bugün

entry'ler (1569)

tarihteki en karizmatik takım

(bkz: pijama takımı)

otobüste yer kapmaya çalışan adi yaşlılar

görsel

antalyaspor gol atınca kalinka çalması

o kadar rus ankara'da da olsa burda da çalarlardı.

uludağ sözlük ün en iyi kadın yazarları

(bkz: bayan avi)

önce dost olmadan karı koca olan tipler

daha sağlam bir ilişki sahibi olacakları istatistiklerle sabittir.

sözlük yazarlarının itirafları

aşık oldum sözlük. karşılığı yok ama yıllar sonra bunu bile yaşayabilmek güzel bir şey. duyun lan! seviyorum amk.

sikilmekten zevk alan insan

görsel

namazın uykudan daha hayırlı olması

sabah ezanında da bahsedilen durumdur.

(bkz: esselatü hayrun minen nevm)

galatasaray türk futbol tarihinin en iyi takımıdır

su götürmez bir gerçektir. şampiyonluk ve kupa sayılarına bakıldığında galatasaray ezeli rakiplerine bir hayli fark atmıştır. futbolda da başarı şampiyon olmak ve kupa kazanmak odaklı olduğundan galatasaray türkiye'nin en başarılı futbol takımıdır.

eray işcan vs fernando muslera

eray gelecek vaadeden bir kalecidir. gençtir. tecrübesizdir. muslera ise dünyanın en iyi kalecilerinden biridir. daha iyi bir takımda oynayabilecek kapasitededir. eray işcan ilerde bir muslera bir taffarel olabilir mi? bunu da bekleyip göreceğiz. gereken fırsatlar verilirse neden olmasın?

uyumadan önce dinlenecek 100 parça

görsel

sözlük yazarlarının favori içkileri

(bkz: teatone)

el kadar bebeğe yakışmayan isimler

http://www.youtube.com/watch?v=zA0ZvBi0qCg

not: youtube'dan (ç)alıntı!

dinlerin dünyanın gelişimine katkı sunmaması

cevap 1:gerçek imana sahip bir kimse herhangi bir düşüncesinin dinle çelişeceğinden korkmaz. eğer bilmediği bir konuda atıp tutmuyorsa bu da onun tercihidir. ama her insanın içersinde vicdan denen bir terazinin olduğuna ve bunun o kişiyi doğru yola sevk edebileceğine inanır. buna en büyük örnek hazreti ibrahim'dir.

cevap 2: evet dünya bir sınav yeridir. ama bu inananlar için bir tembellik kapısı değildir. en azından öyle emredilmiştir. "Hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya çalış, yarın ölecekmiş gibi de ahirete çalış"(Câmiu’s-Sagîr, II/12, Hadis No:1201) hadisi bunun ehemmiyetini açıklar zannımca.

cevap 3: sorgulamadan ve icattan uzak olduğu iddiası ilk emri "oku" olan bir dine atılabilecek en büyük iftiradır. islami coğrafyada nerdeyse varolan bütün bilim dallarında çok büyük alimler yetişmiş, avrupalılar onlardan ders alabilmek için kapılarında kuyruğa girmiştir. farabi, harezmi, ibni sina, biruni, ali kuşçu ve daha onlarca bilim adamı yetişmiştir islam coğrafyasında.

cevap 4: felsefe dinle bir güzel de yürür. birçok uluslararası kabul görmüş islam filozofu mevcuttur. düşünmek islamda hiçbir şekilde yasaklanmamıştır. hangi düşünce olursa olsun insanı cehennemlik etmez. allah insana aklı düşünsün diye vermiştir. yani islamda düşünmek değil düşünmemek bir ayıptır bile diyebiliriz.

daha da ne diyeyim!

ankara da yapılacak en iyi 3 şey

- bir insanın kombiyi yakmadan kaç dereceye kadar dayanabileceğini test etmek.
- 1 saat beklenilen, kapasitesinin 2 veya 3 katı yolcu almış ve 20 dakikalık yolu 1 saatte alan otobüslere ne kadar tahammül edilebileceğini test etmek.
- melih gökçek'e tahammül etmek.

daha gider bu!

dinlerin dünyanın gelişimine katkı sunmaması

benimsemediğim savdır. dinler dünyanın ve hatta kainatın varoluş amacını açıkladığı ve hayata bir anlam kattığından mütevellit dünyanın gelişimine büyük bir katkıda bulunmuşlardır.

yazarların nakit parayla en son aldıkları şey

(bkz: ego kartı) ben 10'luk aldım. yok mu artıran?

botun batıda imaj doğuda ihtiyaç olması

kendisini üç ay içersinde herhangi bir gün sabahın köründe botsuz beytepe köprüsüne davet edip daha sonra bu tespiti gözden geçirmesini dilediğim yazar tespitidir.

minibüste ayrıcalık isteyen türbanlı

saçma insandır. ama yanlış görmediysem o kadın türbanlı değil ya!

yalnız uyumaktan kötü olan şeyler

yalnız ölmektir bence de. daha kötüsü olamaz. ölüyorsun. bu dünyadan gidiyorsun. ama bir insan evladı dahi bunun farkında değil. belki cesedin kokana kadar da olmayacaklar. kötü bir şey bu.