bugün

UEFA kupası eleme maçında Galatasaray'ın Bologna'yı * yenerek kupanın dışına ittiği maçın sonrası hırçın bir italyan gazetecinin "maç bizim hakkımızdı,tek kale oynadık neredeyse,*" gibi laflarıyla ayar vermeye çalışırken Fatih Terim'in italyanca verdiği cevap.
sonuç önemli azizim, hatiyce'ye bakma neticeye bak. * anlamında italyanca söylem
1999 - 2000 sezonunda galatasaray uefa kupasi'nda bologna'yi eledikten sonra sanssizliklardan, adaletten ve hakemden sikayet eden italyan gazetecilere daha o zamandan italyanca öğrenmeye başlayan fatih terim'in verdigi cevaptir.

bu cevabin üzerinden bir kaç ay geçer ki galatasaray taraftarinin fark bekledigi 26 mart 2000 galatasaray fenerbahce macini fenerbahçe 1-0 kazanir. ayni fatih terim maç sonrasi adaletten ve sonucun haksizligindan bahseder. bu sefer cevap bir hafta sonra kendi üslubuyla, fenerbahçe tribünlerinde açilan pankartla gelir;

"resultante importante!"
(bkz: resultante 3 milyon 120 bin yetele)

di mi sinyor ?!
fatih terim ingilizcesi'nin yeni yeni zihinlere kazındığı, ingilizce konuştuğunu iddia eden bir şahsın konuştukları karşısında küçük dilimizi yutmaya yeni yeni alıştığımız, bizim bildiğimizi sandığımız şeyin aslında ingilizce olmadığını farkettiğimiz zamanlardı...

ne günlerdi onlar, ahhh ahh mazi gözümde canlandı bak şimdi...
''biz daha iyi oynadık onlar yendi'' diye zırlayanlar için bir hatırlatma. hatırladın di'mi?
ünlü italyan teknik adam sinyor terim'in sırf kafiye olsun diye bu şekilde telaffuz ettiği "önemli olan sonuç" anlamı amacı taşıyan bir slogan.
hoş gelmiş çıtır yazar, inşallah kızdır.
''il risultato è importante'' olması gereken fatih terimce söz öbeği.