bugün

inandığım ama bulacağıma veya onun beni bulacağına dair umudumun olmadığı insan.
öyle biri varsa lütfen artık beni bulabilir mi ? ben yoruldum da artık aramaktan.
Ruh eşleri geçmiş yaşamlarda bir çok ilişki türü yaşadıkları için birbirleri ile önemli tamamlanmalar yaşayabilmektedirler. Geçmiş yaşamlarda birbirlerine anne, baba, kardeş, evlat, dost, düşman, sevgili, arkadaş, yoldaş ve daha bir çok şekilde karşılaşmış olabilirler. Bütün bu deneyimler hayat bağının kuvvetlenmesini sağlar. Böylelikle ebedi hayata yaygın bir ilişkinin içinde yaşanan karşılaşmaların muradına ermesini gözetmek doğru bir anlayıştır.

Bu karşılaşmalar bir çok şekilde evrene de hizmet edebilmektedir. Ayrıca ruh eşleriyle yaşanan ilişkinin karakteri dönüştürücü ve farkındalık açıcıdır. Değişimler ve eşik geçişleri söz konusudur. Geçmiş yaşamlara dair bir bağın olması ömürün ötesinde ebedi hayata dair bir farkındalık getiriyor ve ruh eşleriyle olan ilişkiler de bu boyutta bir takım çözümlere ve yaklaşımlara ihtiyaç duyuyor. Tam özgürleşme yolunda olan birisinin geçmişten yüklerini temizleyip kapatması fiziksel ölüme hazır gitmesi için önem taşır. Çözümlenmemiş durumlar vücutta ağrılar, seğirmeler, kronik hastalıklar ve duygu durum bozuklukları oluşturabilir. Bunların karmik bedenden temizlenmesi ölüm ötesindeki yaşam için önem teşkil etmekte.
insanlar tarafından olduğuna inanılan birbirine benzer karakterleri , ortak zevkleri olan kişilerin bir araya geldiklerinde kullandıkları cümleden yer alır. ''ruh eşimi buldum''.

(bkz: Ben inanmıyorum yok öyle bir eş)

(bkz: zaten psikolojim bozuk açmayın böyle başlıklar)

(bkz: gözgözeydik diz dizeydik ruh eşiydik)
Ortak özelliklere sahip insanların birbirini bulamamasidir. Ben buldum.
görsel
yoktur.

şöyle saçma sapan ergen romantizmi ürünü şeylerin gazına gelmeyin.
ruh eşi genel olarak "senin aynın" olarak yorumlanır.

ama bence ruh eşi; iki zıt zevklere sahip insanların, birbirlerini üzmeyecek şekilde hareket etmeleri ve yaşamalıdır. ancak o zaman ruh eşinin varlığına inanılır. senin aynın ya ikizindir ya da eşin olamayacak kadar uzak birisi.
Birbirinin eksiğini tamamlayıp bir bütün olmaktır. Aynı şekilde düşünüp, aynı karaktere sahip olmak gelişmeyi kilitler.
(img:#1480397)
Seninle ruh eşi olalım mı cici çocuk? Diyerek evlenme teklifi edip komple eşim yapabilirim eşidir.

En güzeli gel evlenek demek sanırım.
Beden güzelliği için terketmeyendir. çünkü ruh eşidir o . Ruhun güzelliği önemlidir onun için.
Üzgün olduğunda, keyifsiz olduğunda, suskun olduğunda, kendi kendine anlam veremediğinde "neyin var?" Diye sormayacak ruh eşi. "Anlatsana ne oldu?" demeyecek. Gelecek, yanına oturacak, yanağına bir öpücük konduracak, başını omuzuna yaslayacak, sizinle beraber dakikalarca susacak!
Siz değil ruhlarınız konuşacak...
Böyle bir ruh eşi...
(bkz: saçmalık)
insanlar ruh eşinin mükemmel uyum olduğunu düşünür ve hemen hemen herkes onu bulmak ister.
Fakat, gerçek ruh eşi; seni hayattan geri koyan şeyleri gösteren bir ayna, seni hayatını değiştirebileceğine dair farkındalığa kavuşturan kişidir.
Gerçek ruh eşi, muhtemelen hayatın boyunca tanıyıp tanıyabileceğin en önemli kişidir.
Tüm duvarlarını yıkar ve seni hayatın içinde uyanık tutar.
Ruh eşinin amacı; seni bir güzel sarsmak, egonu biraz yıkmak, sana engellerini ve bağımlılıklarını göstermektir.
içeri yepyeni bir ışık sızabilsin diye kalbini biraz olsun kırmaktır.
Sana, hayatına dair kontrolünü öyle kaybettirir ki değişimin kaçınılmazdır.

alıntı.
görsel
Kapitalizmin yalanlarından biri daha.
ruh eşim yoktur benim. Eşsiz bir ruha sahibim. veya halk dilindeki adıyla anormal de diyebilirsiniz.
Ruh öküzüdür o .
Çok zordur bulmak bulunca da kaybetmek. Bence herkesin bir ruh eşi var. Onu bulmakta mesele lakin bulmakta güçlük çeker her bünye.
umarım vardır ve buluruz yoksa ölüm....
Bence ruhun eşi o ruhun aynası değil, o ruhun eksiklerini tamamlayabilendir. En azından Benim ruhumun eşi öyle. Ben de ne yoksa o’nda. O’nda ne yoksa ben de var. Mesela o sucuk sever ben menemen.
Ama ona Afyon dan sucuk getirtirim.
O da sırf menemen için çakallı ya götürür istanbuldan.

Ruh eşini bilmem de, eşin ruhu böyle olur.
"ruh eşi " bir şehir efsanesidir. yok öyle bir şey.
bulmak değil de bulduktan sonra kaybettiğinizde tekrar nasıl kazanırsınız bunun cevabının verilmesi gerek.
Şimdilerde anlaşabileceğin bir insanı bulmak bile çok zor. bu yüzden ruh eşini bulmanın imkansız gibi bir şey olduğunu düşünüyorum.

Edit: sonuç olarak ruh eşimi bulcamm diyep de vaktinizi boşa harcamayın.
hayatı beraber yaşayacağınız insan. hayatı dahada anlamlandıran kişi. 33 senedir bulamadığım özel insan.

(bkz: nasıl saklandıysa artık)
güncel Önemli Başlıklar