu ve onu yol üzerinde ölüme terk ettikleri için intikam istediğini düşünmektedir.'
  1 ... teodisece