bugün

Bir berke özgümüş 'le bir suat ayyıldız la çalan gruptur.
çıkaracakları albümün seyri, http://reddseyirdefteri.blogspot.com/ adresinde tutmakta oldukları blogdan izlenebilecek olan, pek bir sevdiğim grup.
ankaralı ayak takımı şarkıcılarından daha az bilinen ve dinlenen grup. bazen düşünüyorum bu topluma kaliteli şeyler sunmak gereksiz mi acaba diye.

******ayar*******
bir yanda seni gidi topal bu gece de burada kal gibi şarkılar dururken ne işin var senin dünya'yla mutlu olmak için'le değil mi. haklısın be kaliteden anlamayan kardeşim ne gerek var kuru gürültü zaten adamların yaptığı müzik.
******ayar*******

not: o malum şarkıyı yolda yürürken bi kıronun telefonundan duydum yanlış anlaşılmalar olmasın.*

edit: lan eksi oydan sonra edit yapmayı çok seviyom. mesaj at bana ağır konuşacam seninle. benim karmamı düşürmek neymiş göstercem sana * *
"bak kendin bile inanmıştın sen tertemiz ve saftın" gibi cümleleri şarkı sözlerinde bulabildiğimiz kent müziği yapan çok sevdiğim grup...
aşk böyledir hep biter
sen seversen adam gider...

şunu yazmış adamlardır. bu şahane otokritikten dolayı kendilerini kutluyoruz, ve bu haltı yiyen tüm "adam"lara allahın belasını temenni ediyoruz. amin.
21 şarkılık yeni albümlerinin provalarını tamamlamış, kayıtlarına devam etmekte olan gruptur.
çok kaliteli ve keyifli rock parçaları olan alternatif bir grup, üstüste hayko cepkin dinlemekten sıkıldığım bir dönemde devreye girmiş ve bünyemde üstüste redd dinleme sendromunu ortaya çıkarmıştır,iyidir hoştur yeni albümleri beklenesidir ...
türkiye deki en iyi gruplardan biri. şarkılarının sözleri, vokalleri doğan duru nun muhteşem sesi ve müzikal altyapılarıyla her daim dinlenilesi, hayran olunası bir grup. son albümleri bayağı bir gecikti, beklemekten yorulduk ama olsun buna değecek bir albüm olacağından eminiz.
albümlerini son bir işlem için londraya göndermişler. mart başında dinleyecekmişiz. bekleyenlere ve sevenlere duyurulur.
canım çok sıkkınken, hiçbir şeyden tat alamazken en iyi ilacım.

sen kendinde ol yeter bak dünya yeniden dönüyor.*
1 nisan akşamı ankara 312 bar'da konser verecek olan sevgili grup.
yeni albümleri "21" sony müzik etiketiyle piyasada.satın aldım dinledim bayıldım.yolları çok açık...
türk rock müziğinin gelecek vaat eden ender gruplarındandır.doğan ın sesiyle,güneş in vokaliyle ve akustiğiyle,ilke nin klavyesiyle,berke nin elektrosuyla hayat bulmuştur.
21 ile, işte budur dedirten grup.
(bkz: bir şövalye var içinde)
Dün akşam şehrimiz olan eskişehire geldiklerinde biz arkadaşla bir gün öncesinden biletleri almıştık ve orada performans 24 te başlıcak yazıyordu ama 2 grup vardı biz redd gibi kaliteli bir grubun daha sonra çıkacağını düşünerek evde içmeye devam ettik.1 de mekana girdiğimizde ise redd çoktan sahne almış ve yarım saat sonra da sahneden inmişti çok üzüldük.O yüzden bugün bursaya gidip adamları tekrar dinlicez.Bu adamlar buna değer.
giderek gelişen ve sanırım bi kaç seneye türkiye nin en sağlam grubu olacağa benzeyen rock grubu. adamlar albüm sayısı arttıkça hayran sayısını da arttırmaya yemin etmişcesine albüm yapmışlar dinle dinle doyamıyor insan.
son albümleri 21 i doğumdan ölüme dogru yapan sahane insanlar.sırasıyla dinlenmesi tavsiye edilir!.
(bkz: reddit)
son albümleri 21 ile kendilerini aşmış olan grup. her şarkıda kendinden bir şeyler bulur mu insan...

(bkz: mutlu olmak için)
(bkz: öyle boş ki hayat)
(bkz: aşktı bu)
son albümleri ile kendi nirvalarını şimdilik bulmuş ve alternatif rock müzik piyasasında popülerliğini biraz daha arttırmış grup... öyle güzel şarkıları öyle güzel sözleri var ki hangi birinden bahsedeyim... siz en iyisi gidip redd'in 21 albümünü alın, dinleyin. beni de dinleyin... çok şey kazanacaksınız...

--spoiler--
"vicdani redd"'ciyiz bu ara

pencerenin önünde "plastik çiçekler ve böcekler"'in gezindiği eski zamanlardan birinde "küçük bir çocukken" oyun oynadığım ama sonra kaybettiğim birine "seni buldum" dedim. uzun bir aradan sonra eskileri yadetmek için dansa davet oynadık. ben davet ettim ve "modern adımlarla" dans ettik, "masal" gibi günlerdi. çoktandır içimde hissetmediğim heyecanımı tekrar kazanarak kendi kendime itiraf ettim evet "aşktı bu" ama platonik. çok koştum eskisi gib peşinde bir ara aşk bu kadar zor mu diye sormak içinde durdum bir yerlerde. apansızın içimden "çığlık" atmak, bağırmak adını haykırmak geldi. "sevsen de sevmesen de" umurumda değildi aslında ben zaten sen beni sevmişsin gibi düşüerek birşeyler kazandım "yaşandım daha çok" diye geçirdim hep içimden, çok şey öğrendim sayende, "her neyse"...

sense keşke dediğinden beridir kısa mesajlarda hep "bir şovalye var içinde", sen benim "donkişot"'umsun derken ben sana şansını fazla zorlama bırak "tamam böyle kalsın" derken içten içe inandığın astrotanrı sana ve bana "öyle boş ki hayat" diyordu.
--spoiler--

kaynak: ben!
http://hepsidetay.blogspo...azy-diamond.html#comments adresindeki shine on you crazy diamond coverlarıyla tekrardan kendilerine hayran bırakan gruptur.
zaman gazetesi' ne röportaj vererek "'Tanrı var mı ki bu gezegende gökyüzünde arıyorlar?' diyorsunuz. Tanrı yok mu diyorsunuz yoksa varlığını hissetmek için gökyüzüne çıkmaya mı gerek yok diyorsunuz?" sorusuyla muhatap olmak zorunda kalan grup.

zaman gazetesi' ni de redd' i de kutlamak lazım tabii; üstelik böyle bir albümden sonra... anlayamıyorum, biz pink floyd diyor, onları yüceltiyoruz, the wall konseptine yaklaştırıyoruz 21' i, sonra beyler başbakanın gazetesiyle röportaj yapıyorlar. hepimiz yedik bu liberal zırvasını da redd nasıl yapabiliyor böyle birşey. yahu duvarları yıkıyor, vicdani redd diyor, devrim yapıyor redd; ancak...

işlerin böyle yürümediğini biliyoruz, olan biten grup üyelerini tanıyan birinin ayarladığı bir söyleşidir aslında, ancak 21 isimli albümü 21 şarkıyla yapıp karakterin adını 21 koymuş insanların yani sembollerle konuşmuş bu adamların zaman gazetesinin neyi sembolize ettiğini gözardı edecek kadar karaktersiz olduğunu mu söyleyeceğiz. evet öyle diyeceğiz. (bkz: #5113542)

tanım: duvarları yıkmaya başbakanın çekiciyle gelen grup.

-kim olursa olsun başbakan- burada söylemeye çalıştığım şey, karşıdan gelen bir ses olmak istiyorsa eğer redd, yani adına layık olmak istiyorsa, hayır demek istiyorsa, kendini popüler dünyadan çekmesi gerektiğinin farkına varmalıdır. büyük gazetelerle işi olmamalıdır, ki bu gazete zaman hiç olmamalıdır. vicdani redd diye bir şarkın var senin be adam, onbeş yıl sonra binler toplandığında senin şarkın çalacak orada, harcama yaptığın bu güzel albümü.

(bkz: http://www.zaman.com.tr/h...ld=726F636B206DC3BC7A696B)
gerek sesleriyle gerek müzik tarzlarıyla insanın ruhunun derinliklerine işleyen gruptur . aşık adamın halini değişik usluplarıyla anlatırlar çok başarılılardır gönlümde taht kurmuşlardır . 'dünya' isimli şarkı ve klipleri eskiyecek gibi değildir .
altıncı nesil çaylak. yakın bir zamanda üyeliğinin onaylanmasını beklemekteyiz arkadaşımızın. şimdiden hoşgeldin diyelim.
güncel Önemli Başlıklar