bugün

entry'ler (2095)

11 ağustos 2013 galatasaray fenerbahçe maçı

istanbul united in dostluk maci. Yine kazanan birligimiz olacak. Dakika 34 e dikkat.

polisin oturan iki yaşlı amcayı gözaltına alması

insanının sadece küfür etmek istedigi an'lar olu. Bu durum o an'lardan biri. Yazık. Ne hale geldik.

barbaros şansal ın göz altına alınması

Türkiye'de olmayan demokrasinin en büyük kanıtı. türkiye'de muhalif olmak, hapse atılmak demek oldu artık. Bunu kanıksadık. En üzücü tarafı bu. Ne hale geldik amk.

yasemince izlemiş efsane nesil

Mahallenin muhtarlarini izlemis nesil kadar efsane olmayan nesil.

kadınların ilişkilerinde yaptığı en büyük hatalar

(bkz: her hafta baska bir kizla sevismek)

beni kim takip ediyor

Uludag sozlukte takip edilen yazarlarin kafasini kurcalayan soru. insan en az kedi kadar merakli bir hayvan sonucta.

sevmediği erkekle sevişebilen kız

(bkz: her hafta baska bir kizla sevismek)

mini etek mi giydiniz

"istanbul bebek’te kalabalık bir erkek grubunun sözlü tacizine uğraması üzerine telefonla aradığı polisten yardım isteyen kadın, polisin “üzerinizde ne var mini etek mi giydiniz?” sorusu üzerine şaşkınlık geçirdi.
bugün istanbul’da bebek sahili’nde yalnız başına yürümekte olan genç bir kadın yaklaşık 25 kişilik bir erkek grubunun sözlü tacizine uğradı. tacizin devam etmesi üzerine gruptan uzaklaşmak isteyen e.g. yolun karşı tarafına geçse de tacizcilerin takibinden kurtulamadı.

“kadın etek giyince erkekler taciz edebiliyor”
takibin devam etmesi üzerine cep telefonundan polisi aradığını belirten e.g, polisin 15 dakika sonra geri döndüğünü söyledi. yaşamakta olduğu durumu anlatması üzerine polisin “üzerinizde ne var mini etek mi giydiniz?” sorusu üzerine şaşkınlık geçirdiğini söyleyen kadın “bu nasıl bir soru? üzerimde ne olduğunun ne önemi var burada? buna göre mi müdahale edeceksiniz?” sözleriyle polise tepki gösterdi. e.g. verdiği tepki üzerine polisin “mini etek giydiyseniz normaldir, etek varsa erkekler böyle yapabiliyor” sözleriyle kendisini cevap verdiğini aktardı.

hızla yürüyerek tacizcilerden uzaklaşmayı başaran e.g., başkalarının da grubun tacizine uğradığını belirterek polisten sahile gitmesini isteyerek telefonu kapattığını söyledi.

“polisin sorusu ülkemizin geldiği durumu gözler önüne seriyor”
e.g. yaşadığı duruma karşı polisin tutumunu şu sözlerle değerlendirdi:

“çok şaşırdım. 2013 yılında aydınlıktan yana bir insan olarak böyle bir durumu çok komik buluyorum. bir polis memurunun tacize uğrayan bir insana böyle sorular sorabilmesi ülkemizin geldiği durumu gözler önüne seriyor."

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

Haftada 3 gun film dublaji kaydi alan insnlar var.

sözlükteki kızların leş olması

Sozlukteki kizlarin yuzde 96,5 unun les oldugu bir gercektir. Bu tecrube ile sabittir. Senin abazan hayal gucun, bu gercegi degistiremez.

Sozlukteki her kizi kate upton sanmak nasil bir abazanliktir insan bunuda pek anlayamiyor. Sozlukte takiaicagina git disarda, cafede, barda falan takilsan sevisme yuzden fazlasiyla artar. Fakir ya.

her hafta baska bir kizla sevismek

aska inanci kalmamis, yasadigi kotu iliskilerin acisini kizlardan cikarmaya calisan erkegin yaptigi bir seydir. Iyi bir sey degildir aslinda, kendiside farkindadir bunun. Her iliskiden sonra kendinden nefret eder ama yinede buna devam eder. Samimiyetsizlikten sikilmis, iki yuzlulukten bikmis, igrendigi insanlar gibi olmustur o da sonunda. Aradigini bulamayacagi dusuncesine saplanip kalmis, assagilik bir adama donusmustur. Her hafta baska bir kizi kandirip eve atmak bir rituel haline donusmus, sevistikten sonra kizi apar topar taksiye bindirip kapinin onune kusmasi cok normal bir sey haline gelmistir. Banyo yaparken kendinden nefret eder. O kadar igrenirki kendinden banyoyada kusar.

Aradigini bulamamanin, buldugunu sandiginda ise kandirilmanin acisini yasamak, o aciyi en derinlerinde hissetmek, onun, bu aciyi baskalariyla paylasma istegini dogurmustur. iyi niyetli, karsisindakine hayvan gibi deger veren bir insan olmaktan bikmis bu adam, artik yasadigi aciyi herkese hissettirtmek isteyen bir serefsize donusmustur.

Her haftasonu bir kizi eve atacak kadar yakisikli, karizmatik ve calistigi icin maddi sorunu olmayan bu serefsiz adama cok uzuluyorum. Keske eskisi gibi iyi niyetli biri olabilse. keske selinini, kendi gibi iyi ve akilli birini bulabilse.

Cok uzuluyorum cok.

Edit: laim.

necati şaşmaz

görsel

necati şaşmaz ın gezi parkı konuşması

görsel

Halk tv nn ilginç bir yorumuna sebep Olmuş.

vialand

Biz küçükken famecity, tatilya vardı diye insanı geçmişe götüren yeni bir eğlence parkı. Merak ettim bu devasa eğlence parkını, gidip görmek istiyorum.

Bu arada bu parkın açılışını neden rte yapıyor ? Bu her şeyi biz yaptık tribi nedir yahu. Akepe algı yönetimini iyi yapıyor gerçekten. Ah şu koyunlar olmasa..

Ek: bilet fiyatları çok iyi gibi.
haftaiçi ve haftasonu 50 tl. Umarım bu fiyat yiyecek ve içecek hariç her şeyi kapsıyordur.

gece 10 ile sabah 6 arası alkol satışı yasağı

bundan sonra alkolün saat 22:00 - 06:00 arası satılamayacak olması yeni bir "ileri demokrasi" örneği. bunun sonu tamamen alkolün yasaklanmasıdır. ben böyle demokrasinin .....

alkol satışına saat kısıtlaması

Bundan sonra alkol saat 22:00 - 06:00 arası satılamayacak. işte size bir tane daha "ileri demokrasi" örneği. Bunun sonu tamamen alkolün yasaklanmasıdır. Ben böyle demokrasinin .....

alper topuk

http://galeri.uludagsozluk.com/r/alper-potuk-450526/

alper potuk

görsel

antalya daki köpek eğitim merkezi vahşeti

eğitim almaları için köpeklerimizi, can doslarımızı emanet ettiğimiz yerlerin durumu böyle ise gerçekten ben bunlaın anasını avradını sikerim yani kimse kusura bakmasın aşırı sinirlendim. Böyle bir şerefsizlik böyle bir kansızlık olabilir mi yahu ? Siz insan mısınız amına koyduğumun şerefsizleri. Neye inanıyorsanız o cezanızı versin diyeceğim ama biliyorum vermeyecek o yüzden siz bana dava açın ben sizin şerefinizi sikeceğim amın oğulları. Sinirim alt üst oldu.

Sözde köpek eğitim merkezi. Oradaki eğitmenleri eğitmek lazım.

insanlık bu olsa gerek

https://www.facebook.com/photo.php?v=473110782764737

Çevremizde bu kadar çok duyarsız insan varken, böyle insanlar görmek umut veriyor. Bu kadar duyarsız bir toplum nasıl olduk anlayamıyorum. Yanında kadın döven birine bile müdahale etmekten çekinen bir toplum olduğumuz için çok üzülüyorum.

Bundan iki sene önce ışıklarda durmuştu dolmuş, bi adam arabadan inip öndeki taksinin içinden kadını dışarı çıkarıp dövmeye başlamıştı, trafik durdu ama kimse müdahale etmedi; dayanamayıp indim dolmuştan araya girdim adamı başka tarafa götürmeye çalıştım. Olayı 5 dakika seyredenler benden cesaret alarak araya girdiler. Bu tarz olaylara insanların ne kadar duyarsız kalabildiğini o gün net bir şekilde görmüştüm. Anlamakta zorlanıyor insan.

Ek: göz yaşartabilir.