bugün

entry'ler (23)

sözlükçülerin connected2 me sayfaları

http://connected2.me/aykutcoban

muhabbet olsun.

gece yazılan şiirler

sabah kalkıp yazdıklarını okuduğunda 'ulan bi dünya saçmalamışım yine' deyip çöpe atılması kuvvetli muhtemel olan şiirlerdir.

kadın dövmeyi kaba bulan gayler

gay olup olmamaları ile bağdaştırılacak bir şey değildir. Kadın dövmeyi kaba görmeleri her şeyden önce eşitlikçi bir düşüncedir.

che yaşasa chp ye oy verirdi

Yanlış önermedir. Che kendi düşünce biçimi dışındaki bir örgütlenmeyi desteklemeyip, kendi örgütünü kurup, yüceltip, yaşatacak güce sahip bir kişilik idi.

ben bu yazıyı kendime yazdım

he evet efendim şimdi gördüm bu başlığı sol tarafta şöyle bir yazayım. Gerçi daha çaylağım ama olsun yazar olursam okunur herhalde. şimdi yazar olacağım ya kendi kendime sorular falanda sorabilirim aslında 'yazar burada kendisine soru sormuş' diye alengirli açıklamalar falan. Aslında şimdi sözlüğe yazınca pek de kendime yazmış gibi de olmuyorum düşününce ama olsun. Çokta düşünmenin bir anlamı yok. Zaten insanlar tarafından anlaşılamadığımızı falan düşünüyoruz. Yada anlaşıldığımızı düşünüyorsak yanlış anlaşıldığımızı düşünüp bide kendimizi doğru biçimde anlatma çabalarına falan giriyoruz.

düşündüm acaba bende mi öyleyim diye? Yani bende insanlara kendimi doğru biçimde aktarabilmek için bin bir takla mı atıyorum? Az önce sokakta arkadaşım söyledi. Öylesin dedi. Anlaşılma kaygısı taşıyan bir insan psikolojisine bürüdü beni gitti. Aslında yazacak bi sik yok. Sik dedim belli ki tepkiliyim bazı şeylere. Neye tepkilisin? (yazar burada kendisine soru sormuş) aslında pek de fazla değil işte anlaşılmak anlamak falan. Kendimle olan konuşmalarımı hep yarıda bırakırım sonuca gidemem. Kendimle de anlaşamıyorum ki zaten. Neyse kendime son cümlemi kurayım.

bi sttirip gider misin . . .

hatay a gidip künefe yemeden dönmek

afyona gidip sucuk yemeden dönmek ile aynı şeydir.

yaratıcı küfürler

bir çingene karısı küfrü olarak çoğu kişi tarafından bilinir : ağzınla sikişeyim.

buda mahallenin abilerinden : sende sike sürülcek akıl yok siktiğimin götafeli seni.

sattas

sözlükte hakkında ne kadar az entry girildiğini gördüğümde şaşırmamı sağlayan gruptur. hem eğlencelidirler, hemde eleştiri dilini şarkılarına gayet güzel yansıtmışlardır. Ayrıca solistleri bir reggae solisti olmak için yaratılmıştır. dinlenmesi ve dinletilmesi gerektiğini düşündüğüm acayip kıyak bir gruptur.

infected mushroom

pshycodelic trance türünün en başarılı gruplarındandır. (Bence en iyisidir) heavy weight parçalarını ilk dinlediğimde kafam gitmiştir. insanı çıldırtır iken derin düşüncelere sürükleyebilir. Deliliğin dibine vurmuşlardır. Onları dinlerken bir an kendinize ben ne yapıyorum diye sorabilirsiniz. Güzel kafayla dinlenirse daha bir hoş olur.

facebook 23 şubat ta paralı olacak

senelerden beri zaman zaman duyulan bir söylemdir. Her seferinde birde kesin bir tarih verilir. Amacını anlayamadığım bir davranıştır.

on sevismesiz cinsel iliski

Yanlıştır. ayak üstü yediğin dandik bir yemeğe benzer, sadece karnını doyurmak için hemen yersin, hiç bir tat alamazsın. Bunun içinde öyle bir adet karşı cins falan lazım değildir. Mastürbasyon ile öğünü geçiştirebilirsin.

hepar çılgınlığı

Kusursuz bir örgüt olmayabilirler fakat günümüzdeki diğer oluşumlara bakıldığında desteklenmesi gereken bir partidir.

the black keys

son zamanlarda keşfettiğim, şarkılarını dinlerken nasıl bir kafaya sahip olduklarını merak ettiğim, aşmış gruptur. The Lengths şarkısını duyanlar albümlerini temin etmek isteyeceklerdir.

türk esnafının hareketleri

Kapalı çarşı esnafı diye tabir edilen türü en fırlama ve en belirgin türüdür. Kaldırımdan yürüyen insanlara aldırmadan dükkanın önünü tazyikli suyla temizlemek gibi bazı kötü alışkanlıkları vardır. Rahat, girişken adamlardır. Muhabbetlerinin lezzeti bambaşkadır.

12 haziran 2011

Türkiye'de bir genel seçimin daha yapılacağı gün olması sebebiyle alkol tüketmenin yasak olacağı gündür.

güiza formasıyla dolaşan insan

Hala dolaşıyorsa ses edilmemelidir. Belki komşunun çocuğuna küçük falan geliyordur da ona verilmiştir. Yokluktan giymiştir garibim.

türkiye ye şeriatın geldiği gün

Diğerleri de benim gibi yaşasın diye tutturan zihniyetlerin beklediği gündür. Her şeye rağmen asla yaşanmayacak bir gündür. Gelmesini bekleyenlerin daha çok bekleyecekleri gündür.

kedi

Gece ses duyulduğunda üzerine bok atılan yaratıktır. Üstelik bide nankör olarak nitelendirilmiştir. Aslında çok sevilesi bir yaratıktır. Kemik ve kas yapısı hayranlık uyandırır.

mühendis vs 25 senelik usta

Yeni mezun olmuş bir mühendis ise;

Mühendis: Olup biteni anlamaya çalışıyordur. Fakat burnu havadadır. her türlü dalgaya açıktır farkında değildir. "Bide bunlar 4 yıl okul okuyor" diye dalga geçilir.
25 senelik usta: Biz ne mühendisler gördük havasındadır. Haklıdır. Sallamaz.

iş hayatına adapte olmuş bir mühendis ise;

Mühendis: Her türlü şekillere girer. Hafif yavşaktır. Yetkisini sonuna kadar kullanır. Ustanın geride bıraktığı 25 yıl umurunda değildir. Her şeyi bildiğini zanneder.
25 senelik usta: Biz ne mühendisler gördük havasındadır. Haklıdır. Fakat canı sıkılmıyor değildir.

akp ye oy vermeyi düşünen işsiz üniversiteli

Hak etmiştir, işsizdir, işsiz kalacaktır.