bugün

bir zamanlar nuri alçoile anılan*içecek
(bkz: zafer gazoz)
asiti kaçmış kola 'nın beyazı.
feriköy de üretilen bir gazoz vardır. lakin hala üretilir mi bilinmez.

mavi renkli bir cam şişesi vardır. marka falan yoktur. gazoz işte. laz bakkaldan gazoz istenince onu verir. *
bileşiminde alkol bulunmuş .
alkol oranı en yüksek olanı, "uludağ gazoz" olan içecek. *
içindeki bazı kimyasallar sonucu alkol oluşturabilen gazlı içecek. bir ingiliz'in hindistan'da içilen sodaya meyve aroması katmasıyla ilk olarak yapılmıştır.
bol susamlı, çıtır çıtır simidin yanında en güzel giden içeceklerden biri. sıcak günlerin en iyi serinleticisi.
hamam sonrası sefalarının vazgeçilmezi.
kapağı bizim sözlükte yazar olan gazlı içecek.
(bkz: gazoz_kapağı)
tecavüzcü Coşkunun 'istemeden ona katılan' suç ortağı .
bir petşişe içerisine su + mide sodası + limon tuzu + şeker yerleştirilmesiyle, şişenin ağzı hemen kapatılarak buzluğa yerleştirilen ve yirmi dakika içinda hazır olan gazlı içecek.
Nuri alço işi tecavüzün vazgeçilmez bir parçasıdır.Sonrası malum Nuri Alço içirir,şişirir ve patlatır.:)
simitle harika olan içecek.
yazın, serinleme amacıyla tüketilen, gazlı ve esanslı içecek. çamlıca gibisi yoktur.
nedense çocuklukla birlikte hatırlanan güzel içecektir. nedense çocukken kahveye falan götürüldüğünüzde hep gazoz ısmarlarlardı. ama ne yalan söyleyeyim, hala beğenip içiyorum.
çocukluğumda Safranboluda Bağlar markasının bana sevdirdiği gazlı içeçek. Hala o markanın tadını hiçbir yerde bulamam.
ülker satın almadan önce ülkede satılanlarının en güzeli çamlıca gazoz markalı olan içecek.
not: uludağ gazoz da güzeldi ama esansı* biraz fazla derlerdi.
not not: akşamdan kalma ise bir insan onun için en iyisi , sabah buzdolabından alınıp kafaya dikilmesi olan içecektir.
süper içecek.
markası uludağ olmadığı sürece içilmeyecek olan gazlı içecek türü. yanında simit olunca da süper oluyor.
(bkz: eksoz) *
can dostum adında yeni başlayacak olan bir programda nuri alçonun köpeğinin adıdır. şaşırmadınız değil mi? ben de..
bir de eskiler yumuşak erkeklere derler bunu şahsen babamdan işitmiştim " eski gazozlardan bu da " demişti bir ünlü için.
can dostum adlı yarışmada nuri alço ile birlikte mücadele edecek köpek. nuri alço'nun olmasaydı müjde ar'ın köpeği olurdu o ayrı.
bensiz bir boka benzemediği halde asla benden bahsetmeyen... yarraam, seni çoğu zaman benim vesilemle yapılan promosyonlar yüzünden alıyorlar haberin yok demek istediğim ve dediğim...
koladan ucuz olmasıyla cezbeden gazlı içecek.