bugün

https://www.reddedildim.com/oneitis-sendromu

https://www.oneitis.com/r...cmaligina-inanan-insanlar

http://erkekadam.org/tag/oneitis/
Benim için ruhumuzun farklılıklarını en iyi tamamlayan eştir. Benimle aynı olsa zevkli olmaz zaten. Ruh eşi ruhumuzun aradığı eştir. Geldiğinde zaten anlarsınız. O arayışlarda olan ruhumuzun sığınacağı bir liman...
ejnebilerin soul mate dediği hadise... yani ruh eşi, biraz daha orta doğu tarzı tanımlayacak olursak "diğer yarım" denen olgu.

var mıdır böyle bi şey peki gerçekten, yoksa abartılmış bir sinematografik kavram mıdır?

cevap: evet vardır. vardır ve herkes için bu tek kişidir.

hani şu "hayatta sadece 1 kez aşık olursunuz" geyiği vardır ya, yalan o inanmayın. hayatınız boyunca 1'den çok kişiye ve hepsine de ciddi şekilde aşık olabilirsiniz, bunun herhangi bir sınırı yoktur amaaaa ruh eşiniz sadece 1 kişidir. ve fakat ne yazık ki o kişiyi bulabilen insan sayısı çok azdır.

birini sevmek, aşık olmak, bir ilişkiye başlamak, onu yürütmek ve sonunda evlenmeye kadar gidecek yol ciddi bir mesai gerektiriyor madden ve manen. bunu doğru kişiye harcamak çok önemli, o yüzden burada ruh eşi klişesi devreye giriyor.
evet bu bir klişedir ama değerli bir klişedir.

peki o kişiyi bulduğumuzu nasıl anlarız?

bunu anlamak için bi şey yapmaya gerek yoktur zira o kişiyle karşılaştığınızda onun ve onunla yaşadığınız şeyin daha öncekilerden çok farklı olduğunu iliklerinize kadar hissedersiniz. çünkü o kişiyle yaşadığınız şey onu sevmenin, arzulamanın, aşkın ve seksin çok ötesinde ruhsal bir bütünleşme halidir.

öyle bir bütünleşmedir ki bu, bir yerden sonra düşünce gücüyle bile iletişim kurabilir hale geldiğini görürsün ve bunun şaşkınlığını atmak epey bir zaman alır. fiziksel dünyada metafizik bir deneyim yaşamanın sarhoşluğunu yaşarsın.

bu deneyimi yaşamış ve yaşıyor olan insanlar dünyanın en şanslı insanlarıdır. sonu mutlu bitse de bitmese de o hissi yaşamak bile insanı bambaşka biri yapar. çünkü o andan sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır senin için.

bu ruhani değişim bazen zorlayabilir insanı, o kişiyi kaybetmek büyük bir travma yaratabilir ama günün sonunda emin olun ki o hissi 1 gün bile yaşamak her şeye değer.
siz yine de ruh eşinizi bulduğunuzda ki bu çok düşük bir ihtimaldir, onu kaybetmemek için elinizden geleni yapın. çünkü bir daha herhangi başka biriyle aynı şeyleri yaşama şansınız olmayacak.

Ve tekrar ediyorum o kişiden 1 tane daha yok.
hop... aydınlatmaya geldim herkesi. yok öyle bir şey sağdan devam et.
anlamsız bir hayalin tanımıdır bu başka bir şey değil.
Ruh eşi olmak alttan alma sanatıdır.
Sizi sizin gibi anlayan kişi.
"Ruh eşi varsa bile bulunan bir şey değil, yapılan bir şeydir. insanlar tanışır, birbirlerinden hoşlanır ve sonra emek verip bir ilişki inşa ederler."

The Good Place
benim ki kayboldu galiba çünkü beni bulamıyor.
Ruh eşi diye bir şey yok.

Olsa bile bu benim lan dersiniz ilgi çekici olmaz.
Gerçekliği ispat edilemeyecek masalımsı bir inanış.

En azından benim ruh eşim yok. Belki de ben ruhsuz biriyimdir. O yüzden buna inanmama gerek yoktur.
Önce ruhumu bulmalıyım...
Ortak sevilen şeylerin insanlar arasındaki ilişki bağlarını sıkılaştırması dünyanın en güzel hislerinden biridir. Etrafınızda birlikte sıkılmaktan bile keyif aldığınız insanlar varsa beraber geçirdiğiniz zamanların kıymetini bilin.
Öyle bir dönemki insanlar birbirinin hic bir eşi olmamak icin büyük caba gösteriyor. Az bir yakınlaşma olsa hemen bir mesafe koyma çabası. Yaralardan mı, korkudan mı, rahatlıktan mı neden bilmiyorum. Bir tükenmez kalem kapagı kadar yokuz kavusamıyoruz.
bazıları için asla olmaz. ancak yakışıklı ve uzun boylularla tatlı suratlı düzgün fizikliler bulmakta sıkıntı çekmez. onlardan bize sıra gelmediği için biz bulamayız tabi.
ruh eşi diye bir şey yoktur. olsaydı bazı ilişkiler kusursuz olurdu.
Öldü herhalde ya da benim ruhum eşi ve benzeri yaratılmadı.
çok çok sene evvel vardı böyle biri.
kesinlikle o, oydu. sahiciydi!
tamamen o, oydu.
sonra basit birşeyler oldu...
sonra bir gün kayboldu...
çok seneler sonra ''altın vuruş''la kendi kıyametini koparttığını duydum.
(....)
ona dair herşey diri ve ebedi bende.
ama kıymeti yok.
hangi meslek dalının bize armadağı bilmiyorum ama bunu arayıp bulmak için nice cengaverler telef oldu, nice aslılar keremine kavuşamadı.

zaten insanın bire bir kendisiyle aynı özelliklerde olup zıt cinsi olanı araması kadar da saçma şey görmedim ben hayatımda. hayat çeşitlilikle güzel.
görsel
Arayarak bulamazsınız, tesadüfi bir karşılaşmayla bir anda hayatınıza giriverir.
benim ruh esim soyle biri:
gulmek guldurmek en sevdigi sey. neseli, pozitif biri.
romantik biri. suprizler yapmaya da bayılıyor.
melankolik bir damarı da var. ara sıra getirin jiletleri seklinde arabeske baglıyor, varolussal sancılar cekiyor. ihih.
seyahat etmeye bayılıyor.
sevismeyi cok seviyor ve iyi sevisiyor.
bir kitap dunyası var.
güncel Önemli Başlıklar