bugün

entry'ler (68)

kimseye etmem şikayet

sözler bu kadar mı anlamlı muzik bu kadar mı etkileyici olur dedirten hüzünlere garkeden bayıldığım bir eserdir.

çocukken yapılan saçmalıklar

sakızla uyuyakalmak. saclarını sabah kesmek.

ankara da eve çıkmak

okula yakın olsa iyi olur trafikte rahat edilir.Kurtulus da merkezidir tavsiye edilir.

coca cola nın verdiği harry potter bardakları

öğrencilik zamanımda bakkal bakkal dolasıp bardaklı cola aramıslıgım vardır. sansıma heryerde tukenmıştır.

hala içimde uktedir. fazla bardağı olan hayır sahıbı var mı

gone with the wind

kitabı da filmi de son derece akıcı, sürükleyicidir. Scarlet'in herşeyi yarın düşünürüm diyerek sallamama felsefesi taktire şayandır.

hatırla sevgili

"çemberimde gül oya" dizisi kadar güzel olacağına inandığım,ilk bölümünü çok beğendiğim dizi.

yirmilik diş

haberim olmadan * çıkmış dişlerdir. bir gün bir arkadaşın dişim ağrıyor, 20lik çıkıyor sanırım demesiyle farkına varılmıştır.

belletmen

yatılı okullarda bulunurlar, sabahın köründe sizi uyandırırlar, sürekli bir kontrol halindelerdir. arada sırada sorunuz olursa ders konusunda onu da cevaplarlar.*

anayurt

kayseri' de genelde öğrenciler kaldığı bir yerleşim merkezi.

her ortamda uyuyabilen insan

eğer ki bir öğrenci yurtta kalmışsa bu yeteneği edinmiş demektir, ışık geç saatlere kadar açıktır, odadaki elaman sayısı adedince sabahları açılıp kapanan, gıcırdayan dolaplar, bu kişilerin sürekli kapıyı da açıp kapaması anlamına gelir,konuşma,gürültü, geyik, kontrole gelen yurt görevlileri her daim mevcuttur.ama yine de uykusu olan öğrenci yatağının üzerine oturmuş onca insana rağmen bir köşede uyuyabilmektedir. öğrenci mezun olduğunda artık yeni bir de yetenek edinmiştir. hayırlı olsundur.

memur olmanın avantajları

gecenin bir körüne kadar ve haftasonları çalışmak zorunda değilsindir.

sigarayı bırakmak

- biliyor musun deget ben sigarayı bıraktım
- aaa cidden mii,superrr
- sadece 1 tane içtim bugün mesela
- hı hı iyi etmişsin?!

or

lojikte de sıklıkla kullanılır.

but

bütçe uygulama talimatının kısaltmasıdır. Devlet dairelerinde çok kullanılan bir terimdir.

hattori hanzo

adının biraz tuhaf olmasından dolayı karizması çizilmiştir zannımca ama yine kılıç ustası kılıç ustasıdır.*

kimyon

kısırın da yapı taşıdır. en sevdiğim baharattır. herbişeye alakalı alakasız kattığımdır.

iyipekimadem

iyi bakalım öyle olsun,anlamındadır.

ankara hayvanat bahcesi

9 gün önce bir pitonun kaçtığı halen de bulunamadığı hayvanat bahçesi.

başlığı açıp ardından zayi olan yazar

benim de başıma gelmiştir resmen şoktur, hayır başlığı açan ben değilim diye haykırmak istenir ama olan olmuş bi sürü kişi okumuştur. başlık başınıza kalakalmıştır.

unutulmaz masal replikleri

az gitmiş uz gitmiş dere tepe düz gitmiş.