bugün

gönül karakteridir yüzüne yansımaz bazen, "çok gördüm" diyen yaşlı bakışlara çocuksu bir tebessüm kadar sıcaktır sessizliği. samimi değilsen, iyi insan rolünde kötü bir karaktersin samimi duyguların dengesinde. yine de her şeye rağmen yaşa ve yaşat.
sadece insanlar için değildir. eşyanın da samimisi var; samimi ayakkabılar var mesela.
sonra samimi gömlek; ona göynek de dersiniz. samimi şarkılar da var ama hisli göynek yok bu benim hissim.

edit: elimize yeni ulaşan bir açıklamaya göre samimi ayakkabı çarıkmış.
ben niye böyle oldum ya ?
her insanda doğru algılanmayabilen bir $ey.
Samimiyet, bir arkadaşının evine gittiğinde facebook'a girerken bilgisayarın kullanıcı adını hatırlamasıdır hacı. Sevin o insanları !
birçok insanın ortak sorunudur, güvensizlik duygusunu yüceltir.
fotoğraflarda olmayan şey.
2013 itibariyle her insan da bulunmayan duygu.
herşeyi anlatır bir yiğitözgür karikatürü:
dükkan sahibi 1: ds1
dükkan sahibi 2: ds2
sade vatandaş : sv

ds1: hoşgeldiniz kampanyamız var. şimdi alın, ekimde ödeyin...
ds2: hoşgeldin, bizde kampanya yok. şimdi alırsan ekime, almazsanız s.kime kadar ödeyin.
sv : (ds2'yi gösterek) siz biraz daha samimi gibisiniz.
ds2: elbette y.rraam *
herkesin beklediği, ama çoğunun karşıdakine veremediği dir. maalesef.
(bkz: samimiyetle kendime acıyorum) .
bir gülücük bile ölçü olabilir!
modern dünyada en çok ihtiyaç duyulan hededir.

kapitalizm ile her şeyin paraya evrilmesi, büyük şehirlerin insanı iyice içinde eritmesi ile özlemi çekilendir.

elzemdir.
bazen bir selam ile anlaşılabilen duygu durumudur.

(bkz: bazen bir kelime)
insanı güvende hissetiyorsa gerçektir.
saflık ve temizlik duygusunu anımsatıyor bana nedense. gözlerdeki o tertemiz bakış. her daim yanında olur bu duygu bir kişide varsa. bilin ki şanslısınız. bilin ki şu dünyada değeri unutulmuşların arasında bir hazine buldunuz. dostluğun, arkadaşlığın, aile her türlü ilişkideki en temel ihtiyaç velinimetimiz.
içten olunduğu takdirde 10 dakika da var olan duygudur.
karşındakine söylenilen değil, hissettirilendir, samimiyet. içinde saygı olmayanı ise samimiyetsizliğe doğru sürükler insanı, herşeyin fazlası zarar gereği. ölçülü olabilmek çok önemli.
Sahilde kızlı erkekli toplanıp gitar çalanlarda bulmadığımdır.
karşıdaki kişinin burnundan akan sümükten tiksinmemektir.
arkadaşınla aynı bardaktan su içmektir......................
insandan insana değişendir. her insana aynı samimiyetle konuşulmaz. her insan da size aynı samimiyeti göstermez.
Olmayandır.
Olması ümit edilendir.
görsel
Dozunu aşınca boka saracak hadise.
açık sözlü olmaktır.
güncel Önemli Başlıklar