bugün

entry'ler (4013)

nasıl hissediyorsun

Seni zihnimden yazıya dökmek seni olası bütün gerçekliklere taşımak istedim.

nasıl hissediyorsun

Buz mavisi gözlerine bakıyorum.beni nasıl bulmuş olabilirsin ,beni neden çağırdın diyorum, konuşmadan konuşuyoruz,ölülerin diliyle. Oysa ölüler sadece rüyalarda konşabilirler, sen beni uyanıkken buldun. Her şeyi bildiğini biliyorum, sen artık dünyada var olmayan bir kavmin son bilgesisin.

nasıl hissediyorsun

Çok uzaklarda bir çölün kızıl kumullarında, zaman zaman ortaya çıkan antik bir harabenin içindeki kumların üstünde oturmuş ve sırtını kerpiç duvara yaslamış bir varlığın koyu renkli parşömen cildiyle tezat oluşturan cam mavisi gözlerine bakıyorum,aklımda hep o var.

bu ülkede yaşamam için bir neden söyle

Bir savaşçı yaşamak için nedene ihtiyaç duymaz, hiç pes etmez. Sana bir savaşçı olmadığını düşündüren şey nedir,önce o nedeni bul.

paradan daha önemli bir şey yazın

Dürüstlük.

müslüme nin dedesinin babası çıkması

Lut kavmini fersah fersah aştığımızı gösterir. Umarım sonumuz o kavim gibi olmaz.

atlantis

Sulara battığı iddia edilen uygarlık. Gerçekte tam tersi olmuş, sular çekilmiştir. Bu uygarlığa karşı kullanılınan silah suları kurutmuş atlantisi yerin dibine batırmıştır. Denizin altında değildir.

foundation

Abartılı dandik dizilerle ünlenen apple ın hernasılsa ve büyük ihtimalle rastlantı eseri olarak yaptığı ilk başarılı dizi.

star warsta gelişmiş dırnak makazı olmaması

Tübitak gibi kurumları olmadığındandır.

demerzel

Foundation dizisinde imparatorun ölümsüz yardımcısının adı.

Gerçek bir imparatorun var olduğunu ve bir demerzel yarattığını düşünerek soruyorum;
Demerzel seni öldürmeye karar verecek, o zaman ne yapacaksın?

avrupa birliğine girecemiğimize inanıyormusunuz

Başlığı açanın yazar olduğuna inandığım kadar.

hoşlandığım kızı kaçırdım aşık oldu ne yapmalıyım

Kaçan balık büyük olur lafını doğrulayan başlık.

gerçek sultan ın karşısındaki edep

itaatkar olmak pek de edeple ilgili değildir, enişte öyle diyo.

hiçbir kız için çabalamayan erkek

Yalnız kalıp tek başına ölecektir,cesedi kokacak,en iyi ihtimal kediler onu yiyecektir.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

You tube da video izliyorum,adam konuşuyor,öyle bi an geliyor arkadan kara kedi geçiyor,konuşma zihnimde bozuluyor,gerçeklik dali nin saati gibi konuşma masasının üstünden aşağı eriyip sarkıyor. Kedi kayboluyor, adam hiçbir şeyin farkında değil,konuşuyor,konuşuyor..

başka gezegende insana rastlamak

Tekamül edememiş bir canlıyı görüp dehşete düşme sebebidir. Belki bu insan denen canlılardan kurtulmak için Bi galaksi yol aştık,ne malum.

babayla iletişim kuramamak

Babanın iskelede olduğunu gösterir. Babanın evlatla iletişim kuramaması daha iyidir. Size dingin bir huzur verir, sanki babanız bir zaman aralığında Ölmüş gibi.

abd nin dünya efendiliği bitti

Güç taraf değiştirmemiştir, varolan güç başka bir güç tarafından yok edilmiştir,dolayısıyla başlık doğrudur.

suriyeliler benim kandaşım ve din kardeşimdir

Gereksiz bir söylem. Suriyeliler savaştan önce ülkelerindeyken esad ın korkusundan sokakta yürürlerken başlarını bile kaldırıp kimseye bakamazlardı, her yerde büyük bir korku hakimdi. Süt dökmüş kedi gibiydiler.

Şimdi bakıyorum maşaallah özgürlüğü buldular, liderimizden de korkmuyorlar,oh ne güzel dünya.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Film sitelerinde filmden önce Yayınlanan bettilt şarkısı. On numara şarkı,bence yılın en güzel şarkısı.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.