bugün

entry'ler (584)

19 aralık 2010 konyaspor galatasaray maçı

galatasaray için 6 puanlık bir maçtı. kümede kalma yolunda mücadele edilen rakiplerden sivasspor ve gençlerbirliği'nin kaybettiği haftada gerçekten önemli bir 3 puan aldılar, tebrik ediyorum.

galatasaray taraftarı bence rahat olsun, ilk 10 zor tabi ama birkaç takviye ve bu maçtaki oyun kurgusu(4 defans, 3 önlibero) ile bu takım sürpriz puanlar alır, kümede de kalır.

çin seddi

türk akınlarını durdurmak için yapıldığı yalanı nasıl çıkmış, nasıl tarih kitaplarına girmiş bilemiyorum ancak asıl yapılış nedeni isyanları engellemek ve o süre içerisinde kendi içerisinde bir birliği olmayan çin beyliklerini birbirlerinin saldırılarından korumak içindir. zaten bir çinliye hun devletinden tarih kitaplarımızda anlatılanı esas alarak bahsettiğinizde ebleh ebleh suratınıza bakıyor.

yaran okuyucu yorumları

haber: "Taraftarımızdan özür diledik"

Kardemir Karabükspor Futbol Şube Sorumlusu Metin Yılmaz, 5-1'lik Ankaragücü galibiyeti ile Sivasspor maçı yenilgisi için taraftarlarından özür dilemiş olduklarını söyledi.

yorum:

Tmm anladık taraftarınızdan özür dilediniz de birz daha istikrar lütfen bak iddaa kuponlarını hep yırttık *

nada

fas'ta ozellikle berberiler arasinda cok yaygin bir bayan ismi. soylediklerine gore ispanyolca yagmur manasina da gelmekteymis.

alex de souza için ne dediler

"alexxx dee souzaaaaaaaaaaaaaaaaa. sambaaaaaaaaaaa sambaaaaaaaaaaaaa sambaaaaaaaaaaaaa"

sabri ugan / fenerbahce - psv maci.

alex de souza

marcelinho, sergen yalçın, tümer metin, carrusca, iliç, lincoln, ricardinho, matias delgado, rodrigo tabata ve son olarak misimovic. elano blumer ise can cekisiyor.

kendisi sadece isine bakip gollerini ve asistlerini ardi ardina siralarken alex ile kiyaslananlar ya da "alex'in kosani" etiketi ile ulkemize gelenler ne hikmetse tedavulden kalkmaya devam ediyor, ilginc.

volkan demirel

24 ekim 2010 fenerbahçe galatasaray maçından sonra verdiği demeçte "rakibimizi bir puanla sevindirdiğimiz için üzgünüz" diyerek taşı yine gediğine koymuş, çıldırtmıştır.

tuncay şanlı

manchester united'a 5. kez gol atmıştır.

24 ekim 2010 fenerbahçe galatasaray maçı

1999-2000 sezonunu hatırlayanlar bilirler(ki galatasaray'ın kadıköy'deki son galibiyetini aldığı senedir), fenerbahçe için her alanda dibe vurulmuş bir seneydi. üstüne ezeli rakip galatasaray tarihinin en şaşalı dönemini yaşıyor; geleni üçlüyor, gideni beşliyordu.

taraftar için klasiktir, takım ne kadar kötü giderse gitsin derbiden bir önceki hafta maça gidilip ezeli rakibe laf atılır; takıma moral verilir. bu desturla yola çıkarak 25. hafta arkadaşlarla fenerbahçe - adana maçına gitmeye karar verdik, vermez olaydık. 25'li yaşları geride bıraktım, daha kadıköy'de fenerbahçe'nin bu kadar ezildiği bir karşılaşmaya şahit olmadım. maç resmen fenerbahçe ceza sahasında ve çevresinde geçmişti. ve ne tesadüf ki fenerbahçe maçı 4-2 kaybetmişti, tıpkı galatasaray'ın geçen hafta ankaragücü'ne kaybettiği gibi.

sonrası malum, bir hafta sonra sami yen deplasmanı. maç öncesi galatasaray yöneticilerinin fark beyanatları, okan buruk'un "fenerbahçe pota taksın" açıklaması, galatasaray taraftarının aşırı fark beklentisine girmesi ve 81. dakikada samuel johnson'ın füzesi.

şimdi bakıyorum ortam hemen hemen aynı, roller farklı. hayatta garip bir ilahi adalet, tarih-tekerrür dengesi var. maçın mutlak favorisi ve aksilik olmazsa muhtemel galibi fenerbahçe olacaktır. ancak galatasaray'ın 10 yıllık seriyi bugün tarihe gömebileceğini düşünüyorum. bu takımıma güvenmememden ya da galatasaray'dan korktuğumdan değil, aksine hiçbir fb-gs derbisini tedirgin izlediğimi hatırlamıyorum bile. ancak tarih-tekerrür ilişkisine ziyadesiyle inanıyorum.

nuri şahin

şuan oynanmakta olan dortmund - hoffenheim maçının 16. dakikasında penaltı kaçırmıştır. yanlış hatırlamıyorsam bikaç sezon önce de 33. haftada wolfsburg karşısında penaltı kaçırıp dortmund'u şampiyonlar ligi'nden etmişti. duran çalışmalı diyeceğim ama frikikleri ampul gibi asan bi adamdan bahsediyoruz. heyecanına yenik düşüyor herhalde.

24 ekim 2010 psv eindhoven feyenoord maçı

psv'den reis'in hat-trick yaptığı maç. büyüksün reis. *

türk erkeği vs rus erkeği

hayatımın yarısını rusya'da geçirdikten sonra şu versusu görünce gülmekten kendimi alamadım.

bi kere bilinen ya da iddia edilenin aksine rus erkeklerinin istisnasız %80'i alkoliktir ve tembeldir.

vurdumduymazlardır. o kadar ki evinde borcundan dolayı su akmıyorken kredi çekip araba alanını bile gördüm. çoluk-çocuk gibi kavramlara ya da evlilik mühessesesine pek önem vermezler. zaten moskova ve petersburg dışında hemen her şehirde sokaktaki evsiz-barksız, alkolik insan sayısını görünce durumu çözüyorsunuz. ağızlarından küfür eksik olmaz. ayrıca çoğu apaçi gibi giyinir, 10 yaşından sonra günlerinin yarısını vücut salonlarında harcamaya başlarlar.

siz yatın kalkın, türk erkeklerine kurban olun bence.

beşiktaş taraftarı

bir kısmı dün şükrü saraçoğlu stadı'nda paok taraftarı ile birlikte el ele, gönül gönüle fenerbahçe - paok maçını izlemiştir. herkes kendine yakışanı yapar en nihayetinde.

türk futbolunda 26 ağustos 2010 un yeri

yıllar önce efes'in final four'da istanbul'da asvel'e, tofaş'ın ise koraç kupası finalinde bursa'da aris'e yenildiği bir gün vardı. kara perşembe olarak geçmişti basketbol tarihimize. türk futbolunda 26 ağustos 2010 un yeri de tam olarak bunun futbol karşılığı olsa gerek.

aykut kocaman

fenerbahçelidir, destekliyoruz, eyvallah. ama mantalitesi fenerbahçe için 2 numara küçüktür. ya arkadaş, nedir bu baroni sevdası? mehmet topuz'u orada denemek çok mu zor? tamam, sen getirdin ama yanılmışsın işte. olmuyor. kazım ile alex'e "ayak uzatmıyorlar" diye murat erdoğan-baki mercimek ikilisi muamelesi yaparken sahada odun gibi duran baroni'ye forma verirsen yürümez o iş. vazgeç bi kerede şu kişisel hırslarından. artık ankaraspor'un hocası değil fenerbahçe sportif direktörüsün.

ayrıca her takım zora girdiğinde selçuğu oyuna almak zorunda mısın? hala istanbulspor günlerindeki psikoloji ile oynayan selçuk mu kurtaracak bu takımı?

cristian oliveira baroni

aykut kocaman'ın hala "oyunu tutuyor" diyerek savunduğu kazma sapı. ulan ne oyunu, çişini bile tutamaz bu.

bsc young boys bern

mübarek ramazan günü hayır dualarımı alan takım. allah razı olsun, zamanında bizi eleyerek büyük bir iyilik yapmışlar. paok karşısındaki şu fenerbahçe şayet tottenham karşısına çıksa 10 yer döner, bütün avrupa'ya madara olurdu. sayelerinde büyük bir faciadan kurtulduk. teşekkürler young boys.

tr den tek resmi teklif yapan fb ye tşkler

robinho'nun brezilya'nın globo gazetesine verdiği röportajı ersin düzen'in twitter'ına taşıması durumudur. hani götten uydurma gibi bir durum söz konusu değil.

aha, bu da röportajın tamamı;

fenerin eski beşiktaşlı futbolcu sevdası

sergen yalçın ve alpay özalan'ın fenerbahçe'ye siirt jetpa'dan kiralandığını, oktay derelioğlu'nun trabzonspor'dan; burak yılmaz'ın ise vestel manisaspor'dan transfer edildiğini ve ilk entry tanım içermelidir kuralını bilmeyenlerin öngörüsü.

mamadou niang

çıktığı ilk süper lig maçından sonra ligimiz için en doğru teşhisi koymuştur;

"Türk futboluna alışmam gerekiyor. mesela bugün Türk futbolunda formadan çekmenin çok fazla olan bir şey olduğunu gördüm. Fransız futboluna göre farklı bir mücadele şekli"