bugün

penguen dergisi çizeri.
karikatürler adlı bir de kitabı vardır.
çizer ikinci kitabını bir kaç sene sonra çıkarmayı düşünmektedir. çıkarmayı planladığı kitabında hikayelerede yer vermeyi düşünmeden de edememektedir
kara kaş, kara göz bir yigittir.gözüne de kaşına da kurban olunasıdır.özgürce yazıp çizdikleri de takdir edilesi,her perşemde, penguenden okunup, yarılılasıdır. *
güldürürken öldüren sahsiyettir,

- tuzağı hazırladım komutanım!!!
- aferin!.. iyice gizleseydin!!
- ilerde bi öküz vardı onun altına kurdum!!
- o niye lan?!!
- öküzün altında tuzağı aramazlar diye düşündüm!!!
- kappow!!!
persembe gunleri penguen i daha dumanı üstündeyken almamizi zorunlu kilan süper komik sahsiyet.
bankacıların forward karikatüristi.
(bkz: selçuk erdem)
(bkz: erdil yaşaroğlu)
turkiye'nin en cok yaran,kopartan cizeri.
farklı bir karikatür anlayışına sahip ve çok kaliteli çizen ve yazan (bkz: karikatür baloncuğu) şahsiyet. hastasıyız.
çağrışımı kullanarak insanları kendinden geçiren pala bıyıklı şahsiyet.okumaya başladın mı müptelası olursun.
en iyi mizahi yazar..dayımlar sözlügü okunmaya deger..
genelde boynu olmayan direk surattan başlayan kafalarıyla ünlü karakterler çizen şukela çizer.
karikatürlerine öldüğüm süper adam.penguen alma sebebim.ayrıca bozuk morale çok iyi gelmektedir.
Haftanın her günü taksim istiklal caddesinde alelade bir köşede görebileceğiniz, enteresan tipi ile zaten gözden kaçma şansı olmayan, penguen dergisinin tatlı mı tatlı, şirin mi şirin çizeridir..
tum alacakranlik garabetimle herkesin yere goge sigdiramadigi bir elemani itin gotune sokmaktan haz aldigimi yineleyecek olacagim, yine nefret edilecek, yine burun bukecegim, kusura bakmasin severleri.

mizahi olarak incelikli bir zeka sahibi olsa da, beni ne kendi parodisine inandiriyor, ne de yaptigi karikaturlerle bellegimde karakterli bir resim biraktirabiliyor. ama kaligrafik dizelerde hakikaten number bir. bir karika ustasindan cok, iyi bir mizah adami diyebilerim.
olay budur.bu adam mükemmel ötesi.

(img:#223233)
saçı ve sakallarıyla samuraylara benzettiğim çıktığı bir programda günlük hayatta komik olmadığını söylemesiyle acaba götünden ıkına kıkına mı çıkarıyor bu esprileri diye düşündüren yazar/çizer.

trend olmuş biz de yazalım bi' karikatür diyaloğunu:

- ne kadar?
+ bu kadar...* seninki?
- mahallemizde travestileri istemiyoruz
uzun zamandır gordugum tartismasiz en yetenekli komedyen..
bir çizer olmasına karşın komedyen diyorum çünkü o bi güldürü ustası ve safkan bir komedyen,o zekaya sahip..
son zamanlarda duraklamış ancak yine de büyük bir yeteneğe ve zekaya sahip olduğunu düşündüğüm karikatürlerine bakanların istisnasız kahkalara boğulduğu deha. bir an önce güldüren karikatürleri ile aramıza dönmesini umut ediyorum. bir diğer versiyonu için (bkz: selçuk erdem) ve hatta (bkz: erdil yaşaroğlu)
penguen'i aldığımda onun sayfasına gelene kadar heyecanlandığım kişidir.ha niye ilk onun sayfasını açmıyorum,bi sebebi var tabi..o sayfaya gelene kadar bu hafta ne yapmış diye meraklanıyorum,heyecanlanıyorum (bkz: yeter abartma) * * * *
(bkz: küçük prens)
penguen dergisini alma sebeplerimden biri. mizahi zekasına hayran oldugum yüce çizer kişilerden

(bkz: selcuk erdem)
203 sayılı penguen dergisinde kendi bölümünü göremeyerek paniğe kapıldığım şahsiyet.
geç yaşta farkedilmesine rağmen kısa zamanda ustalaşan ilginç tarzıyla sevilen bi çizerimiz.karikatürler adlı bir de kitabı var. zifiri uzun saçlı kara kaşlı kara gözlü bir yiğidimizidir. çizdiği kısa boylu kalın bacaklı insan tipleriyle ve yoğun balonlarıyla güldürürken öldüren şahsiyet.gençliğinde ilginç dans yarışmalarında derece alan karikatürist. yeterince komik. seviyoruz biz onu.
http://www.etietieti.com/etidunyasi/roportaj20.asp
ciddi şekilde zeka seviyemi sorgulamama sebep olan karikatürist. ya ben çok aptalım, beynim basmıyor ya da espri algılayışım diğerlerinden çok çok farklı.

not: yanlış anlaşılmasın. çok güzel karikatürleri de var. ama abartıldığı kanısındayım.
ikinci en güsel diyalog yaratıcısı kişidir. bir numarayı biliyosunuz, ikinci bu işte...
güldürmekle kalmayan, güldürürken düşündürebilen, düşündürürken yarabilen yazar.
kendisi karikatürde bir idol olup penguen dergisi yanısıra milliyet gazetesinin hafta sonu eklerindede çizimlerini görmekte ve çok memnun kalmaktayız efenim...iyki varsınız yiğit beycim..yüzümüz regi insan..