1. 1.
  fight club'tan sonra bi süre herkesin kullanmaktan ziyade imalata geçmek istediği temizlik maddesi.
  11 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  maddesel olarak bazik özellikte.amaç olarak temizlik için kullanan.genelde kalıplara dökülerek şekillendirilen.ele kayganlık hissi veren* temizlik maddesi.
  (bkz: arap sabunu)
  1 ... baadir
 3. 3.
  hitler'in insan esanslı versiyonunu da ürettiği rivayet edilen temizlik maddesi.
  5 ... sıçtırtma lamasına
 4. 4.
  laboratuvarda sabun yapmak için; 50 ml 5N Sodyum Hidroksit (NaoH) ve 50 ml su ısıtılır ve 900g bitkisel yağ bu karışımın üzerine dökülür. bir saat süreyle sürekli karıştırılarak kaynatılır. bir saat sonra 75 ml Naoh çözeltisi ilave edilir. bir saat daha karıştırılır. ( sürekli bek alevi altında çalışıyoruz ) 100 ml su katılır ve gerekirse ısıtma sırasında buharlaşan suyun yerine bir miktar daha su ilave edilebilir. bir saat daha geçtikten sonra 250 ml daha su katılır ve homojen bir katı elde edilinceye kadar yaklaşık 2*3 saat kaynatmaya devam edilir. bundan sonra kuvvetlice karıştırılarak 2-2,5 litre sıcak su katılır. böylece saydam macunumsu bir kütle elde edilmiş olur. son olarak kaynama sıcaklığında 100gram kadar tuz katılır ve bir gece kendi halinde bırakılır. ertesi gün katı sabun kütlesi, altındaki bazik kalıntıdan yıkanarak kurtarılır ve uzun bir süre kurumaya bırakılır. sanayide bu işlem genellikle plakalar üzerine sermek suretiyle yapılmaktadır. bu şekilde elde edilecek sabunu, bulaşıklarınızı yıkarken denemenizi tavsiye ederim. oldukça güzel sonuç vermektedir. isteğinize göre esans ilave ederek ( ilk başta ilave etmelisiniz) kokulu sabunlar da elde etmeniz mümkündür. şekilli kalıplardan kullanarak da kurutabilirsiniz. *
  6 ... coincidental magic
 5. 5.
  temizlik malzemesi.
  (bkz: sıvı sabun)
  (bkz: beyaz sabun)
  ... asiti kaçmış kola
 6. 6.
  yag asitlerinin sodyum ve potasyum hidroksit tuzları ile verdiği reaksiyon sonucu oluşan ürün
  1 ... no promise
 7. 7.
  banyoda temizlik harici farklı amaçlar içinde kullanılabilir...kayganlık hissi verir
  6 -1 ... nomercy_
 8. 8.
  elde kayganlık vermesinin sebebi bazik bir madde olmasıdır.
  (bkz: baz)
  (bkz: asit)
  1 -1 ... move!rat
 9. 9.
  yağ ve alkali hidroksitlerin reaksiyonu sonucu oluşan madde.alkali baz olarak sodyum hidroksit kullanılırsa katı sabun oluşur.
  ... abukprenses
 10. 10.
  egeliler halk arasında kostik diye bilinen potasyum hidroksitle zeytinyağını kaynatıp zeytiyağlı sabunları yaparlar.
  1 ... maruska