bugün

ortamlardaki birçok gencin en büyük dostu olan patates kızartmasının kocası olan gazoz.2,5 litresi 1 ytl* olan, tek eksiği coco cola company sıfatı altında üretilmiş ve bize sunulmuş olması.
eskiden reklam sloganı varmış bunun "sen sun.. ben içeyim.." diye.
coca cola companynin frukoya muadil olsun diye ürettiği şekerli ciklet tadındaki gazoz. yeşil etiketi de en az kendisi kadar iticidir. kanımca ucuz gazlı içecek tüketilmek istendiğinde asla frukodan şaşıp da bu aşırı tatlı içeçeğe meyledilmemelidir.
(raflarda ara: çamlıca gazozu)
Sen-Sun (Biz içelim) gazozu izmirli yerel bir firma tarafından 1970li ve 80li yıllarda Türkiye'de üretilen en lezzetli, hindistancevizi aromalı sade gazozdu. Biraz hantal tasarımlı, buzlu camı andıran, yarı saydam şişede üretilirdi. Litrelik, aile boyu versiyonları falan da yoktu. Uludağ, Çamlıca ve Fruko gibi markalar kesinlikle bu çok özel lezzete sahip gazozun eline su dökemezdi. Şimdilerde The CocaCola Company tarafından satın alınmış bu marka adı altında üretilen SenSun'un (sade ve meyve aromalı gazoz) orjinal Sensun'la hiçbir benzerliği kalmamıştır. Pazarlamada globalleşme stratejilerine küçük ve sevimsiz bir örnekten bahsediyoruz. Bu bayram tatilinde aile sofrasında önüme koyulduğunda nostaljik bir iştahla içmeye kalktığım ve son derece kötü lezzeti karşısında afalladığım gazozdur.
1 -sprite almaya parası yetmeyenlerin gazoz ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla coca cola firmasının çıkardığı ucuz ve bi o kadar da kalitesiz gazoz .

2 -türkçede ikinci tekil şahısa sunma eyleminin emir kipiyle söylenmiş versiyonu.

örn: ben sunmam , sen sun .

3 -laz şivesiyle sensin

örn: ben değilum ula , sensun .
bir kaç sene öncesine göre kalitesi düşmüş, çok şekerli gazoz. çamlıca ve seven up daha iyi bundan.
Üniversiteli gençlerin soslu makarnayla birlikde vaz geçemedikleri bir tatdır. fakat vazgeçememeleri tadıyla ilgili deil 2,5 Ltresinin 1.25 TL olmasıyla ilgilidir.
piyadaki ucuz gazozlardandır. içince çokta orgazm havası tadında bir şeyler hissettirmemektedir. maksat yemeğin yanı boş kalmasın. * seçme şansı olmadığında tercih edilir daha çok. mesela mahalle aralarındaki bakkallardan birine girip öğle yemeği için bir gazoz alayım dediğinizde sprite, 7up filan bulamayabilirsiniz. birde sanırım kutu versiyonu yoktur bu gazozun.
http://kuryemarket.com/ba...AZOZ-15-LT_563_medium.jpg
öğrenci dostu, bünyemin bu yaz resmi sıvı tedarikçiliğini üstlenen gazoz markası.
coca colanın ürettiği biraz fazla şekerli gazoz.
doğu illerinde rakibi olmayan gazoz markası.
görsel
ülker'in çıkardığı link gazoz ile aynı tada sahiptir.
(bkz: sen sun la o)
fakir gazozu.
bi de le fer var tabi.
coca cola'yı protesto etme gayesiyle yönelenlerin düştüğü yanlış. bu da coco cola company sonuçta. ayrıca çok şekerlidir.
illa gazoz içecekseniz zafer gazoz, niğde gazozu falan içiniz.
genelde büyük marketlerde sıkça bulunan gazoz markası. coca cola tarafından üretilmektedir ama bir sprite değildir.
Çok ilginç bir gazoz yeni model 1 bardağı 2,3 kcalmış.
2.5 litre fiyatı 2.10 mu ne, çok misafir gelen evler için çok bereketli bir içecek. Hele Ramazan sofralarında neredeyse yedi mahalleye yetiyor.

Lezzeti bir Fruko veya Uludağ gazoz değil ama yine de yaz sıcaklarında serin serin iyi gidiyor.
Koydum tüm sevinçlerimi önüme, baktım hepsi sen sun...
Güldürdün bitch.
eskiden izmir'de yazlığımızın olduğu bölgede pek çok markette bulabilirdim bu hedeyi. şimdilerde ise özlenen lezzet.
güncel Önemli Başlıklar