bugün

sözleri orcun kunektarafindan yazilmistir.
oh bebek
sana seher vakti
acimasizca
shake it up sekerim derim
oh bebekevet derim
daha şarkı dinlenmeden radyolarda dönmeden nasıl bu kadar önyargıyla bakıldığına hayret ettiğim şarkı. biz pop muzik dinlemiyoruz diye niye bu işi gayet basarılı bı şekilde göturen şarkıcıları itin gotune sokarız ki. gokhan ozen ve türevlerinden değil ki bu adam. adama niye türkçe olmadı niye ingilizce olmasın ya da ingilizce olsun diye herkez kafasına göre yorum yaptı oda belkı cıkış yolunu bu şekilde buldu ki sezen aksu gib biriyle calışıyor bu adam. eurovision kültürüne hitap eden bi sarkı cıkartacaktır.gayette basarılı olacağına inanılır tarafımdan.
Sakis Rouvas ''shake it mi amor'' (bkz: shake it) yapınca oluyo da Kenan Dogulu shake it up sekerim yapınca niye olmuyo dedirten hede.. Soluklanın bi önce dinleyelim sonra elestirelim..
şakaysa çok komik ciddiyse çok komik her halükarda çok komik.
henüz tanışmaya nail olamadığımız 2007 eurovision şarkımız.heralde sondan birinci oluruz.
biz bu eurovizyon da neyi kanıtlamaya çalışıyoruz?

"efenim biz çok batılıyız. bakın şarkılarımız bile türkilizce." zihniyeti bizim müziğimizi hiç bir yere götürmez.

bırakın abicim örovizyon mörovizyon. bizim amacımız ne ona bakın. biz türk müziğini tanıtmaya çalışmıyor muyuz orada bir nevi?

böyle abidik gubidik parçalarla orada başarı elde etsek ne olacak. kim kazanacak türk müziği mi? yoksa biraz daha mı batılılaşacağız?

bu yarışmaya katılıyorsak eğer; şarkılarımızda bizim melodilerimiz olmalı, bizim enstrumanlarımızın sesi hakim olmalı şarkıya. bizim sesimizin bizim müziğimizin kokusu duyulmalı buram buram. "shake it up şekerim" ne ya? utandırıyorsunuz bizleri.
şey kitap şekerim diye okunan ve böylece ingilizceyi ana dili gibi konuşan türkiyemizde şarkının kuvvetle ihtimal anlanış tarzının böyle olucağını düşündüğüm canım şarkı. kitap okuma alışkanlığı kazandırması açısından ben destekliyorum. take it easy adamım
ankaralı namığın 'oyana da buyana da salla' şarkısının ingilizce versiyonu olan şarkı.
http://www.infokarma.net/Detay.asp?haberid=14025
son on garanti...
http://www.milliyet.com.t...07/03/09/son/sonyas08.asp
okulun kütüphanesinde görmüş olmamdan dolayı, kahkahaların içimde kalması sonucunda nefessiz kaldığım sözcük öbekciği. bu nedir ya? yarılmak istiyorum, ama dediğim gibi kütüphanedeyim. ama gerçekten yarılmak istiyorum...
suupeğğğ sıtaağğğ dan sonra..

şik iıt ap şekerim...
i know what you're feeling
şik iğ ap şikerim...
tell me what you're thinking
şiğ ip ab sikerim...
i know what you're feeling
şikerim ap şikerim...
tell me what you're thinking

ow ow ow
ley ley ley...
ilk 10 a girmeyecek olan parça.

(bkz: resmen sıçtık şekerim)
(bkz: yapma şekerim etme şekerim)
hani bazı şarkılar vardır; insan dinledikçe sever. o yüzden sabırlıyım gün içinde açıp açıp dinleyeceğim. kötü değil aslında. eurovisiona çok bile. sonuçta yarışmanın komşu ülkelerin dayanışmasına bağlı olduğunu biliyoruz. diğer ülkelerden katılıp, slow şarkı söyleyip; ruhumu hicrana sokan ablalardan, abilerden daha iyi olduğu kesin. bir de biz sertap'ın şarkısını da beğenmemiştik dimi? "ne basit lan bunun sözleri" demiştik, yüzümüzü kara çıkartıp gelmişti... ben asıl kenan'ın eurovision için yaptığını söylediği diğer altı şarkıyı merak ediyorum. "en iyisi bu" diyorsa doğrudur heralde... aradaki halay ritmini beğendim; biz kendi kültürümüzle yeni nesil ritimlerini kaynaştırmazsak, elalem kaynaştırıp götürüyor birincilikleri...
biraz önce kanal d' de trt klibi yayınlanan $arkıdır. imini öğrendikten sonra ilk defa dinledim. nedeni ise, o sırada kahvaltımdan kalıp kumandaya eri$emeyecek durumda olmamdı.

$arkıya gelirsek eğer, kenan doğulu' lunun ba$ından beri yaptığı tüm o spekülasyonlara değmeyecek, diğer saçma $arkılarından bir fazlası olmadığı gibi eksiğide olan $arkıdır. $arkının ismi için ise, kenan doğulu' dan çok ciddi bir cevap gelmi$tir.

"söylemesi kolay olsun diye, $arkının isminin sonuna $ekerim kelimesini getirdik."

mükemmel insanlar. mükemmel $arkılar... eurovision bu sene kesinlikle bizim olacak. *

edit: kenan doğulu $arkının sözlerini playback' ten söylerken dahi karı$tırmı$, hareketleri, daha önce hayatında ilk defa sahneye çıkıp $arkı söyleyen bir insanı anımsatmı$tır. eurovision' a katılıp ülkemizi temsil edecek ki$inin $arkının sözlerini bilmemesi.. evet, daha önce denenmemi$ bir taktik.

edit 2: bu entry, edit' ten sonra eksi oy almı$. merak ediyorum acaba, bu kadar basit bir $arkıyla övünen insan mı var? rezilliklerden rezillik beğenmi$ olan trt' nin kararı her zaman mı doğru? ya da trt $anslıydı, bir defa tutturdu diye $imdi her yolladığı adam, her yolladığı $arkı mükemmel mi olmak zorunda?

edit 3: $arkının ba$ı için (bkz: çakkıdı)
içinde justin tınıları barındıran eurovision sarkımız.
sertab*'ın yarısının bile etmeyeceği Kenan Doğulu'nun yaptığı every that i can'in yine yarısı bile etmeyen ve eurovision'a katılacağı şarkıdır,alınacak derece ne olur bilemem ama ilk üçe giremeyeceğimiz kesindir. Çok kötü değildir, ne kadar olumsuz da gelse abartılmamalıdır, çünkü eurovision'ın seviyesi ve popülaritesinin ne derece olduğu bellidir,eurovision yaz aylarında Avrupa müzik piyasasında durgunluk olmasın diye amatör şarkıcıların lanse edilmesi amacıyla hazırlanmış bir pop yarışmasıdır,milli bir dava değildir. Dolayısıyla ''ah, vah'' edilmemelidir. Sadece Türkiye'de değil Avrupa'da da pop birkaç istisnai sanatçı dışında can çekişmektedir ve yakın zamanda ölmesi muhtemeldir, o yüzden bu yıl da bir Lordi sürprizi (herhangi bir rock grubu var mı bilmiyorum bu yıl ama) rockseverler için güzel olacaktır *
tartışılmasına hiç gerek olmayan şarkıdır. alacagı puanlar bellidir.

germany:12
holland:10
belgium:10
russia:0
lithunia:0
armenia:0 *

ben bole yarışmayı shake it up s.kerim
tipik mantıkla hazırlanmış sipariş şarkı.. biraz türk biraz arap ezgisi, orta ölçek tarkan 250 mg castin, yarım su bardağı mustafa sandal, derin bir kapta 170 derecede kulak memesi kıvamına gelinceye kadar pişirilir.. soğuk servis yapılır.. afiyet olsun.. lan aslında güzel ha.. kafamıza göre takılıoz örövizyonlarda... tiri lay lay lom, rimi ley ley ley.. şeyk it up şekerim... allah allaaahh.. hadi abi hadee. oturmaya mı geldik.. hooopp... aman sabahlar olmasın.. tazele rakıyı bakim... millet daha uğraşıp kassın öle.. var mı lan bizim gibi rahatı dünya da..
bugün piyasaya sunulan şarkı.
(bkz: ankaralı namık)
(bkz: oy anada bu yana da salla) (bkz: shake it up)
(bkz: tatilden mi şekerim) (bkz: şekerim)
(bkz: bu parça namıktan arak yahu)
ilk 10'a girebilecek durumda olan şarkı.
(bkz: şey kitap şekerim)
inşallah ilk beş.*
güncel Önemli Başlıklar