bugün

adet olmak

hasta olmak

kabahatli olmak

gibi birtakım çirkin söz öbeklerinin alternatifidir.
Arveles, sıcak su torbası, papatya çayı, çikolata olmadan geçmek bilmez.

Sancı, sinir, sinir, sinir...

Sinir ve tekrar sinir. Herkesin batması, herkesle kavga etme isteği.

Belgesel izlerken ağlamak.

ilgi!
sözlük erkeklerinin iyi bildiğidir.
Adet yada aybaşı da denir.

Her kadının farklı günlerde oluyor tabi.
Bir takım dengesizlikler döngüsel düzeni bozabildiğinde ise adet günleri değişebiliyor.

Sözlük erkeklerini ilgilendirmeyen durumdur.
anlamadığınız, bilmediğiniz durumlara saçma sapan yorumlar yapıyorsunuz.

Herkeste ağrısı sancısı ayrıdır, kimileri neredeyse hiç ağrı çekmezken kimileri acıdan bayılıyor.
Zaten şiddetli ağrı yaşayanlar için bu kadınsal sorunların göstergesi olabilir önlem alınmalıdır.

Olağan adet sancıları için: ilk günlerde korse kullanırsanız ağrı geçecektik.
Yemek yemek, nefes almak, tuvalete gitmek gibi doğal bir durum olduğu halde, erkeklerin verdiği prim yüzünden abartılan durum. Siz okursanız onlar da yazacaktır, ne bekliyordunuz ki?
başlık sayesinde sözlük kızlarının regl olduğunu anlamış buna yakınen şahitlik etmiş oldum.
abartmayın. eşeğin bilmem neresine suyu kaçırmayın. olduysan oldun bize ne ?
bu sözlükte daha r demeden boşalan ergenler var. ayıptır.
kadınlarda görülen bu tip fizyolojik olaylara halkımızca gösterilen aşırı merak ve aynı zamanda konan tabu kisvesini anlayamıyorum.bunlar üzerinden yapılan bel altı şakalar,kızlardaki yüz kızarmaları (toplum öğretisidir)vb.oldukça saçma ve çağ dışı aslında. Regl de aynı kalp atımı gibi olağan fizyolojik bir süreç.Herkesin annesi yaşadı ve bir gün kızı da yaşayacak.Bu gibi konularda normalleşmeye ihtiyacımız var.
Nefret ettiğim olaydır. Sevgilinin itinayla önemli gün ve tarihlerde olduğudur çünkü. Bir etkinliğe gidilecek, planı yapmışım, herşey hazır, hop hatun iptal, bir gidiyorsun yanına kıvrım kıvrım kıvranıyor, 3-5 güne proje yetişecek, hop hatun gene iptal. işin kötüsü ortama gidiyorsun, yanyana görenler alışmış beraber gezmemize, nerede diye soruyorlar, hadi cevap ver, "benim hatun adet oldu, yatağın içinde acıdan dört dönüyor" de, yalandan nefret eden ben, başlıyorum saçmalamaya. Ulan 2000 senedir bilimi geliştiriyoruz, dünyanın yarısı aynı kanamadan muzdarip, daha çözümünü bulamadık meredin...
(bkz: Anavatanın kan ağlaması).
Yeri gelir ciddi tansiyon dusuklugune sebep olup insanı hastanelik edebilir.
Bayıltadabilir
bacaklariniz tutmayacak kadar sanci verebilir.
2 kere hastanelik gecmisim vardir bu sebepten.
yetmezmis gibi hamilelik sancisini da ceken kadindir.
Her sekilde ezilen kiymet verilmeyen canlı da kadindir.
kadin olmak hic anlayamayacaginiz kadar zor.
Aklıma yeni evlenen çifti görünce söylenen bir söz geldi (ne alaka bilmiyorum)

(bkz: bu akşam kan gövdeyi götürecek)

Aslında her ay yaşanan olayın abartılması. Kızlarımıza sabır diliyorum.
Ayrica varligi bir dert yoklugu buyuk bir derttir.
süreyya ayhan 2003 dünya atletizm şampiyonası'nın 1500 m finalini işte bu yüzden kaybetmişti.
hıncal uluç koşudan sonra "neden finalden sonraki güne geciktirilmesini sağlamadılar, ne kadar amatörler" demişti. ben ise geçen yıllara rağmen bu geciktirme işleminin nasıl olabildiğini hala öğrenebilmiş değilim.*
regl olunmaz regl yaşanır.

bu böyle değildi pardon, menstrual döngü.
gece gece güzel şeylerden konuşalım efendim edebiyat felsefe bilim tarih falan işte. (bkz: anarşi)
Doğurgansın da bize ne amk. Ben senin adetini reglini duymak zorunda mıyım? Erkeklerin işi belli çak geç, teferruata gerek yok.
bazen kafamı duvarlara vuruyorum..
nasıl bir şeydir yearabbim ya..
Hep merak ettiğim ve yaşamak istediğim olaydır.
sadece kadınların yaşadığı durum değil. hal ve davranış olarak birçok günümüz erkeğinde de görmek mümkün. tecrübeyle sabit.
anavatan kan ağlıyor denecek durum. Eksileyen arkadaşlar neyin kafasını yaşıyorsunuz bilmiyorum ama ayıplıyorsanız eğer gidin ötede oynayın e mi.
masaj ve ayağa koyulan sıcak su torbası kesin çözümdür.
Düşünün sizin kontrolünüz dışında her ay ortaya çıkan bir bela. Davetsiz misafir. Ortalık kan kıyamet gotürüyor ne korkunç.

Biz erkekler bu dertten müzdarip olanlara evet, ohhh canıma deysin çekiyoruz içten içe.

Ohhh ohhhh ohhhhh.

Her ay aynı dert
Aynı sıkıntı bizim hiç öyle bir sorunumuz yok.

Hahahahahaha. Götü boklular.
Ay ılık ılık akıyo şu an ve sanki felç olmuş gibi öylece yatıyorum yatakta. Özellikle Kasıklarım belim.. çok fena ağrı var. Sinirden erectora bağlayacak kadar gerginim şu an.. ve bağladım da.
Her ay başıma gelen bir şey. Beni yatağa çivilemiyor, ama ağrılar berbat.
Genelde evli olmadığı halde (nasil oluyorsa orasini bilemem)bekaretini kaybetmiş bayanların sancılı ağrılı geçirdiği hadise.

Onun bilimsel açıklaması var yazcam da yazamiyom. telden yaziyom annem de uyumadı hala basimda ketilla bekliyo isitip ustume sepcekmiş kaynar suyu can havliyle yaziyom yarin müsaitken eklicem.