1. 1.
  tayland'ın başkenti.
  2 ... palta
 2. 2.
  dünyanın masaj ve doğal olarak aynı zamanda fuhş başkenti.aids te oldukça yaygındır.
  1 ... disco inferno
 3. 3.
  Taylandın başkentidir.Tuk tuk ları ve ünlü mekanı PAT BONG ile ünlüdür.Thai people yani Thailand insamları hayatta karşıulaştığım en pozitif insanlardır. Mutlaka gitmenizi tavisye ederim
  1 ... yondertree
 4. 4.
  thaice ismini ilkokulda taylandli bebelere melodi esleginde ogrettikleri sehir yoksa ezberlemesi baya bir zormus..ayrica her taraf cekirge izgara kayniyor..
  ... robert terk
 5. 5.
  adım başı travestilerle karşılaşmanız mümkün olan ülke. cinsiyet değiştirmek için yapılan ameliyat oranı ,diğer ameliyatları ikiye katlayacak düzeyde.öyleki genlerinde bir sorun olduğu düşünülüyor ve bu sebeple ülkeye sık sık bilim adamları gelmekte. çeşitli araştırmalar yaptıkları söyleniyor ki bugüne dek bir neticeye ulaşılmamış.

  ayrıca belirtmem gerek ki ülkemizde 1600 dolara belki bir burun ameliyatı ancak yapılırken orada insanlar bu fiyat karşılığında taş gibi hatun oluveriyorlar.

  zamanında, adını hatırlayamadığım çok ünlü bangkok'lu bir güreşçi vardı. oldukça başarılıydı. daha sonra aslında hep kadın olmayı istediğini açıkladı ve yer yerinden oynadı. ameliyat oldu hatta bildiğim kadarıyla aldığı kimi ödüller geri alındı.kadın olduktan sonra çok sayıda porno filmi çektiği biliniyor.
  4 ... siyahdalya
 6. 6.
  uluslararası kısaltması "bkk"'dir.
  ... ben hep 17 yasindayim
 7. 7.
  uzakdoğunun uyuşturucu trafiğinin merkezi olan şehir.
  1 ... terellelli
 8. 8.
  ne bir tepe, ne bir cukur, ortalama yukseklikteki bir evin damina cikilinca ayaklar altina gelecek sehir.
  2 ... ben hep 17 yasindayim
 9. 9.
  tam bir ay sonra ayak basacagim, ic kari$ikliklar nedeniyle sikintilarla ve polis fa$izmi ile yuzyuze gunler geciren $ehir.
  2 ... vanti lator
 10. 10.
  bangkok yaklaşık 8.000.000 insanın yaşadığı bir metropol. buranın trafiğini gördükten sonra istanbul trafiği size cennet gibi gelebilir. trafik ışıkları polis tarafından kontrol edilebiliyor. bir bakmışsınız size yarım saat kırmızı yanmış, kraliyet ailesinden biri geçecek diye yollar kapanmış. yani bangkok ta aynı mesafeyi 5 dakikada 20 dakikada veya 2 saatte alabilirsiniz. (ama budizmin verdiği sabırdan olacak herhalde korna çalan, kavga eden bağrışan kimse yok)

  en modern binalarla en salaş binaların yan yana bulunabileceği bir şehir. şehrin ortasından chao phraya nehri geçiyor ve nehrin etrafında bir sürü kanallar açılmış ve yaklaşık 2,5 milyon insan buralarda nehrin üstünde yaptıkları evlerde yaşıyor. hava genelde nemli ve aniden yağmur bastırıyor. (yanınızda mutlaka şemsiye veya yağmurluk bulundurun.)

  alişveriş:

  bangkok alışveriş için bir cennet. her şeyi bulabilirsiniz. hasır örme çantalar , tahta ev eşyaları, şallar, şapkalar, ayakkabı tahta hediyelik eşyalar. ayakkabı fiyatları, giysi fiyatları ve tayland işi tahta oyma oyuncaklar çok ucuz.

  patpong gece pazarı:

  sadece geceleri kurulan bir sokak pazarı (yaklaşık 100metre) sokağın ortasında işporta tezgahları var orada saatlerin, çantaların, sahteleri, tayland işi tahta süs eşyaları, tütsüler, tayland işi giysiler sahte ayakkabı vb. var. kıran kırana pazarlık yapmayı unutmayın. çok zevkli alışveriş yapılabilecek bir yer. sokağın sağında solunda ise gece kulüpleri, striptiz barlar, sex showlar var.

  ayrıca bangkok ta modern alışveriş merkezleri var. world trade center, siam center ve mbk vb. siam center lüks markaların olduğu oldukça lüks bir alışveriş merkezi (chanel,dior vb).

  mbk ise 7 katlı ve orta kademeye hitap eden bir alışveriş merkezi içinde ne ararsanız var. elektronik (cep telefonu),hediyelik eşya oyuncak ve fiyatları ucuz. ayrıca lens fiyatları, numaralı gözlük fiyatları ve lens solüsyon fiyatları türkiye ye göre % 50 ucuz. rahat klimalı bir ortamda alışveriş edip yorulduğunuz zaman yemek yemek isterseniz kesinlikle tercih etmeniz gereken bir alışveriş merkezi.

  (biz burada hem yemek hemde alışveriş işini çözdük)

  gezilecek yerler:
  oturan ve yatan buda tapınakları:

  tur şirketi panoramik şehir turunda buralara götürüyor. tayland da dikkatinizi çekecek ilk şeylerden biri tapınak sayısının çokluğu olacaktır. 800.000 adet tapınak olduğu söyleniyor. ayrıca her tayland lının evinde bir mabet var. (onca fakirliklerine rağmen evlerdeki mabetlerin güzelliğine şaşıyorsunuz.) ayrıca her tayland lının gönlünün bir mabet olduğu söyleniyor.

  oturan buda 5 ton ağırlığında 3 metre yüksekliğinde altından bir buda heykelinin bulunduğu tapınak. bu buda heykelinin bulunma hikayesi çok ilginç. buda heykeli taş görünümlüymüş, biryerden biryere taşırken vinçten düşmüş ve altın ortaya çıkmış. budist rahiplerin heykeli korumak için taşla kapladığı söyleniyor.

  yatan buda 46 metre uzunluğunda ve 15 metre yüksekliğinde ayakları inci kaplı altın kaplama bir heykelin bulunduğu tapınak. burası taylandın ilk üniversitesinin olduğu yer.

  kral sarayları ve zümrüt buda tapınağı (extra tur):

  tayland krallarının mezarlarına ve yaşadığı görkemli saraylar ile içinde 48 kiloluk yekpare elmas budanın olduğu bir saray kompleksi. çok güzel binalar ve işçilikler var.
  biz hepimiz tayland krallarından iv. rama yı biliyoruz.

  (meşhur kral ve ben filminde yul bryner in oynadığı kral). orada onun ve oğlunun (filmdeki küçük oğlan) ve önceki kralların yaptırdığı saraylar var. mimarideki değişim hayret verici. avrupa etkisine girdikten sonra klasik tayland mimarisi ile avrupa mimarisinin bileşimi çok güzel.

  bangkok kanal turu (extra tur):

  tayland a giden birinin mutlaka yapması gereken bir tur. bangkok şehrinde yaşayan yaklaşık 2.5-3 milyon insanın kirli suyun üzerine tahta kazıklar üzerine yaptıkları evlerde, nehir suyunu kullanarak çamaşır bulaşık ve hatta kendilerini yıkadıkları doğal hayatlarının yakından görülebileceği ve buna rağmen gülümsediklerinin müşahede edilebileceği bir tur. kanallarda dolaşırken aynı bangkok un her köşesinde görebileceğiniz gibi zengin ve salaş evleri yanyana görebilirsiniz. nehir sevgisi öyle bir şeymiş ki insanlar zengin olsalar bile sadece evlerini güzelleştiriyorlar nehri terk etmiyorlarmış.

  yüzen market (extra tur):

  sabah saatlerinden öğlen 12:00 a kadar açık olan ve insanların kanolarda tropikal meyve süs eşyası vb. sattıkları bir yer. (çok ilginç bir yer) pazarın kurulduğu yer bangkok a yaklaşık 110 km uzaklıkta bir yer. otobüsle 1-1,5 saat yolculuktan (arada bir orkide bahçesinde duruyor) sonra teknelerle yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuk yapıp buraya varıyorsunuz. alışveriş için tayland genelindeki herşey burası için geçerli. (pazarlık yapın) eğer ayarlayabilirseniz kanoyla pazarı nehirden bir dolaşın . çok zevkli ve ilginç bir deneyim.

  rose garden (extra tur):

  tayland kültürünün tanıtıldığı yaklaşık 1 saatlik bir gösterinin yapıldığı yer. gösteri kapalı bir alanda yapılıyor. tayland dansları, thai-box, evlilik töreni gibi canlandırmalar var. thai kültürünü tanıtan şovdan hemen sonra fillerin gösterisi var.
  7 ... sadettin kanyak