1. 1.
  eski abd başkanı.
  -1 ... vernon sullivan
 2. 2.
  amerika tarihinin en büyük skandalı olarak görülen watergate nedeniyle istifa etmek zorunda kalan, onlarca masum insanın ölümünde henry kissinger adındaki ceset yaratma makinesiyle başrolleri paylaşan, kusursuz bir katil.

  watergate sonrası ortalığa saçılan konuşma kayıtlarını mezara girene dek saklamak için ciddi bir çaba sarfetmek zorunda kalan bu zat, dünya genelindeki barış ve silahsızlanma açılımına yöneltilmiş en ciddi tehditlerden biridir.
  1 ... louis cyphre
 3. 3.
  sean penn'in başrolünü naomi watts ile paylaştığı film.
  ... laedri
 4. 4.
  "en yüksek dağın tepesinde bulunmanın görkemini ancak vadinin dibine inmişseniz bilebilirsiniz" sözünün sahibi eski abd başkanı.
  2 ... micro cuts
 5. 5.
  Richard Milhous Nixon (d. 9 Ocak 1913, ö. 22 Nisan 1994). ABD'nin 1969-1974 yılları arasında görev yapan 37. başkanı. Aynı zamanda, Dwight D. Eisenhower'ın başkanlığı sırasında 36. başkan yardımcısı (1953-1961). iki kez başkan yardımcılığı ve iki kez başkanlık yapan, ve bu görevinden istifa eden tek kişidir. istifası, Watergate skandalının ortaya çıkışından sonra olmuştur.

  Durham'daki Duke Üniversitesi'nde hukuk öğrenimi gördükten sonra Whittier'da avukatlık yapmaya başladı.II. Dünya Savaşı'nın başlamasından hemen sonra, kısa bir süre için Vaşington D.C.'deki Fiyat Denetim Dairesi'nde çalıştı.Ağustos 1942'de donanmaya katıldı ve Pasifik Cephesi'nde görev yaptı.Terhis olduktan sonra Cumhuriyetçi Parti'nin adayı olarak katıldığı 1947 seçimlerini kazanarak Temsilciler Meclisi'ne girdi ve bu görevini 1950'ye değin sürdürdü.1950-52 arasında Senato üyeliğinde bulundu.Dwight D. Eisenhower'ın başkan seçildiği 1952 seçimlerinin sonunda başkan yardımcısı oldu.1960 başkanlık seçimlerinde, Demokratik Parti adayı John F. Kennedy karşısında yenilgiye uğraması ve 1962'deki Kaliforniya valilik seçimlerini yitirmesi üzerine siyasetten çekildiğini açıklayarak avukatlık yapmak üzere New York kenti 'ne yerleşti.

  1968'de Cumhuriyetçi Parti'nin adayı olarak başkanlık seçimlerine katılarak yeniden siyasete atılan Nixon, rakibi Hubert H. Humphrey'yi yenilgiye uğratarak başkan seçildi.Ocak 1969'da göreve başladıktan hemen sonra yabancı ülkelerdeki ABD birliklerinin sayısını azaltıp, bunun yerine küçük devletlere yapılan ekonomik ve askeri yardımları arttırmayı öngören Nixon Doktrini'ni açıkladı.Bu politika uyarınca bir süre sonra Vietnam'daki ABD askerlerini geri çekmeye başladı.iç politikada karşı karşıya kaldığı en önemli sorun enflasyon oldu.Nixon, Ağustos 1971'de enflasyonu denetim altına almak amacıyla uygulamaya koyacağı yeni ekonomik politikaları açıkladı.Fiyat ve ücretlerin sıkı bir biçimde denetlenmesini öngören bu politikaların yanı sıra ABD Doları'nı iki kez devalüe etti ve devlet harcamalarını kısmaya çalıştı.Ama, bütün bu önlemlere karşın enflasyon denetim altına alınamadı ve bütçe açıkları ABD tarihindeki en yüksek düzeye ulaştı.

  Yirmibir bir yıllık aradan sonra Şubat 1972'de Çin Halk Cumhuriyeti'ne giderek bu ülke ile ABD arasındaki diplomatik ilişkileri yeniden başlatan Nixon, aynı zamanda SSCB'yi ziyaret eden ilk ABD başkanı oldu.Mayıs 1972'de yapılan bu ziyeretin sonunda, ABD ile Sovyetler Birliği arasında nükleer silahların üretiminin sınırlandırılmasını öngören bir antlaşma imzalandı.

  1972'de rakibi Senatör George S. McGovern'ı yenilgiye uğratarak yeniden başkan seçilen Nixon'ın ikinci başkanlık döneminin en önemli olayı Watergate Skandalı oldu.Başkanın Yeniden Seçilmesi Komitesi (CRP) tarafından kiralanmış beş kişinin Demokratik Parti'nin Watergate adlı binadaki genel merkezinde yakalanmasıyla başlayan bu skandal olayların araştırılması sırasında büyüdü.Başkanın yakın çalışma arkadaşlarından bazıları da olayla ilgili suşlu bulunup mahkum olunca, Temsilciler Meclisi Adalet Komisyonu, Temmuz 1974'te Nixon'ın yargılanmasına karar verdi.

  Nixon 4 Ağustos'ta Watergate olayının gizlenmesi için çaba gösterdiği ve olayda sonraki birkaç günde içinde, FBI'nin (Federal Soruşturma Bürosu) olayı araştırmasını önlediğini itiraf etti.Bu açıklama nedeniyle hem Kongre, hem de parti içindeki desteğini yitirince, 8 Ağustos akşamı başkanlıktan çekildiğini açıkladı.Yardımcısı Gerald R. Ford 9 Ağustos'ta başkanlığı devraldı.Ford'un Eylül 1974'te Nixon'ı bağışladığını açıklaması kamuoyunda sert tepkilere yolaçtı.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Richard_Nixon

  (bkz: nixon doktrini)
  2 -1 ... mulayim
 6. 6.
  hollywood a epey bir malzeme çıkarmış insanlık ayıbıdır.
  (bkz: The Assassination of Richard Nixon)*
  (bkz: Nixon) *
  ... zitadam
 7. 7.
  bu güne kadar görevinden istifa eden tek ABD başkanı.
  1 ... linka
 8. 8.
  sahte aya inme videolarının fikir babası.
  ... selfless
 9. 9.
  abd'nin 37. başkanıdır. abd tarihindeki en büyük bütçe açıkları bu merhum zamanında yaşanmıştır. SSCB'yi ziyaret eden ilk ABD başkanı olmuştur. 1974'te watergate skandalı sonrasında istifa etmiştir. bu özelliğiyle istifa eden ilk ve tek abd başkanı sıfatını elinde bulundurur.
  1 ... doyoubelieveinlifeafterlove
 10. 10.
  "Başarı, sıkı çalışma ve iyi dinlenmenin birleşimidir" SÖZÜNÜN SAHiBi.
  ... nadya komanaci biricid bardo