bugün

bulutsuzluk özlemi' nin vokalisti, bestecisi ve söz yazarı.
mimar sinan güzel sanatlar üniversitesi mezunudur, mimardır.
kendı sarkılarını soyleyemeyen, sesı yetmeyen solıst.
1999* uludağ üniversitesi bahar şenliklerinde , üzerinde uü* tişörtü olan öğrenci aramıştı , karşılığında üzerindeki tişörtü vermek için. ama uzunca bir süre aranan tişört bulunamamıştı.
kimileri tarafindan hic begenilmeyen kimileri tarafindan begenilen farkli bir sese sahiptir.
bir ara ortaoyuncular bunyesinde de yeralmistir.
(bkz: ultra nejat)
aktif olarak mimarlık mesleğini sürdürmektedir.bir röpörtaj sırasında yaptığı açıklamada o an için elinde bitirmek üzere oldugu bir projenin varlığından bahsediyordu
uzun saman rengi saçlara sahip yaşlı rokçı amcamızdır.
(bkz: john lennon)
kulisine imza almaya gelen 20li yaşlarda bir genç kızı zorla öpmeye kalkıştığı iddia edilen adam.
muthıs ınsan guzel insan.sesi de muzigi de superdir.kimse b.k atmasın.ayrıca saclarıda boya degıl kendi guzelim sarı rengidir.yasın da bi onemi yoktur.bi boyalı kuştur...
güzel insan, güzel müzisyen şair ötesi...
türkiye'nin en iyi, en anlamlı, en lafı gediğine sokan şarkı sözlerini yazan adam.
bazı önemli şarkılarının müziğini yabancılardan esinlenmiş (!) müzisyen ve mimar. bu şarkılar ve asılları şudur:

şili'ye özgürlük - well well well (john lennon)
kütürdet beni rutubet - whatever gets you through the night (john lennon & elton john)
sözlerimi geri alamam - re majör kanon (johann pachebell)
aşk zamanı - govinda (kula shaker)
tepedeki çimenlik - the fool on the hill (beatles)
yıllar önce hacettepe şenliklerine istediği yüksek ücret yüzünden getiremediğimiz insan. 1989 yılında acil demokrasi albümünü aldığımda benim için idoldü. ne zaman ki popülerleştiler o zamandır idolüm değildir. ilk albümlerindeki tadı bulamıyorum. ancak yıllar geçse de halen dinlediğim parçaları mevcut.
hasret ~tepedeki çimenlik
acil demokrasi
gün başlıyor~ gibi
1975'teki ilk kez yapılan eurovision türkiye finallerine nejat ve reha olarak katılmış ve caniko şarkısıyla finalist olmuşsa da dereceye girememiştir. kendisinin saçı o zamanda uzunmuş ancak bıyığı da varmış, o şarkının bulunduğu 45liğin kapağında.
saçma sapan bir yerde gördüğüm,kimsenin tanımadığı ama benim tanışma fırsatı bulduğum eşsiz bir şahsiyet.oakdar içten,okadar cana yakınki...
türkçe rock müziğin en büyük öncülerindendir. ve kendileri cok cana yakın bi insandır. ayrıca galatasaraylıdır. müziklerini severek dinliyoruz.

(bkz: zamska)
çengelköy'den geçerken yanımdaki sarı dolmuşun en önünde oturduğunu gördüğüm, selam verince çok sevinen ve aynı sıcaklıkla selamıma karşılık veren sanatçı, insan .
12 haziran 2010 grup yorum 25inci yıl konseri'nde büyü'yü söyleyerek beni yine benden almış usta, biricik insan.

veda ederken de şöyle güzel bir cümleyi akıllara kazımıştır:
"nasıl çekilirdi bu 25 yıl, grup yorum olmasaydı?"
düzeltme
bob dylan gibi şarkı söylüyor bi inceden.
(bkz: nejat ıhtangel)
yüksel aksu'nun yönetmenliğini yaptığı entelköy efeköy'e karşı filminde rol almıştır.
bülent ortaçgilin kanlıcadaki evinin restoresini yapan mimar müzisyen.
müzisyenliğine lâfım yok da aga bu adamın vokalistlikten para kazanması kanıma dokunuyor be!

zamanında melih kibar sesinin şarkı söylemeye hiç elverişli olmadığını söylemiş ve "en azından kayahan kadar sesim olsaydı" diye içine ukte olduğundan bahsetmişti. kendisine nejat yavaşoğulları'nı gösterselerdi keşke.