1. 1.
  güzellikleri ve yakışıklı olmaları sebebiyle göz kamaştıran, hastaneleri defile alanına çeviren ilaç firmalarının temsilcilerine verilen isim.
  2 ... dr rocco amca
 2. 2.
  doktorların her türlü işine koşuşturmak zorunda bırakılan, yerine göre doktorların arabalarını yıkatan, yerine göre arabaların lastiklerini değiştirmek zorunda kalan insan.
  1 -2 ... kara
 3. 3.
  çoğu hastane ve sağlık ocağı baş hekimlerinin kıl olduğu insan çeşidi...bu tip insanlar jinekologların bile hasta muayenesi sırasında ellerinde çay veya kahve ile oturup bir yandan muayeneyi izler bir yandan da doktorla sohbet etmek suretli kafasını karıştırır ve kendi firmalarının ilaçlarını yazdırmak için ellerinden geleni yaparlar.ne kadar alakasız olursa olsun...
  2 -2 ... ulamemobahbi
 4. 4.
  ilaç mümessili olarakta adlandırılan meslek grubu..
  2 -1 ... spectracef
 5. 5.
  tahminimce cogu hemşire ve hekimin yolunu gözledigi fakat bütün hasta ve hasta yakınlarinin kil oldugu insan.zira doktorlarin ilaç şirketleriyle ilişkileri son dönemlerde iyice acıga çıkmıstır.öte yandan saatlerce sira bekleyen insanlarin önüne pat diye atlayip hakkını öyle veya böyle yemek sinir bozucu bir durum oldugundan ikinci önermemi destekler niteliktedir.
  ... unam
 6. 6.
  (bkz: tereciye tere satmak)
  1 ... riggo
 7. 7.
  fr.represant(e)
  ... pafküf
 8. 8.
  hocaların odalarının önünde birikip,kapı açılır açılmaz sinek gibi içeri dalan,yüzlerinden yapmacık gülümsemeleri eksik olmayan insanların genel adı.
  1 -1 ... witty
 9. 9.
  gayet şık ve tiril tiril giyinen takım elbiseli aslan gibi gençlerdir. Ellerinde laptop çantasına benzer bir çanta ve şirket arabalarıyla ordan oraya doktor peşinde koşarlar. doktorlara yıkama yağlama çekerler ama götü kalkık doktorların gözünde malesef üç kuruşluk değerleri yoktur.
  -2 ... gezenadam
 10. 10.
  doktor eşi bayanların korkulu rüyasıdır.
  2 ... elabebek