bugün

bir kaç sene önce müjde fm' de (89,6 frekansıyla) gece yarısından itibaren şiir programı düzenleyen radyo sunumunun adıydı. dj' in sesi insanı mest eden ve bir hayli güzel şiir yorumlayan türdendi.
(bkz: gözümün önünde cemalin durur)
(bkz: içimin ateşi kalbine vurur)

(bkz: erkek değil mi en iyisinin adı batsın)
Şimdi 88,0 da yer alan, geceleri efkarlandıran şiirler,şarkılarla dinleyiciyi mest eden radyo programıdır. radyo istanbul'un en kaliteli programlarından biridir. şiiri bir de 'yudum'dan dinleyin, dinleyen kopamıyor dedirten yapımdır.
http://www.biryudumsevgi.org sitesinden bilgi edinilebilir ve yayın dinlenebilir.
önce bir yudum, sonra bir avuç ve daha sonra sonsuz istediğimiz hiç doyamadığımız, sonu gelmez sevgi açlığı.
seden gürel'in 1992'de cıkardigi ilk albümünün ismidir. kocaman beyaz sapkası ve bum bum adlı sarkısıyla zihinlere kazınmıstı. suanki cıtır hatun görünümünden oldukca farklıydı, imaj maker denen sahsiyetler cıktı da kendine geldi kadıncagız.
uluslararası işçi filmleri festivali kapsamında gösterilen film.

--spoiler--
Başkaldıran "yeni kadın imajı" ve "kadının kurtuluşu" açısından, Türk sinemasının en önemli filmlerinden biri. Atıf Yılmaz bu defa şehrin varoşlarında yaşayan bir kadının mücadelesine çeviriyor kamerasını. Aygül, dört çocuğunu işsiz güçsüz, hayırsız kocasının yardımını görmeden büyütmeye çalışan mutsuz bir kadın. iş başa düştü diyerek bir fabrikada çalışmaya başlar ve bu onun bilinçlenme sürecinin ateşleyicisi olur. işe yaramaz kocasını terk eder, çocuklarını alıp başka bir eve taşınır ve bu arada söylentilere aldırış etmeden fabrikadaki işi bulmasına aracı olan adamla yakınlaşmaktan kaçınmaz.
--spoiler--

kaynak:sinema.com
kadir inanır'un ısırdığı elmayı öyle bir ısırır ki hale soygazi...allah allaaaaah yani.daha film başlarken müziği duyarım ve gözlerim dolar;bende çok büyük anısı vardır filmin.kadir inanır,macit koper;hale soygazi döktürmüştür.
kadir inanır ve hale soygazi'nin başrollerini paylaştığı 1984 yapımı atıf yılmaz klişesi.

kadir inanır mutsuz bir evlilik yapmıştır. karısı ile hem kafa yapısı hem de kulak, burun, boğaz yapısı nedeni ile uyuşamamakta geçinememektedirler.
hale soygazi'nin ise eşi işsiz güçsüz avarenin biridir. hale soygazi, kadir inanır'ın çalıştığı yerde işe başlar gel zaman git zaman doğru düzgün cinsel hayatları olmadığı için abazanlıktan kızışırlar, bir birlerine dalarlar, evlenirler, iyi bok yerler. anlatırken sıkıldım lan.
Okyanusta ölmez de insan gider bir kaşık sevdada boğulur.
atıf yılmaz'ın en dolu filmi. varoşlardaki kadını ve erkeği çok güzel bir biçimde resmetmiştir. filmde yer yer toplumsal ahlakın ikiyüzlülüğüne de vurgu yapılmıştır. ama filmdeki asıl mesele varoşlardaki kadınının ve erkeğin cinsel açlığıdır.
tam bir seksenler belgeseli.

yutub ta var.

https://youtu.be/6eKnCx-B3_Q
(bkz: hale Soygazi)'nin bütün güzelliği ile endam ettiği filmdir.
hale soygazi ve kadir inanirin oynadigi sacma turk filmlerinin arasindan siyrilan cok farkli ust segment bir film.

sonradan fark ettim paylastigim linkteki detayi ama filmin butununu bilmediginiz icin haklisiniz.
güncel Önemli Başlıklar