bugün

los angeles lakers taraftarı.

hala bu sene şampiyon olamayacaklarını düşünüyorum, o ayrı.*

editasyon: ha bir de ekleyeyim, yukarıdaki cümle işin şakası tabii, lakers-magic final serisini kim kazanır bilemem, ama cleveland ile karşılaşsaydı lakers, hala cleveland'ın 6 maçta lakers'ı yeneceğini iddia ederdim, haberi olsun. match-up denen bir olay var bu oyunda, cleveland orlando karşısında buna çözüm bulamadığı için elendi. ama lakers ile oynasalardı lakers aynı sorunları cleveland'a karşı yaşayacaktı. böyle de garip ve güzel bir oyun işte bu basketbol.
"gitmek" fiilini elim bulmamdan bağımsız şahsımı üzmüş olan dost insanı.
gitmek hiç bir zaman çözüm olmadı saylon'um ve hiç bir derde... ben çocukluğumdan beri çok kişiden gittim. zaman zaman kendimden dahi kaçarak hem de. neyi çözdü? dersen bakıyorum da hiç bir şeyi... biliyor musun kardeşim ben gidince hafızam benimle gelmez sanrısındaydım çocukken. sonra büyüdüm ve öyle olmadığını öğrenmem çok uzun sürmedi. kafa, düşünce kaldıktan sonra adın/bedenin gitmiş olsa da bir şey değişmez. ve burada bıraktığın bir şeyler olduğu besbelli*... gel geri diyeceğim ama gelmezsen de en azından benim açımdan gitmiş olmadığını sağ omuzundaki, sağ elimin hatırlatacağından şüphen olmasın.
nolur gitme ufak tefek şeylere kızıp gitme saylonum demek isterdim ama artık çok geç demir almak günü gelmişse sözlükten. git, git, git, gitme dur yalan söyledik saylon. bizi bırakma! gel bak bir elimde sol frame var hala, diğerinde kayıp giden yazarlar la la. ya da git saylon, git ölümden beter kaybedişler. peki gideceksin ne olacak saylonum? söyle bulacak mısın aradığın sözlüğü. son olarak sana bir şarkı armağan etmek istiyorum kardeşim.

Susma söyle nasıl yaşar böyle insan
Susma konuş hadi anlat büyük insan
Söyle bir entry mi çare olurdu zaman mı böyle
Kaldırıp atardık ya sevdayı..

Susma söyle nasıl yapar bunu insan
Susma nasıldı anlat hadi ayrılırsam
Söyle hayat mı çare bulurdu kendim mi böyle
Büyük yazarlar böyle mi giderdi? *
"ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti... iyi insanlar atlara binip gitti." ve şu an gördüğümde kendini sildirdiğini; şok eden, hüzünlere boğan yazardır... adam gibi adam, güzel insan habersizce çekip gitmiş... gidişiyle üzen yazardır.
taraftarı olduğu takımın* şampiyonluğunu kutlayacakken, farkettim ki gidivermiş kendisi.

umarım geri döner de, yeni sezonu da her türlü heyecanıyla birlikte yaşarız.
özledik lan nerdesin?

kanka her akşam sitedeyiz bekleriz. *
fenerbahçeli fanatiklere sinir olduğum kadar galatasaraylı fanatiklere de sinir olduğumu bilmesi gereken değerli, olgun, ağabey yazar. aynı şekilde takdir ettiğim, gerçek bir futbolseverdir.
yoğun bir koşuşturmanın içinde surat asmışken, mutsuz hissettiğim bir anda tekrar dönüşüyle yüzümü gülümseten yazar... hoşgeldin tekrar sefalar getirdin... ne iyi ettin de geri geldin...
Uzun zaman önce hakkında girdiğim sıradan bir entrye (#4667442) fazlaca içerlemiş yazar. Ben o entryi yazdığımda silik değildi sanırım kendisi. Sonradan kendi isteği ile silik olmuştu bildiğim kadarıyla ve tekrardan dönüş yapmış.. Bu umrumda mı gerçekten değil. Yani ne özel mesaj atacağım, ne de atarsa mesajına cevap verebileceğim, muhabbet edebileceğim birisi değil. Haa bu onun s*kinde midir sanmiyorum ama ben böyle düşünüyorum işte. Her neyse bu yazar o kadar zaman o entry'e cevap vermek için beklemiş diyeceğim ancak tam olarak öyle olduğunu düşünmüyorum. yazdığım entry'i "unutmayan" bu arkadaşın başlık altında kankiş, cancişi oynayan bir yazara bir kaç gün önce yazdığım entry kendisinin pek zoruna gitmiş anlaşılan.** Onun verdiği ayrı bir hırs ile yüklenmiş başlığıma işte. Ha yine bu umrumda mı? Hayır gerçekten değil. Yani nick altıma yazılmadık hakaret/küfür/yaftalama kalmadı. Toplasan 1-2 tanesine ancak cevap vermişimdir o da ki arkadaşlarımın olayı görüp yanlış anlamamış olmasındandır. Yoksa kimsenin yaftalarını, temizleme amaçlı değildir.

Her neyse işte bu arkadaş benim için; "ırkların savunucusu olup, 'kahrolsun israil, orospu çocuğu balili' diyen mensubu olduğu tribünleri savunmaya kalkıp 'e siz de bunu yapmıştınız ama bık bık' şeklinde komik cevaplar veren..." gibi bir tanımlama yapmış. Öncelikle "ırkların savunucusu" diye saçma bir tanımlama olamaz güzel kardeşim. Hiç bir ırkın savunuculuğunu yapmıyorum sadece "insan" olabilmek için illa ki belli bir ırka mensub olmak gerekmediğini, insanlığın daha önemli, halkların kardeşliğinin doğruluğundan bahsediyorum. Sonra ise "Kahrolsun israil, orospu çocuğu balili" diyen tribünlerini savunduğum nerede görülmüş kendim bile çok merak etmekteyim. O tezahüratın sahibi olan galatasaray taraftarı değil sadece galatasaray taraftarının bir bölümünü oluşturan ultraslan grubudur ve uA hakkında yazdığım entryleri okumadan böyle bir şey söyleyip, sadece kendini komik duruma düşürmüşsün haberin ola. (#5323817 - #5560353)

Sonra yine hakkımda; "kürt kökenli olduğunu alenen beyan edip, kaşındıkça kanayan yaraların getireceği 'troll' söhretten nemalanan..." şeklinde önemli bir açıklama yapmış. Kürt kökenli olduğunu alenen beyan etmek ne demek yahu? Harbiden açıklar mısın? Yani bir yazar(bu yazar ile bir gönül bağımın olduğunu söylemiş ama uzaktan yakından alakası yoktur.) "kürtler kızlarını satıyor" şeklinde bir tanımlama yapacak ve "evet bir kürdüm ama ablam kardeşim satılık değildir" dediğim zaman kanayan yaralara tuz basmış olacağım öyle mi? Yapılan ırkçılık değil, benim onu söylemem garip öyle mi? Yok sanki hümanist bir dünya içerisinde naziyim ben demişim gibi yansıtmış. Bir insanın kökenini söylemesinde ne gibi bir gariplik, şaşırılacak durum var ayrıca merak ediyorum ki sırf birilerinin desteğini alıp, bakın vatansever saylon acayip güzel yazmış, nerelere değinmiş denilsin diye yine saçmalamışsın malesef ki. Bizim kaşındıkça kanayan yaraları kanatma gibi bir özelliğimiz yok malesef. insan kendisinden bilirmiş diyeceğim ama küsersin şimdi. Ayrıca 15 yaş sendromuna fazla takmış bu arkadaş. Yani kimseyi 15 yaşında olduğu için eleştirmedim. Benim de 14 yaşında bir kardeşim var. ne yani ufaklar diye asalım mı? Sadece yaşıtlarının aksine fazlaca kötü düşüncelerinin olduğunu ve henüz bu yaşta fazla ilgi ve tepki topyacağını söyledim o kadar. O yüzden yaptığı şeyi savunamıyoruz, bari yaşı ufak diyelim kurtaralım pek işe yaramıyor artık.

Yine sonra ben bu sözlükte kürt halkını temsil ettiğimi falan söylemiş. Nerede var lan böyle bir bilgi? Cidden çıkar göstersene. Sırf hakkımda yazdığın saçma entry sözlükteki milliyetçiler tarafından desteklensin diye ortaya attığın bu iddiayı kanıtlar mısın? Nerede ben demişim böyle bir şeyi ki ben bu sözlükte vatan kurtarılmasına en karşı insanım. Vayy amk!... sözcü bile olmuşum.. Sanki ilk okuldayız küme sözcüsü seçiyor ya arkadaş.

holigan olduğumu söylemiş.. Bunu yazarken hala gülüyorum çünkü naylon muzaffer gibi bir yazar bunu bana söylediği zaman fazlasıyla komik duruyor. Sözlük yazarlığından tek anladığı; fenerbahçe hariç diğer 17 takıma saldırmak olan adam söylediği zaman komik duruyor işte. Tüm entrylerinde tek muhabbeti futbol olan bu şahsiyet holiganlıktan bahsetmiş ya gülmemek elde değil. "tanrı yı güldürme yolları" başlığına bile galatasaray - fenerbahçe içerikli bir futbol entrysi (#5630767) girebilecek kadar aşmış bu arkadaş başkalarını holiganlık ile suçluyor evet. galatasaray ile ilgili her olumlu/olumsuz habere başlıklar açan, entryler yağdıran bu arkadaş holiganlık ile suçluyor ya gülmemek elde değil harbiden.
Ama taktım şimdi bu holigan işine işte. Holigalıktan bahseden bu arkadaş "#5626609 entrysinde galatasaray'ın kazandığı uefa kupası için tesadüf yorumunu yapmış ve "'tekrarlanamayan başarı tesadüftür" demiş. Sanırım tuttuğu takımı barcelona falan zannediyor. Henüz avrupa'da "tesadüfen" bile olsa bir başarı yakalayamamış(he çeyrek finaliniz vardı değil mi)* bir takımın taraftarı olarak başarının tekrarlanmasından bahsetmesi komik. Ancak o da haklı fenerbahçe'nin, avrupa ezilmelerini uzun süre tekrar etmesini "başarının tekrarı" olarak algılamış arkadaş.
Son olarakta; "fenerbahçeyi 7 0 yendiklerine inanan galatasaraylı" şeklinde bir başlık açmış ve kendisini avutuyor. Sürekli galatasaray'ın uefa kupasını, süper kupayı almasını eleştiriyor. üzerinden yıllar geçti hala söylüyorsunuz diyor. Ancak sürekli 2002'de kazandıkları 6-0'lık maçın muhabbetinden vazgeçmiyor. Yani onun üzerinden hiç zaman geçmiyor değil mi? Her gün güncelliyorsun?

Her neyse sen kendini açtığın bu alakasız, ironi yoksunu başlıklar ile kandırmaya/avutmaya devam et. Ama boşuna işte güzel kardeşim. Galatasaray taraftarı tek bir derbi maçı ile tüm yılın analizini yapmıyor. Evet kadiköy'de yenemiyor takımım ama ne benim, ne senin elinde olan bir şey. Sahaya çıkanlar da sen veya o değil. Ha yenmesini ister miyim tabii ki kazanmasını isterim.(sen şimdi buradan hehehe bak üzülüyormus yenemiyorlar diye ironisini cikarmaya calisacaksin ama yok öyle bir sey) ancak galatasaray'ın avrupa başarısı sizin sahanızda oynanan tek bir maç ile ölçülemeyecek kadar önemli ve büyüktür. O yüzden bunu bastıramadığınız sürece bu derbi muhabbeti ile sadece kendinizi kandıracaksınız.

Edit; Holiganizm ile alakası olmayan süper yaratıcı taraftar yazarıdır.***
(#5631537) no'lu entry sinde bilgi girilmesinin gereksiz olduğu savını ortaya atan değerli yazarımız "..soluk al,ağzınla" ifadesiyle istemeden de olsa ağız dışındaki yerlerle de soluk alınabileceğini öğretmiş oldu bizlere, kendisinin soluk aldığı yerleri entryleri anlamank için kullanmamasını da rica ediyorum.

edit:malum entryde bana değil baska bir arkadasına nazire yaptığına yönelik açıklamada bulunmuştur.bu entryi de silmek yerine editlemek istedim bundan müsebbih.
kendisi tekrar yazar olmuş. bu umurumda mı? gerçekten değil. ama 10.000 karakterlik entry yazıp sidik yarıştırmaktan da kendimi alamıyorum.
abdurrahim albayrak'tan az daha güzel ama en az onun kadar sempatik. *
fanatizminin normları kendisine keskin gelen bünyelere ayna önerim olmakla beraber üstüne gelinmesini anlayamadığım yazar kişisi..

fenerbahçeyi 7 0 yendiklerine inanan galatasaraylının hiç mi suçu yok? bildiğin saf be kardeşim.. tamam vurmayın vurmayın, bir .bmp dosyasına inanıyoruz hep beraber, onu sevgiyle kucaklıyor facebook ta paylaşıyoruz üstüne beğeniyoruz..

hatta onda bir de şey yazıyor, "ya 11 kişi olsaydık?"..

lan sizin 10 kişilik fenerbahçe den 6 yediğiniz günleri de biliyoruz, saylon a itaat edin, şimdilik bu kadar..
az kaldı, arda turan başlığı altında hasedinden çatlayacak olan ayaklı tost makinesi*.
kendisi anladığım kadarıyla bir fenerbahçelidir,

gelin görün ki kendisinin galatasaray ve fenerbahçe takımının oyuncularıyla ilgili girdiği entry sayılarının ufak bir kıyası şu şekildedir,

arda turan (11) -- semih şentürk (2)
cassio lincoln (11) -- alex de souza (2)

ilginç.

edit: lincoln gizli bakınızı.
sağlam fenerbahçeli yazar kişisi. tespitlerinde haklıdır ve kocaman alkışları haketmektedir! saygılar dostum!*
kimin hakkında ne kadar yazacağı konusunda bir yasaya tabi olmayan kişi. isterse yağmur ormanlarında yaşayan sürüngen familyası hakkında 40.000 entry yazar, isterse kraterler ile maymun götü arasındaki farkları sabaha kadar anlatır. bunun muhasebesini tutanlardan öğrenip 'hmm ilginç' der kendisi de; ilginç evet. ee?
zamanında arda turan'a aşık olup, arda'nın yüz vermemesi üzerine arda turan başlığına girip içini kustuğunu düşündüğüm yazar. hangi takımlı olduğu konusunda fikir belirtemeyeceğim zira sadece galatasaray ile ilgili başlıklara yazıyor. adanaspor'lu bile olabilir.
sözlük yazarlarının, kimin neyi ne kadar yazdığından, ilgili yazarın hazım/hazımsızlık düzeyi hakkında kendi içlerinde fikir sahibi olduklarını bilmesi gereken yazar.

yoksa isteyen istediği konuda istediği kadar yazsın canım, aksini iddia eden yok.

bize düşen, eğlenmektir, ikramdır, maden suyudur.
yazdıklarının muhasebesinin tutulmasına şaşırmış, bir o kadar da sallamamış yazar. bir konuda taraf olup karşısında bu kadar rakibi kentlenmiş olarak görmesi onu yeterince eğlendirmektedir; maden suyu zemzem suyu bizdendir efendim. lütfen elinizdeki numara sırasına uyarak saçmalayınız, başkasının hakkını gasp etmeyin.

- sıradaki...
yazdıklarının muhasebesinin tutulmasına o kadar da şaşırmaması gereken yazar; sağolsun zall düşünmüş, sözlük otomatik olarak tutuyor. bizler de öyle bakıveriyoruk gari..
fikrimizce, "ben neden bu hâle geldim; insanlar neden şahsım üzerinden eğleniyor"un hesabını yaparak, "ahah çok eğleniyorum lan sen de gel sen de sana da oturtmalı cevabım var" ayaklarını bırakıp zaten düştüğü komik durumu daha fazla gülünür çoşulur hale getirmemeli.

yazıktır..
cassio lincoln ve arda turan başlıklarına semih ve alex başlıklarına girdiği entryden daha çok entry girmesi normaldir.

lincoln ve arda ikilisinin her gün rezillikleri boy boy gazetelerde çıkarken alex ile semih sessiz sedasız işlerini yapmaktadır. adam olana adam denir konu kapanır, adam olmayana -lincoln ve türevleri- çeşit çeşit entari biçilir adama benzesin diye yine de konu kapanmaz. yoksa siz halla "lincoooln, lincoooln" diye bağıran galatsaray taraftarı mısınız?
cassio lincoln ve arda turan başlıklarına semih ve alex başlıklarına girdiği entryden daha çok entry girmesi normaldir.

kendisinin tüm fenerliler gibi tek misyonu, içindeki fenerbahçe sevgisini galatasaray hazım düzeyinin sürekli olarak altında tutmaktır. yoksa gündemi adam gibi işini yaparak takımını başarıdan başarıya koşturan futbolcularıyla meşgul etmek yerine, adam gibi işini yapmayan rakip takımın oyuncularıyla boşuna meşgul etmiyor bu arkadaşlar. sormazlar kendilerine, "hacı benim o adamlarla işim ne ya, içime ne kaçtı; bak benim oyuncum mis gibi oynuyor" diye..

tanım: içinde bulunduğu acı durumdan muhattabına hakaretle kurtulma umudunu taşıyan yazar. eyvallah kardeşim.
insan sarrafı.
sadece bir kaç entry'den kaliteyi, kişinin karakterin, sözlükle olan ilişkilerini teşhis edebilen insan. sizi tanıması, bilmesi hiç önemli değil; onun için bir kaç entry yeterli.

ayrıca, türlü insan görmüş, geçirmiş. her türlü durumu hazırlıklı, alışkın.

bu üstün nitelikler, şahsımın boyunu aşmakta, esen kalın.
bir gece önce etmediği hakaret, yapmadığı terbiyesizlik kalmadığı halde moderasyon tarafından adeta ödüllendirilerek sadece çaylak edilmiş kişi!