1. 1.
  1967'de Jann Wenner ve Ralph J. Gleason tarafindan kurulan müzik ve popüler kültür dergisi.

  7 Mayis 2006'da dergi, 1000. sayisini yayinladi. Derginin kapaklari cok ünlü ve prestijlidir.

  Bu aydan itibaren Türkiye'de de yayinlaniyor. **
  ... aftermath
 2. 2.
  temmuz ayından itibaren türkiye'de de yayınlanmaya başlayan çok kaliteli bir müzik dergisi.Bu ay ki sayısını kapağında depeech mode yer alıyor. Ayrıca RHCP,Thom York.Bob MARLEY hakıında arşiv niteliğini taşıyacak yazılar ve nil karaibrahimgil, nejat işler,cezayala yapılmış röportajlar mevcut
  ... sweetjoliee
 3. 3.
  eski adıyla spitney bears yeni adıyla üç nokta birin solisti melis danişmentin yazar oldugu müzik dergisidir.
  ... sephrenia
 4. 4.
  türkiye de yayınlanmaya yeni başladı ama bence türkiyenin en iyi müzik dergisi ama her sayfasında blue adlı grubun resim röportaj vb si olan derginin * tikky okurlarının pek beyeneceğini sanmıorum ha birde bunlar türkiyede de olsa ingilterede de olsa fizanda da olsa derginin led zeppelin e bi kasıtları var herksin bildiği gibi örnek verecek olursak ağustos sayısında ölmeden önce gitmeniz gereken 50 konser listesini ne kadar gerçekçi bulsam da roger waters veya pink floydadıyla dağılmış olan efsane grubu yazarlarken başka bir efsane grup olan led zeppelini en azından robert plantveya jimmy pagekonseri yazılmıştır...
  ... wanderer
 5. 5.
  tanimi için pek çok sey yazmak gerekiyor;birincisi tiraj olarak düsünmeyip kalitesi olarak baktigimizda en büyük rakibi roll ancak onun gibi siyasi degil(tabii ki nasil olsun basinda turgay ciner var, büyüklerimiz kizmasin korkusu)diger taraftan yazilar ve düzenlenisi bile hemen yabanci bir dergi oldugunu belli ediyor.agustos sayisinda gidilmesi gereken 50 konser listesine zorlamalarla türkiye ye gelecek ya da gelmis gruplari sokusturmalari piyasaya göre hareket edecegine isaret ediyor.tahminimce birkaç yila kadar turgay ciner'in de katkilariyla popüler kültürün esiri olur.
  1 ... seybn
 6. 6.
  ekim sayısının içinde oldukça kapsamlı bir bob dylan yazısı bulunmaktadır.
  ... kenjin
 7. 7.
  aralık sayısındaki iklim bombası adlı araştırma yazısı ile oldukça dikkat çeken, diğer bir taraftan da çok kapsamlı bilgilerin yer aldığı dergi. türkiye de çıkmış yerli dergilerden sanırım daha iyi olacağı kesindir. türkiye satış fiyatı 4 ytl.
  ... no promise
 8. 8.
  31 ocak saat 22:00 dergiyi sevenler, okuyanlar, yazanlar, çizenler, dergiye konuşanlar, henüz konuşmayanlar indigo'da buluşacağı öngörülmüş. gecenin grupları neon ve sakin imiş. dergi editörlerinden alper bahçekapılı dj kabininde bulunacakmış. sürpriz canlı performanslar olacakmış. biletler biletix de imiş.
  ... vera
 9. 9.
  mayıs 2007 sayısında kapağını ve cok hos yedi sayfasını pink floyd'a ayırması kacırmama sebebi olan dergi.

  ayrıca (bkz: yiğit özgür)
  ... lazycat
 10. 10.
  (bkz: rolling stone a gore dunyayi degistiren 40 sarki)
  ... ditty