1. 1.
    Bir ürünü tanıtmak için yapılan tanıtım faaliyetlerinin tümü.
    4 -2 ... kirmizi merkep
  2. 2.
    (bkz: 2050 yilinda olasi reklam sloganlari)
    1 ... pulp fiction
  3. 3.
    hedef kitleye ulaşmak amacıyla kitle iletişim araçlarını kullanarak kitleye anonim mesajı vermeye yönelik faaliyetlerdir. reklam tek yönlü bir iletişim şekli olup teknik bir uğraştır.
    ... cell-im
  4. 4.
    Sektörde çok büyük paralar dönmesine rağmen,çalışanların genellikle ufacık maaşla yetinmek zorunda kaldıkları,yaratıcılık gerektiren,son derece eğlenceli meslek
    ... pucca
  5. 5.
    dizi ya da film izlenirken 2 dk ya bir konularak, insanı reklam arasında film izlenilio havasına büründürme durumu.
    1 ... deget
  6. 6.
    Fransızca'dan dilimize geçmiştir; satışları artırmak ana amacıyla tüketicilere mal, hizmet ve piyasa konusunda bilgi sunmak ve mala karşı ilgii uyandırmak için başvurulan bir pazarlama tekniğidir.
    1 ... brksbc
  7. 7.
    Reklam sözcüğü Fransızca haykırmak anlamına gelen bir kelimeden türetilmiştir.
    ... dilruba
  8. 8.
    (bkz: reklamların gerçekten alakasizligi)
    (bkz: yazarların kendi reklamını yapması)
    -1 ... sengitbalikgelsin
  9. 9.
    giderek büyüyen,eğlenceli görünen ama göründüğü kadar eğlenceli olmayabilen,herkesin "ulan,ne var ben de yazarım diyebileceği,hatta dediği ama azbucuk hakkında araştırma yapınca kazın ayağının öyle olmadığının (bkz: kazın gerçek ayağı) anlaşıldığı sektör...
    ... nickless cage
  10. 10.
    tanıtın amaclı kısa film veya kitle iletişim aracları yardımı ile yayımlanan tanıtım bilgileri.
    en geyik espriler bölümü.
    ... sercan yanaz