entry'ler (165)

n11 com rezaleti

siparişi onaylamadıkça sonsuza kadar para ödemeyeceğini sananların varlığını ortaya çıkaran rezalet. para zaten çekilmiş, onun karta iade edilmesi mesele...

yok yalan söylüyor, aman şöyle de böyle de diye atıp tutanlar için ikinci bilgilendirme entry'sine aşağıdaki linkten bakılabilir.

https://eksisozluk.com/entry/44277720

acun ılıcalı

sözlükten hesap mı almış ne yapmış lan bu acun. bir yıldan fazla zaman önce yazdığım bu başlıktaki eleştiri entry'lerinin hepsi alakalı ya da alakasız kötülenmiş. acun orda mısın lan?

edit: ahan da sonradan bunu da eksilemiş*

osmanlı nın yanlış yaptığı başlıca işler

(bkz: kapitülasyonlar)

ömer üründül

televizyonun ekolayzer menüsünden sesi kısılabilmesi umut edilen yorumcu.

http://img210.imageshack....396120065261371774100.jpg

gana milli futbol takımı

luis suarez'in ayak üstü harcadığı takım. 120. dakikada toplarının kale çizgisinden elle çıkartılarak elenmeleri çok can sıkıcı olsa gerek. sinir oldum yeminle.

seks turizmine çıkıp masturbasyon yapıp dönmek

(bkz: umut sarıkaya tipi mutsuzluk)

türklere özgü şakalar

(bkz: erojen bölgeye doğru yapılan cücük hareketi)

raul meireles

fifa'nın resmi sitesindeki fotoğrafını gördüğümde kendimi "ergün penbe lan bu" demekten alıkoyamadığım futbolcu.

görsel

zaytung

inci sözlük saldırısından sonra olayla ilgili ince bir espri yapan komik haber sitesi.
--spoiler--
zaytung.com ana sponsorluğunda düzenlenen "internet'te veri güvenliği sempozyumu" beklenen ilgiyi görmedi...
--spoiler--

ezel

sezon finali için önce ali'den sonra da cengiz'den gelsin;

(bkz: noluyo lan)
(bkz: hadi be)

göt olmaktan hoşlanır hale geldim bu dizi sayesinde. korkuyorum ki alışkanlık yapacak.

rivaldo ve keita arasındaki farklar

birisi türkiye'ye yapabileceği en büyük çirkefliği yapmasına rağmen o kadar tepki çekmemişken(ekşi sözlük'te maç günündeki ismine yazılan yorumlara bakabilirsiniz), bir diğeri o gün hakkımızı yiyen brezilya'ya karşı diğer hareketin yarısı kadar dahi olmayacak bir hareket yapmasıyla sözlükte orospu çocuğu ilan edilmiştir. en az 6 ya da 7 orospu çocuğu sözü gördüm iki dakika içerisinde. çirkeflikse çirkeflik, destekleyen de olmaz zaten çirkefliği, eleştirirsin de elbet. ben şahsen bir galatasaray'lı olarak böyle futbolcular takımımda oynamasın istiyorum. ama nedir bu anaya sövecek kadar ileri götüren kin ve nefret anlamıyorum. ecnebi olunca sözlükte insanın anasına küfretmek kolaylaşıyor mu? utanıyorum lan resmen bazı yazılanları okumaya. yazık vallahi yazık.

edit butonu türkçe olsun

türkçe'yi önemseyen sözlük yazarlarının içten bir şekilde dile getirdikleri istektir. altında başka bir şey aramanın lüzumu yoktur. zira bu isteğe destek veren sözlük yazarları da elbette "entry" kelimesinden ya da "spoiler" kelimesinden yeterince rahatsızdırlar. hepsi birden kalksın ortadan olmaz mı? bakın itü sözlük'e, adamlar çatır çatır giri diye bahsediyor entry'lerden. çeliştikleri şeyler var mı? elbet var ama sonuçta dile entry kelimesini sokmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. dilimize vaktinde bir çok arapça ya da fransızca kökenli kelime girmiş zaten. hal böyleyken "ama mevcutta şu şu kelimeler de var onları da kullanma o zaman" mantığıyla yenilerini eklememize ne gerek var ki?
ha diyeceksiniz ki mahlasın neden ingilizce. var bir hikayesi merak etmeyin. ha bir daha gelmiş olsaydım sözlüğe alır mıydım? almazdım kesinlikle. sonuçta belli bir sebepten dolayı aldığım saçma bir mahlas için de türkçe'mizin git gide öpülmesine küçük de olsa bir tepki göstermeye hakkım vardır diye düşünüyorum. en azından yazım yanlışlıklarına düzeltilmesine yardımcı olabilmek için onlarca rötuş isteğinde bulunan bir yazar olarak.

sevgiliye gönderilecek mesajı ağabeye göndermek

erkekseniz pek de sorun olmayacak durumdur. en fazla dalga geçen bir ağabeyle karşılşırsınız.

- balkabağım ne lan! sıçtım altıma ahahhah. vermez olum bu kız sana ahahah.

çocuk çıktı abla geliyor yalanı

restoran sahiplerinin klasik yalanıdır. telefon açıp şöyle bir dialog yaşamışlığım vardır;

- ne oldu bizim siparişler?
- çocuk çıktı abi geliyor.*
- iyi bakalım bekliyorum o zaman.
- pardon abi sizin sipariş iki lahmacun bir kolaydı değil mi?
- hay ben senin.

okan bayülgen in sözlük yazarı olması

eğer ekşi sözlük'te yazar mı şeklinde yöneltilmiş olsaydı olumlu cevap verilebilecek bir soruydu. evet, yıllar önce okan bayülgen ekşi sözlükte yazarlık yapmıştır, belki de bu sözlük yanlısı tutumu o zamanlardan gelmektedir.

oradaki mahlası ise okan bayulgen'dir ve 17 entry'si vardır bu zamana dek. Hatta çok sevgili ekşi sözlük ahalisi bu 17 entry'sine o kadar ilgi göstermiş olmalı ki 707 karma değerine sahiptir bu kadar az entry'siyle.

not: son entry'sini 6 yıl önce girmiş olup reytingten sitcoma, televole kültüründen zaga'ya kadar bir çok ilginç entry'ye sahip kendisi. hayvan ara'yı kullanarak yazar kısmına okan bayulgen yazıp aratabilirsiniz ilgili entry'leri görmek için. ekşi hesabı olanlar için de ahan da yazarın bilgi linki budur;

http://sozluk.sourtimes.org/info.asp?n=okan+bayulgen

yaran zaytung haberleri

son dakika haberi;
--spoiler--
etibank özelleştirme ihalesi, yeterli forward mail trafiği henüz sağlanamadığından 1 yıl daha ertelendi...
--spoiler--
zaytung gezi ve dünya dergisi;
--spoiler--
-11 eylül sonrası senegal: eski tas, eski hamam...
-her ürünün en iyisinin yetiştiği yer: "bizim ora"
--spoiler--

derkampf

uludağ sözlük'e deli gibi katkıda bulunan yazar. bu hafta itibariyle istatistik dereceleri aşağıdaki gibi;

1. haftanin gammazlari
7. gecen hafta en cok oylama yapanlar
8. gecen hafta en con ukte dolduran yazar

tebrik etmek lazım arkadaşı ve hatta zall'dan maaş alsa yeridir gibi görünüyor.*

ssg

fazlasıyla uyanık ekşi sözlük sahibi. şu an sanıyorum 56.000 civarında onay bekleyen çaylak var ekşi sözlük'te ve bu yığılma her fırsatta artmaya devam ediyor. mevcut 26.000 yazarı bulunan ekşi sözlük için bu onay bekleyen çaylak sayısı çok absürt değil mi sizce de? aslında değil, çok da manidar efendim.
şimdi bu çaylak sayısının gereğinden fazla olması ekşi sözlüğü ulaşılmaz gösteriyor kabul. her önüne gelen burada yazar olamaz izlenimi yaratmak için bire bir. yazarlık hesabının kıymetinin bilinmesi için de aynı şey geçerli. fakat, buradaki asıl amacın bunlar olduğunu düşünmüyorum. hani yeni hesap açıp en fazla bir ay sonrasında yazarlığa başlayacak olan bir yazar adayının hevesiyle üç sene sonra yazarlığa başlayacak olan yazar adayının hevesinin bir olmayacağı da malum. şahsen şu anda benim ekşi sözlük'te onay bekleyen çaylaklığım var ama bundan üç sene sonra da şu andaki hevesi ve yazma isteğini kendimde bulabileceğimi sanmıyorum. her neyse gelelim sadede.
bilen bilir facebook, formspring gibi sitelerin ciddi gelir kaynaklarından bir tanesi de kullanıcı profilleriniin ve ilgi alanlarının satılması/pazarlanmasıdır. ki zaten formspring de bir data mining şirketidir aslında. ssg'nin de belli kısa aralıklarda yazar alımının açılıp yazar alımı yapılmasını tercih etmesi yerine yığınlar dolusu çaylak hesabını bünyesinde tutması da aslında aynı mantığa dayanıyor bana göre. hatta okur hesaplarını da tamamen bu amaca yönelik olduğunu söyleyebilirim. düşünsenize, arka tarafta çalışan bir script/program aracılığıla ilgili kullanıcının hangi başlıklara ilgisinin olduğunu, hangisini okuduğunu, hangisini artı ya da eksi oyladığını, kişinin isim ve soyisimiyle beraber yaş gruplarıyla ayırt edebiliyorsunuz. bundan iyisi şam'da kayısı!
evet ekşi sözlüğün yapılan tahminler üzerine yaklaşık 80.000TL'lik reklam geliri vardır ama muhtemelen belki de bir o kadar da lanse edilmeyen veri satış gelirleri vardır. yoksa siz bakmayın ssg'nin hakkı devrim'e reklamlardan hayatımı geçindirecek kadar bir gelir elde ediyorum dediğine...

üniversitede perukla okuyanlar okuldan atılmalıdır

başkalarının özel hayatta giydiklerinden cahillik çıkarımı yaparken bir yandan da türkçe yazmayı doğru düzgün öğrenememiş yazarlar(?) asıl cahiller olduğundan pek de ciddiye alınası bir önerme değildir. o cahildir, bu cahildir iyi hoş da önce bir türkçe yazmayı öğren, sonra başkalarının cahilliğiyle ilgilen değil mi ama?

(bkz: dahi anlamına gelen de ayrı yazılır)
(bkz: bağlaç olan ki ayrı yazılır)

uzanarak 31 çekmek

(bkz: adam mastürbatör beyler)