bugün

şu aralar nayah'ta canlı performansları izlenebilecek istanbul'lu reggae grubu.
mustafa adında güzel bir şarkıları olan grup.

sessiz kaldığımız yeter bak komik,
güneşimin yerini ne zaman ampül aldı acayıp, çooook acayip,
minareler süngü olmuş, hadi canım, acayip çooook acayip,
allahımla aramdalar bak acayip, çooook acayip.
Rock'n coke 2009 da zero sahnesinde yer almış, çok hoş müzik yapan raggae grubu.
yakışıklı ve gerek şarkı söylerken gerek de konuşurken ses tonu ile gönül telimi titreten * bir vokali olan * türkiyede ilk roots reggae yapan kalabalık topluluk. yıllar önce peyote de denk gelmiş ve dinleme şerefine nail olmuştum ancak o zamanlar pek bilmez tanımazdım kendilerini şans eseri orada bulunmaktaydım onlar sahnede iken o gün. ne de cahilmişim, ne de terbiyesizmişim böyle güzel müzik yapan, böyle süper bir vokali olan * böyle şahane bir grubu bilmiyormuşum ben vah bana vahlar bana diye dövünmeme sebebiyet vermiş başarılı gelecek ve umut vaad eden başarılarının devamı dilenen her daim dinlemek ve izlemekten zevk alınacagı vurgulanmandan geçilemeyecek olan müzik grubudur ayrıca.
"Türkçe reggae nasıl olur acaba" şüphesiyle dinlediğim ama mustafa adlı şarkısıyla aklımdaki tüm tabuları yıkan, eğlenceli müzik grubu.
türkiye' nin açık ara en iyi grubu. kesinlikle canlı dinlenilmesi gereken..
şu sıralar deli gibi albümünü aradığım grup. hani ilk dinleyişte ''bu ne lan'' deyip sonradan defalarca izlemek istersiniz ya. işte öyle.
raggae nin türkiyedeki kralı. orçun sunearın vokalistliği ile çok daha iyi yerlere geleceğini düşünürüyoruz.

mustafa yı dinlemek için buyrun efendim
http://www.youtube.com/watch?v=AB5OxpdupIs

mustafayı dinlediyseniz buyrun bide irie yi dinleyin derim.
http://www.youtube.com/watch?v=f1_GW1Vmwt4

(bkz: turkish raggae band)
sözlükte hakkında ne kadar az entry girildiğini gördüğümde şaşırmamı sağlayan gruptur. hem eğlencelidirler, hemde eleştiri dilini şarkılarına gayet güzel yansıtmışlardır. Ayrıca solistleri bir reggae solisti olmak için yaratılmıştır. dinlenmesi ve dinletilmesi gerektiğini düşündüğüm acayip kıyak bir gruptur.
kendileri yerine komik günler'i görmeyi daha çok tercih ederim açıkçası. yaptıkları müzik regi'ye uysa da vokal beni epey uzaklaştırıyor şarkılardan. ayrıca vokalin giyimi-kuşamı da hoş değil bence.
coverları epey hoş.
hiç yoktan iyidir. bir komik günler ya da bir neşeli milis kadar beğenmesem de, canlı dinlemek güzel.
memleketin gururu, göğüs kabartan adamlar.

(bkz: satta man)
15 şubatta maçkada insanları zıplatmış harka regggae grubu.
(bkz: ırea)
(bkz: mustafa)
25 şubat gecesi yani bugün nayah sahnesinde dub, ska, rasta hatrına öldüresiye çalan herifler.
tv8 de canlı yayında döktüren gruptur. erdem birgül kardeşimde gitarıyla orada.
Fena sağlam grup. Dikkat edin sözlük son zamanların en kaliteli müzik yapan gruplarından biri karşımızda! En sağlam şarkısı şu diyemiyorum çünkü albümün tamamı sağlam!
türkçe reggae'nin tanımıdır iyi ki vardır lan bu adamlar!

dip not : özellikle eskitilmiş ve mustafa şarkıları iyi ki !
27 eylül perşembe günü jolly joker taksim'de çıkacak olan grup. jah man!
yeni albümleri ve ''eskitilmiş'' parçasına çektikleri kliple kendilerini daha da bir sevdiren (rastasız) reggae grubu.
bu da verdikleri son röportajlardan.
Bursa Hayal Kahvesi'ne geldiklerinde.

http://www.bursavm.com/ro...asiz-sattalar-sattas.html
ilk türk reggae grubu olduklarını iddia ediyorlar. başarılılar.
türkçe de oluyormuş lan, oluyormuş dedirten reggae grubu.
an itibariyle Rototom European Reggae Contest müzik yarışmasında global oylarla yarı finale yükselmişlerdir. tebrikler ediyoruz.
kalite kokan grup. (bkz: büyüklere masallar)
Eskitilmiş adlı şarkıları acayip eğlenceli. darbukayla reggae yapınca eğlenceli olmaması beklenemezdi zaten.
solistlerinin thor olduğundan şüphelendiğim, ilk türk reggae grubu oldukları iddialarına gönülden katıldığım topluluk. 13 nisanda beyoğlunda, emek sineması nı yıktırmıyoruz eyleminde sahne almışlar, yürekleri fethetmişlerdir.

(bkz: eskitilmiş)