bugün

yüzüne karşı neden doping yapma ihtiyacı duydun diye sorası gelir insanın. bizi hem sevindirmiş. hem de üzmüştür bu ablamız.
kendi ipini ceken gelecegi ile cekinmeden oynayan deli cesaretine sahip atletimiz...
koşucu bayan, aşk insanı. hayatımda atletizmin yeri yokken, bu kız ekranlarda çıkmaya başladığı zaman nedense arkadaşlarla birlikte tezaruhata başlardık, öyle cazibeli oldu atletizm ondan sonra. orkid sponsor olsaydı zamanında böyle olmazdı kızcağız demeden de kendimi alamıyorum.*
sidik testlerine karşıdır.hiç hoşlanmaz.
antrenör eşi ile birlikte memlekette başka ev kalmamış gibi rte'nin kendilerine hediye ettiği evde yaşayan üst kat komşumuz...***
insanın eşi'nin kendisini rezil de vezir de edebileceğinin göztergesi olan atlet.
devletten her ay, hala, onca para almasına karşın, müstakbel avrupa şampiyonası'na katılma hususunda 'yan çizen', üstüne üstlük 'kafamı kızdırmayın, beni onca ülke istiyor, giderim haa' demekten haya etmeyen türk sporcusu. eşi olacak spor adamının(!) 'işi' bunlar sanki...
5 yıl yarışmamış olan sporcunun tutupta beni kampa alın şampiyon olayım deyip para koparması akla mantığa uygun değildir. * , *
Bize ilk kez kosu dalında madalya denen zevki yasatan Türk kadınır bence saygı duyulmalıdır sadece basardıgı zman değil her zaman yanında olunmalıdır Her basarısından sonra reklamlara cıkarıp pohpohladıktan sonra en basit olayda yerin dibine gecirilmemelidir.örnek alınmalıdır keske baskalarıda basarabilse denilmelidir.Sahip cıkılmalıdır.Unutulmalıdır.
6000 nüfuslu korgun kasabasında doğup büyüyen, zamanında babasının traktörü ile yarışan atlet.
antrenör esiyle arasında sık sık hanım kos dialogu gecen atlet kisisi.
önümüzdeki dünya şampiyonasına katılmayacağını açıklayan milli atlettir. sebebi ise antrenman sırasında lifinin kopmasıdır.
hiç bi işe yaramayan fakat yalan söyleme konusunda üstatlığa kadar yükselen şahsiyet.türk dahi olduğundan iyiden iyiye şüpelendiğim bırakın atleti fanila dahi olamıyacak biri.
icra ettiği spor ile çok iyi giden bir soyismine kavuşmuştur kop soyismini alarak fakat bu soyismi aldığından beridir her yeri koptuğu halde kendisi bir türlü kopamamıştır.
dünya şampiyonasından hemen önce sakatlanması bahanedir. yarışmadan önce altın madalya getirecez diye konuşurlarken antremanlarda elde ettiği dereceler kendisinin finalde yarışmasına bile yetmemektedir. antremanlarda 4:10:00 civarında koştuğu söylenmekte. bu yüzden sakatlandım bahanesi ortaya atılıp şampiyonada rezil olmaktan kurtulmuştur.
aşağıda daha önce elde ettiği bazı derecelere bakınca şu anki performansı daha iyi anlaşılabilir.

11 Ağustos 2002 Avrupa Atletizm Şampiyonası 1.oldu (Süre: 3:58:79) * *
30 Ağustos 2002 Golden League 1.oldu (Süre: 3:57:75) *
6 Eylül 2002 Golden League 1.oldu (Süre: 3:58:43)
21 Eylül 2002 IAAF Atletizm Dünya Kupası 1.oldu (Süre: 4:02:57)
10 Ağustos 2003 Golden League 1.oldu (Süre: 3:59:58)
15 Ağustos 2003 Golden League 1.oldu (Süre: 3:55:60) *
31 Ağustos 2003 Dünya Atletizm Şampiyonası 2.oldu (Süre: 3:59:04)
5 Eylül 2003 Golden League 1.oldu (Süre: 3:55:33) *
13 Eylül 2003 IAAF Dünya Atletizm Finali 1.oldu (Süre: 3:57:72)

ayrıca en son yarışından bu yana 46 ay -yaklaşık 4 yıl- geçmiştir.
yıllardır bu saatten sonra bundan bir cacık olmaz diyenleri utandırmasını beklediğim atlet.
büyük başarılara imza atmış fakat yücel kopla evlendiğinden sonra değiştigine inandığım atlet.sanki biras daa sinsileştiği ve kimsenin sölediklerine inanmadığı bi durum gercekleşti..ben daha bi başarı bekleyemiorm umarım şaşırtır.
gelecekte çoluk çocuğa anlatacağımız hatıraların unsuru.
türkiye de evlendikten sonra pilin bitti denilerek rafa kaldırılan her kadın gibi biri.. evliliği türlü entrikalarla oldu, kendisinden büyük, evli bir adamla olması belki daha da önemlisi doping alıp şike yapması.. *
son zamanlarda ortadan kaybolduğu yönünde söylentiler olan hatun. çünkü olimpiyatlara katılma yönünde kendisinden bir talep gelmemiştir.
bu yaz düzenlenecek dünya şampiyonasına sakatlığı nedeniyle katılamayacağını açıklamış koşucu.antremanların dozunu arttırdığı sırada lifleri kopmuş.bu düzeyde bir koşucununina daha bilgili ve tecrübeli bir antrenörle çalışmıyor oluşunu aklım almıyor.onu bilmem ama acizliğine ben üzülüyorum.
söz: turgut berkes - müzik: cahit berkay

tay mevsimi yılında sonbahar erken gelir
şu verimsiz tarlada bir başak sürgün verir
yürümeden koşmaya başlayan bir bebedir o

buralar çok yavaş geçer ahalisi pek aheste
kırlangıç uçmak ister duramazki bu kafeste
dere tepe farketmez aşıverir bir nefeste o

nereden nereye yollar koşmakla bitmez
bu hallere zor gelen kolay, kolay gitmez
koş, koş, koş, koş, koş, koş, koş, koş
peşindeyiz süreyya
süreyya, süreyya koş dolu dizgin süreyya
süreyya, süreyya rüzgar kızı süreyya

zaman geçerken hızla işimiz var bu kızla
becerisi dillerde hem evde hem ellerde
batıverdi gözlere hem iyi hem kötü kız o

köşesinden kızanlar senin namusunu kollar
hıncını senden almazsa ardından kılıcını yollar
800, 1000, 1500 senin
ikiyüzde herkesi sollar of, of

oy, oy, oy, oy kızın varmı derdin var
dünyayı adama dar ederler, kızım dar
kaç, kaç, kaç, kaç, kaç, kaç, kaç, kaç,
kaç bunlardan süreyya
süreyya, süreyya tur bindirdin süreyya
koş, koş süreyya peşindeler süreyya
koşarak çıktığı basamaklardan paldır küldür yuvarlanarak düşmüş sporcudur.
yapılan son doping kontrollerinde numunelerinde 2 adet yasaklı madde bulunan milli atlet.Son haberlere göre , ömür boyu men cezası alacak.
antrenörüyle evlenip kop soyadını alan sporcumuz. sayısız başarılara imza attıktan sonra ismi doping skandallarına karışarak kirlenen oyuncu.